Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kristooof - nincs autókereskedő még csak ismerősöm sem Ezt csak magamnak fényképeztem hogy gyönyörködhessek benne
Meg vizesen szebb
MR dt BOY. Szia.Az első féknél leveszed a féknyerget. Óvatosan pumpálod a féket,lehetőleg egy lapos edény,vagy tál fölött,hogy ne csorgass mindent össze a fékolajjal. Figyeled a munkahenger dugattyúját,mielőtt teljesen kijönne,a fékolajtartájt önsd fel nyakig. ezután kinyomod a dugattyúkat,amint k8nt vannak azonnal emeld a féknyerget az olajtartájnál feljebb/különben megszívod/és rögzítsed. A dugattyúk felületét nagyon finoman meg kell csiszolni. Ezt pl pajos finom homokkal meg tudod oldani. csak annyira,hogy a felülete tiszta legyen. ha a karmanytúk nem zárnak tökéletesen akkor csere. Pár százasból megvan. A dugókat finoman vissza a helyére,de nagyon vigyázz,nehogy félre sikerüljön betenni. Van a dugó végén egy rádiuszos rész,azt kézzel beilleszted,aztán finoman betolod..Ha Ha tolod vissza,nyisd ki a légtelenítő csavart,úgy könyebb. Ha bent vannak a dugók akkor megjáratod,hogy köünnyen járjanak.Persze a dugattyút ne felejd el megolajozni,mielőtt visszarakod. Még valami.A rongyot,amit a törlésre használsz még véletlenül se tedd a moci fényezett részére. Jó szerelést .Üdv.
UI: Írtad,hogy új a fékbetét. Két hosszabbik élét törd meg reszelővel,vagy köszörűn 2x45 fokban,akkor nem fog beleérni a tárcsába.
Vízesen fotózás?

Csak nem volt egy autókereskedő a családban ?:D
Driver - nem silikonozom ez csak víz azért annyira nem csípem ki
Elvégre crossmotor mert ugyis éosszesározom xD
Oké akkor megpróbálom azt az áttételes dolgot :)

Köszi a sok segítséget
Ezeket a féktárcsákat nem szokják esztergálni.
Magyarul tilos!
3mm alatt csere.
A fékmunkahengert kinyomatod annyira, hogy kb 1,5 cm látszódjon a dugattyúból, körbepolírozod, majd kevéske fékfolyadékot nyomatsz az oldalára.
Francia kulccsal szépen vissza tudod húzatni a helyére a dugattyút.
Érdemes 2X 3X kinyomatni, meg visszapréselni, és jó lesz.
Nomeg a csúszkákat is érdemes mögnézni. :)

Jah használt tárcsánál fékbetét széleit kicsit letörni.
Sziasztok

Segitség kellene, higy hol lehet megnézni az évjáratot, mert a felni az tuti h. nem vált be.
Esetlek a vázszám vagy a motorszám valamelyik része?
Helló , első fékről van szó köszi a sok segítséget utána kérdeztem haveromtól azt mondta ő is h esztergályos így egybe csiszolja az egészet és jó lesz ,a dugattyú meg hát eléggé szorul v nemtom mert multkor kivotl szedve a kerék véletlen behúztam a féket és alig bírtam vissza nyomni pedig tudom a technikáját hogykell. Ja és a fékbetétek vadi újjak.
Szia. Nem írtad,hogí eső,vagy hátsó fékről van szó.Mert ha hátsó,akkor az úszónyerges rendszerű általában. ott az szokott lenni a gond,hogy a fékpedál felengedése után a munkahenger visszamegy,de a másik/belső/oldalon lévő betét nem tud a tárcsától eltávolodni. teendő:Le kell húzni a külső munkahengeres részt az úszónyeregről/be tud rohadni rendesen/ finom polirral a két tüskét amin csúszik felpolírozni,előtte a polírpapírt fékolajjal locsold meg,kitisztítani a két furatot a munkahengeren bezsírozni valami jobbfajta kencével,és mehet vissza.Nem árt a munkahengert sem megjáratni,ha szorúl."x+x megnyomni a fékpedált,betétki,majd valami alkalmas eszközzel a betétet visszanyomni.A tárcsát ne csiszolgasd,2000 ft,és egy esztergályos érintővel felszabáyozza.Ha az első féked gatya akkor munkahenger járatás,esetleg dugattyúk ki teljesen,dugattyú finom tisztitása,esetleg karmantyú csere és mehet vissza.kb.ennyi.
persze ha csak vizes nem szóltam
szép moci csak óvatosan azzal a gumi szilikonozással
2 üteműek lelke a kipuff érdemes lenne ha már 70es a henger
egy kölcsön próbakipuffal valami tuninggal mit alkot. persze először egy áttétel próba.
Szia. Vedd ki a kopott fékbetéteke,vidd el egy fékcentrumba és ragasztass rá uj ferrodót.ennyi.
Szevasztok most én kérek segítséget , szóval leszedtem magát a tárcsát a kerékről , és picit kopottas és nem fogott olyan túl jól , pedig új fék betétek vannak a mociba , és azon gondolkoztam ha picit megcsiszolom a tárcsát akk csak még szarabb lesz?:D meg valamiért mindig befog 1 picit az miért lehet? Előre is köszönöm a segítséget
Nemtudom milyen fajta van de ez 50-es MX -ekhez meg ezekhez van :
http://motoroswebaruhaz.hu/spd...
17-esig szerintem nagyobbat vehetnél rá , és hátulra meg

http://motoroswebaruhaz.hu/spd...

kisebbet mint ami most van , még 30-as is van.
hátul hanyas van?
Őróla volna szó :)
Mr dt boy - a motor elég jóll bírja a sebességet erős , harapós a motor csak nem gyorsul fel arra a sebességre amire kellene . És még nem tudtam megállapítani hogy hány sebességes is igazábol 3 vagy 4 ? Hátul elég nagy a fogaskerék elöl azthiszem hogy 13 - as vagy 12 - es
Helló , öhm a motor jól bírja a sebességeket erős nagyon ? Mert akkor áttételt cserélhetnél rajta , és úgy többet menne , na meg persze a folytás nekem is az a gáz. Hátulra kisebb , előre nagyobb fogaskerék kell.
Oké azért köszi a segítséget
nem lehet azt cska úgy kivenni belőle..szét kell vágni hozzá..inkább hagyjad és vidd el egy szerelőhöz.. sportlégszűrőt NE
Akkor próbáljam meg kivenni a tompítót ?
Vagy a levegőfiltert cseréljem ki soprtfilterre ?
igy mar jo lessz jacek ?
lehet a gond pl egy fojtott kipufogó...vagy lehet valami motorokus gond...ezer hiba lehet...így nem lehet ezt kiszűrni
Sziasztok egy olyan kérdésem volna hozzátok hogy van egy Yamaha Dt 50 Mx 1989 - es motorom vettem rá új Hengerfejet és hengert 70 ccm - set és Karburátort 21 mm - set. Na és az volna a kérdés hogy az originál hengerfejjel és hengerrel ment 40-45 km/h al a motor. És mikor rászereltem az új hengerfejet és a hengert és az új karburátort akkor is ugyan így ment csak nem 40-45 km/h al hanem 45-50 km/h - vel mi lehet a gond ?
a hengert a hengerfejjel eggyut vettem csak ezt nem írtam bele
A motorodnak ezer meg egy millió gondja lehet...DE...ha egy hengert és egy hengerfejet nem tudsz megkülönböztetni akkor inkább nem kellett volna hozzányúlnod..ennyi az egész