Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok! Szeretném bemutatni az én Dt-met. Most újítottuk fel teljesen: "!ÚJ! Karbon membránt, így jobban megy, de kevesebbet eszik. !ÚJ! Nitrogén gázos (verseny) hátsó teleszkópot.
!ÚJ! Vízálló sport légszűrőt. !ÚJ! Első és hátsó Dunlop márkájú crossgumit. !ÚJ! Karcmentes festést. !ÚJ! Kuplungbowdent. Az ülés újra lett húzva.
Az első felnit felújítattam és adok még egy első kereket is tartalékba! A hátsó kereket kicseréltem fiatlabbra, de a régi felnit is adom vele együtt.
Az első teleszkópban friss olaj van. A hátsó felfüggesztésben most legyártott szilent blokk van."

A képeken 90%-os állapotban van,és jövő héten lesz teljesen kész. Amint hazahoztam a szerelőtől meghirdetem, mert crossmotort szeretnék vásárolni.

Addig is ha valakinek felkelteném a figyelmét az írjon és megegyezünk! A motor teljesen költségmentes.
Jó nagy hülyeséget beszélsz hallod
H aqnormális helyen rajkatod össze, és nem ejted el, akor semmit nem kell nézni rajta.

viszont szerelés után ismát meg kell nézni a centrírt.
A hajtókarnak az alsó csapon, a csap hossz-tengely irányába kicsit lógni illendő, és ha valahogyan a centírozását sem árt ellenőrizni. Ha van pl. eszterga akkor két csúcs közé a főtengely és indikátor orával a csapágyaknál illendő vizsgálni, vagy a csapágyakat rátéve és a csapágyakat pl. prizmákra rakva a főtengely végét megórázni. Ha ezek nincsenek, akkor alkoss valami házi prizmát és legalább szemmel nézd meg nem üt-e! /nyilván századokat nem látsz meg, de pl. az enyém annyira szar volt ,hogy mérőszalaggal lehetett mérni az ütését, tehát nagy mák ,hogy gyorsan összegányoltam egy ilyen precíziós mérőpadot /

So sikert!

házi megoldás:
Attól, hogy valamennyi fesz jön a töltőtekből, még korántsem működöképes.
1. nem belevaló az izzó, 2. az összes olyan izzóval aminek a végén ilyen árnyékoló feketítés van én így jártam

egyébként 35/35w os motorosbolti tungsram halogénnal járok, egy kis lyuk így is van benne ,de jobb mint a gyári gyertya
H4-est tegyél bele
Az én motoromon pl gyárilag nincs refi. Amúgy is csak a tompított engedett, és annak kötelező világítani éjjel nappal. Akkor abba se motorba való égő van, mert egy szálas? Amúgy a sötét volt annak tudható be, hogy az izzószál nem a megfelelő helyre esik a lámpában.
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám hogy nincs szikrám, a CDI-t ellátó tekercs(gyújtástekercs) ad le feszültséget, a jeladó a helyén van, de az abból kijövő két szálból csak az egyiket találom meg a váznál ahol szétválnak a motorból jövő vezetékek! A CDI és a gyújtótrafó között fut egy narancssárga vezeték ezen mit kellene mérjek, milyen értékeket? A motor Yamaha DT50 17W 1991! Kérem a segítségeteket
azon se tompított se refi az nem motorba való tegyél bele valót azt majd világít normálisan,
Nagyszerű, akkor holnap sokat fogok benzines kefével sikálni :)
Köszi!
asszem egy 10-es csavar tart egy ilyen műanyag kis cuccot amire rákell tekerni, szal kilóg egy menetes csöcs
Köszi, akkor asszem megvannak, hogy melyikek, cska biztosra akartam menni. A kérdés még az, hogy a ford. mérő helye besüllyed vagy kiáll belőle valami? Mert az előző tulaj enyhén szétbarmolta helyenként a motort és most nem tudom, hogy ezt betömte valamivel vagy konkrétan erre kéne rátenni, csak ilyen mocskos a teteje. Bár attól félek utóbbi lesz a megoldás.
ford mérője jobb oldalon a betöltő kupakk környékén beljebb a fékfolyadék tartálytól nehezen elérni
az üresjelző pedig baloldalon a váltó kar takarásában egy fekete test vezeték megy rá
Üdv ismét!
Aránylag sürgősen kérném segítségeteket 2 alkatrész helynek megállapításában DT125Ren (96os)
1. Fordulatszámmérő spirál helye a blokkon
2. Üres-jelző érzékelő csavar
Köszönöm!
jólvan, köszönöm és lényegesen olcsóbb mint a prox... és a prox is alsókategória egy vertex dugó árából megvan a hajtókar+dugó, ha visszakapom a föcit it nézzek rajta? mi az első szembetűnő hibalehetőség? (alsócsap csere után)
Mi azt használtuk a rece légyhűtésesbe, elment vagy 10 versenyt, idén ahol indult ott nyert,pedig volt már benne egy év.

