Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Értem, köszi a segítséget!
Ha papír alapú (pl. klingerit) tömítést használunk, akkor semmilyen paszta nem kell, csakis gépzsírral kell bekenni a tömítés mindkét oldalát vékonyan. Ez csak azért jó, mert következő szétszedéskor a tömítés könnyedén elválik majd a fémtől, ha nincs bekenve a zsírral, akkor pedig darabokban letapad és elszakad.
Sziasztok

Olyan kérdésem lenne van egy '90es 125ccm-es Dt-m és hidegen pöccre indul de ha bevan melegedve kín szenvedés berúgni/beinditani!
És hogy van-e valakinek elképzelése miért van ez?

Válaszokért előre is köszi!
Meglátom, hogy találok-e. Amúgy érdemes valami hőálló pasztával bekenni a tömítést, vagy ez hülyeség?
Sziasztok!

Yamaha TDR 125 1990-es,csővázas,nem deltaboxos motorhoz keresek küllőket aminek az első kereke 18,a hátsó pedig 17"-os.

Aki tudja hol lehet kapni,írjon,köszönöm!
Akkor jó. :D Mondjuk nagyon nem kell több mert 100 nál már nem éreztem magam biztonságban. Vékony gumik... :D Ma mentünk terepen huztam is neki elég szépen 7 et megette 100-on. Kiváncsi leszek, hogy városban meg hosszú távon mennyit fog enni.
Nem kevés. Ez nem egy mito vagy nsr
Halóó!
Meglett a az új gépem: KTM LC2 125 :DD Jobbnak láttam, ha ide írok mivel DTR blokkos. :D

http://www.sportmotor.hu/motor...

Nagyon nem tudtam vele sokat menni uton... de szerintem ilyen 110 körül lehet a vége... ez nem kevés egy kicsit? Hol van ezekbe a fojtás gyárilag?
Sziasztok lefestés előtt álló motorom színén gondolkodom szeretném a műanyag idomokat fehérre a vázat pedig sötétkékre, de mondták, hogy ne fessem fehérre, mert besárgul egy idő után, nektek mi ezzel a személyes tapasztalatok ?
Az előzőből véletlenül kihagytam! A lemezt úgy reszeld, hogy a fogaskereket ráilleszted a furtra és a fogaskereket használod sablonnak. Én így csináltam. Reszelőnek pedig motorfűrészlánc reszelőt használtam.
Köszi.
Helló!
Nekem is ez volt a gond a mocin nem volt rajta. Dróttal felkötözték rá. Én ezt úgy oldottam meg, hogy volt 1 lemez darab megfúrtam a tengely méretével ami a bordás rész belső átmérője. Ezután tű reszelővel kireszeltem a bordák részénél. Amikor meg volt ez elforgattam és meg volt a biztosító furat helye kifúrtam és kész. A zégeres megoldás is tökéletes de ha van időd ezt is megcsinálhatod. Ja és talán boltba is lehet venni ha minden igaz.
Nem tűnik rossz ötletnek. Kipróbálom. Köszönöm.
Tegyél rá egy seager gyűrűt.
Pillanatnyi megoldásnak sem utolsó...
Sziasztok.

Sűrgősen kellene nekem Dt80lc2-höz első lánckerék rögzítő lemez!
Ma sikerült levennem a deknit az új gépről és nincs rajta
Legalább már megvan menet közben mi kattogott, azt hittem eddig a lánc nem jó

Szóval akinek van, vagy tudja honnan szerezhetek, szóljon mihamarabb.

Előre is köszi.
Hát vidéken is biztos vannak tömítés készítők. Aki egy autó hengerfejéhez tud csinálni, az tud csinálni DT-hez is.
Onnan gondolom, hogy az előző tömítés pasztával volt berakva, és a henger felületén van egy kis sérülés is.

Akkor ez lesz, elviszem síkoltatni. Már csak tömítést kéne szerezni hozzá.
Csakhogy Budapesttől messze lakom.
Nem tudod honnan rendelhetnék normálisabbat? Én csak azt a 0.3milis gagyilemezt todom beszerezni:S

üdv, és kösz a segítséget!
Szevasztok!
Adott egy 2 ütemű motor, aminek a lelke ugye a rezonátor..na most...a kis DT-men (80-as) a kipufogóban van a leömlőnél egy csavar, sikerült rá szereznem egy másik leömlőt, viszont, hogy ha azt ráhegesztem akkor a diffúzor rész rövidebb lesz. Ez baj? vagy próbáljam meg úgy megoldani, hogy ne legyen rövidebb? Mellékeltem egy képet, bejelölve rajta, hogy kb hol vágnám el...lehet, hogy ez még nem is a diffúzor rész? Előre is köszi a válaszokat
Szitál? Kereket kéne centírozni.
Miből gondolod hogy nem az? Egyébként el kell vinni síkoltatni esztergályoshoz. De minnél kevesebbet szedjen le belőle, hiszen ezzel növekedni fog a kompresszió, ami detonáláshoz vezet ami a motor végét jelenti nagyon hamar.
ja engem is megnevettetnek a 32lóerős hírdetések xD
Sziasztok
Volna egy kérdésem 80 - 90 nél miért kezd el táncolni alattam a motor ?
a 200kmph-s sebesség, amit írtam már szemet sem szúrt? Csak egy kis gúny volt az átlag hirdetésekkel szemben.
A fém tömítést, azt valami hőálló sziloplasztal ha bekenném az nem lenne jobb?
nekem sincs semmi bajom a lemez hengerfejtömítéssel....be lett kenve pasztával és annyi