Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

mcadwee - Igen be van állítva nekem is volt már ien problémám hogy elromlott a jeladó
De most ha visszatenném az eredeti gyujtást akkor ahoz megint kell vennem másik jeladót nem ? Ahhoz nem kell aku ?
Köszi a választ, ez akkor is érvényes, ha a generátorban nincs elég szufla, hogy kihajtsa az égőket? Mintha a 6V-os hátsó égővel elől erősebb lett volna.

Még valami: A világítótekercset át lehet tekertetni, hogy 12V-os legyen, és/vagy nagyobb teljesítményű, közel azonos méretek mellett?
Babetta gyújtás? Be van állítva egyáltalán? Ismerősök csak szívnak vele. Babettánál pörgősebb motor mindig elb*ssza a jeladót.
Helló!

Én ma mentem venni hőgombát autós boltba Régebben volt róla szó a fórumon, hogy melyik autóé jó. Tapasztalatot nem tudok még mondani de ránézésre menet jó. Viszont a vége olyan amit te említettél, hogy neked nem jó... Amúgy állítólag Golf1 é a gomba...
és hogy mérve van e a kompresszióóóóó
Pannoniát meg 2000-et kellett:)

Attól függ mit művelt a fúrós ember, és miylen a dugó.
Hány kilómétert kell járatni a motort dugócsere után? Valaki mondhatna valamit , mert egy két oldalon azt irják , hogy 1000 km-t kell ,de szerintem az nagyon sok:D
Helló , még egy dolog érdekelne , valakinek nincs eladó : hőgombája , vagy más néven hőfok visszajelző. [80-as Dt-be aminek a csatlakozója papucsos és nem kör alakú mint a 125 - ösnek]
Mély telepről hoztam... XD Szerintem gyorsasági első gumi. Majd irom a tipusát. Véleményem róla... hidegen nagyon szar... vagyis csak döntésnél de ha egyenesen mész.. középen ugye már meleg a gumi ott egész jól fog. Esőbe elég jól tapad, de ha megcsuszik mintha jégen mennél... :DD
Szevasztok , segítséget kérnék , szóval tudjátok multkor szenvedtem , hogy nem ment az akksi , na most sikerült megcsinálni , szóval gyújtásra rakom a gépet , de folyamatosan ég az első lámpa leszedem nem ég , ez mitől van mi lehet a szar? És duda index nem megy ilyenkor csak az első lámpa , tudtommal kéne menjen index duda , és az üres jelző.
Hello a végdobot már megvették valami másra esetleg
tudnál róla csinálni képet és furatnak a belsejét lemérni hogy hány ...mm köszi előre is
Mr_Dt_BoY._ - most per pillanat nem tudok feltenni videót mert ha jól tudom akkor beált a főtengelyen a csapág ma fogom kivenni a motrot , szétszedni . Mert ha begyujtom akkor totál sípol es nem akarom őt kínozni .
Szóval majd ha szétszedtem meglátom mi lessz a baja megjavitom teszek videót

A fordulatszámban nem lehet okolni azt hogy babettás gyujtás van rajta ?
atti , ez alapján amit leírtál hogy 2- es nehezen "megy fordulatba" , 3-ast teszel "eggyáltalán nem megy fordulatba" én azt veszem le , hogy a motornak nincs ereje ahogy pakolod felfelé , vagyis nem csak az áttétellel van gond. Ha tudnál videót feltölteni , hogy milyen menet közbe nagyon sokat tudnánk segíteni!
Helló , ok én nem mondtam h 17-est rakjon előre , és 30-as hátra én azt mondtam h addig lehet venni , és ha pl 12 -es van neki 15-ös mehet lazán előre , hátul meg pl ha 45 -ös van akkor vmi kisebbet.
Hello! valakinek nincsen eladó powerszelep fedél?
6 voltos rendszerben a 12 voltos azonos teljesítmnyű égő nemhogy többet, de KEVESEBBET vesz fel:)
Mivel a generátor önszabályozása(teheléseseszabályozás) egy bizonyos ÁRAMRA van méretezve, ha nagyobb feszültségtűrésű izzókat teszel bele, értelemszerűen kisebb-fele akkora- áram fog folyni.
A 12 voltos izzó azért világít egyáltalán valahogy, mert a generátorban felmegy a feszültség valamennyire a kisebb terhelés hatására.
Van henger, hengerfej, a henger kívülről javított, lehet, hogy nem ártana egy köszörülés a tetején, de a dugattyútér jó. Nem tudom, fúrható-e még, de ha gondolod elcserélhetjük, pl. a hátsó kipufogódobra. Nekem nem kell, csak itt fogja a helyet.
mcadwee - hát a szimeringek azok tiszta újak lettek cserélve az osszes és a csapágy is a főtengelyen de most lett vele valami elkezdett sípolni és fojtja le a motrot szóval ma lessz munkám . Ki kell vennem , szétvennem a blokkot megnézni a csapágyakat hogy rendben e vannak . Remélem komoly baja nem lessz . Akkor azt a karburatóros dolgot megkérdem egy szakembertől van egy ismerős .