Persze, nyilván a prox vagy a drágább jobb.
nekünk akkor került ez bele, amikor eszegette a drága dugókat meg hajtókarokat(versenyenként egyet:) és nem tudtuk mi a hiba.

A hiba megkerült, s marad a tkrj nekünk bevált.
már megcsináltam köszi apuci:D
Emzoli, tkr hajtókarrol meg a dugórol mi a véleményed?
Hmm.

Manuálban normál csapágyat írnak váltóhoz?
Nemtom ami rotax blokkot láttam(ugyen iylen redszerű) abba c3 kellett.
Apuci, jól mondja Rotax szaki...
Nem csak a melegedés, nem csak a fordualt, pusztán a tuúlfedéses illlesztés elegendő(indolokolja) a tágfutó csapágyat a blokkban mindenhova.

A gördülőcsapágynak felhazsnálási helytől függetlenül, kell lennie egy üzemi hézagának, ilelsztésének, magyarul mindeképpen kell szrelés után is egy szabályos cspágyhézagnak lennie.

Nyilván ez igen kicsi, de kell, van.
(had ne tudjam fejből ez mennyi, akit érdekel guglizza ki)

Ha ez a "hézag" nincs, a gördülőtest NEM TUD gürdülni, hanem megcsúszik, sé a csapágynak annyi is, igen gyorsan berágódik.

szóval tágfutó kell ha túlfedés van.
emlékeim szerint a tengelyen a csapágy a szereléskor "szorul meg" tengelyirányban jön létre az ilelsztés.
Ha az menet közben forogni tudna(csapágy belső gyűrű a tengelyhet képest), igen hamar tönkremenne tengely is csapágy is.
a foncsor nem a h7-es izzóhoz van kitalálva és máshogy tereli a fényt nekem a h4-el van ez hogy tompított csak lent világít refi csak fent :S
első lámpa ügyben kellene segítség. H7-es izzót tettem a motoromba Yamaha DT80Lc2 a jobb fény érdekében. Világít meg minden csak ahogy megyek vele középen van egy nagy folt amit nemvilágít meg az úton és nemlátok semmit. mitől lehetséges ez?
húha köszönöm szépen kottyan egy picit a hajtókar is úgyhogy megy bele egy tkr hajtókar, és lehet tkr dugó(meglátjuk hogy jövünk ki az árba)
A váltótengelyeknél nincs szoros illesztés a csapágy belső futógyűrűje, és a tengely közt!
A váltócsapágyak fordulatszáma, pedig közel sem azonos, a föcicsapágy fordulatával.
A föcicsapágyat dinamikus erőhatás is éri, ezáltal jobban melegszik, ezért kell a laza illesztés.
Ez üzemmeleg állapotára, felveszi azt az illesztést, mintha normál
csapágy lenne.
De ha neked úgy jó, mindenki azt tesz bele, amit akar.
Részemről lezártnak tekintem a témát.
Majd ha szétszeded az RX-et generálra (bár ne kelljen soha!) majd meglátod mit találsz benne....;)