Mégy egy kérdesem volna ha nembaj . A gyujtás az babettás rajta az nem akadájozhatja ?

Nagyon szépen köszönöm mindjáratoknak
Lehet hülye kérdés, de egy 6 voltos világítás rendszerről mennyivel több szuflát vesz el a többi égőtől egy 12V 2W műszerfalvilágítás, mint a gyári 6V 2W? Vagy úgy általában ha 6 helyett 12 V-os égők vannak bent, oké hogy nem világít annyira, de többet is vesz el?. Illetve most hátul is 12V-os égő van(wattszámok egyeznek,az volt hirtelen, menni kellett). Nagy különbséget nem vettem észre.
Na akkor az is 63,5 köbcentis. Ha gyenge akkor nem a lánckerekekkel kell baszakodni.

Először is beállíttatni a karbit (hozzáértő SZAKEMBERREL, nem lesz elég csak a csavart tekergetni, át kell fúvókázni) Érdemes elvinni egy szervizbe, ha már ennyit költöttél rá, nem olyan sok a munkadíj, könnyen hazavághatja a motort a rossz beállítás. Szerintem a gyári légszűrő is elég a karbihoz (ha kiszeded a tetejéről a gumi csövet), de lehet, hogy egy légszűrőt is kell hozzá venni, ha még egy kis pluszt akarsz kihozni belőle.

Próba képpen nézd meg, hogy szívatóval változik-e a helyzet.

Ha már kopott volt, akkor nem ártana megnézni/cserélni a szimeringeket, csapágyakat sem.

Kipufogó végét egy próbakörre leszedted már, nem-e el van dugulva? Ha beállítás után se jó, és a szimeringek stb is jók, akkor érdemes a kipufogón változtatni.
Hát én 70 kobcentisset vettem nem polini hanem malossi 45 mm - es hengerrel van aluminíum hengerfej nicasil bevonattal .

A sebesség ugy van hogy 1 esben kipörög teszek 2 es lassaban meg fordulatba 3 ast teszek nem megy totál fordulatba 4 est meg még nem is próbáltam beletenni az igazat megmondva .

Hengerfej és henger is lett cserélve mert az öreg henger és a hengerfej már nagyon kopott volt nem volt elég kompresszió .
15-49-el mentem 97-et. (most 50es hengerrel 80at) Hátra szerintem nincs olyan motor, amire 30as kellene
Előre a 15ös fér be normálisan max. És meg kell nézni a belső méretét mert kétféle méretű tengellyel jöttek ki.
A sebességeket csak meg kéne számolni. Az egy 5 vagy 4 sebességes blokk.

Hengert meg 63 köbcentiset lehet max rá venni(mielőtt még elhiszed, hogy 70es). Polini a hengered?

Egy nagyon fontos dolgot nem írtál le: 45-öt megy úgy a motor, hogy totál felpörög, vagy az a gond hogy gyenge és nem tud felpörögni? Hengercsere előtt a motor megbízható volt? indult faszán? volt rendes alapjárat? Blokk jó állapotban van?

Kipuffról annyit, hogy enyém még szerintem nem volt szétvágva, mégis 70-80-at megy a motor. Azzal a hengerrel ami neked van, csak gyári karbival ment majdnem 100at. Amúgy 18 ropiból egy gianelli kipu kijön kb.

Először a kérdésemre válaszolj, utána többet lehet segíteni. Közben számold meg pontosan a fogaskerekeket.

Azt a karbit meg 100% hogy be kéne állítatnod egy hozzáértővel. Addig ne is várj semmit a motortól, ameddig a karbi nincs belőve.
Apuci , door01 köszönöm a sok segítséget! megfogadom és megcsinálom holnap sokat segítettetek :D