Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mert mind a kettőnél szorosan van illesztve a csapágy a tengelyen is, és a házban is. Emiatt mindkét futógyűrű kismértékben összenyomja a golyókat (és ez nem használ a csapágynak), pont emiatt van szükség a nagyobb radiális hézagra. Sokan azt hiszik hogy a C3-as csapágyra csak a fordulat miatt van szükség pedig ez nem igaz, a határfordulatszám, és a terhelhetőség is megegyezik.
Miért is?
Akkor magyarázd el légyszíves, miért kell a föcicsapágy C3-as illesztésű legyen, és miért kell a váltótengelyekhez is C3.

Várom a magyarázatod.
Pedig oda is olyan kéne bizony,
Nem véletlen nem írtam utánuk.
A föcicsapágy, mivel tipusvédett, így C3 illesztésű. ;)

Azé megnézném, ha C3-asat teszel váltóhoz, hogy zörögne....:)
Azt nem írtad utánuk hogy a csapágyhézag mindegyiknél C3-as legyen.
Nem!
Szia -Apuci- az lenne a kérdésem hogy te vállalsz motorszerelést?
sziasztok dt 50 mx-be hol tudok venni tűszelepet mert kivan kopva és átereszt. Nagyon fontos lenne köszi !
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám hogy nincs szikrám, a CDI-t ellátó tekercs(gyújtástekercs) ad le feszültséget, a jeladó a helyén van, de az abból kijövő két szálból csak az egyiket találom meg a váznál ahol szétválnak a motorból jövő vezetékek! A CDI és a gyújtótrafó között fut egy narancssárga vezeték ezen mit kellene mérjek, milyen értékeket? A motor Yamaha DT50 17W 1991! Kérem a segítségeteket

ÜDV. LM
dt125 1986od-hoz CDI van valakinek elado?
Dt125rnél hova megy a blokkon a fordulatszám spirál? A blokk jobb oldalan a tetején talaltam valami csavarmenetet, ez volna az?
Köszönöm!
mert az a cr gyenge hintaló a détttéé hez képest

majd ha már mindent kipróbáltál és még mindíg sz@r ,tegyél egy próbát az automata váltó olajjal
Persze, van holtjátéka... Olajra gondoltam már én is... mert mostanság nagyon sokat szenvedek vele... Volt hogy adták boltban, hogy ez jó bele, beleraktam és 6-ba rárántottam a gázt és elcsúszott...
Nem nagyon lehet nálunk kapni rendes olajat... motorosboltokban a hykomolt mondják.

Egyik haverom vett 4T-be valót Yamahalube azt hiszem vagy mi... CR 125-be bevállt neki.

Csak azt nem értem, hogy én is olyan olajjal megyek mint a többi haverom és nekik meg jó...
a kuplung nem csak attól csúszhat ,hogy kopott, hanem a nem megfelelő olajtól is!, de akár a nem megfelelő kuplunbowden holtjátéktól is ha pl. kitámaszt, van holtjátékod?
MAjd keresek főcit amit sikerült a tulajdonosánek egy 200 forintos szimmerionggel tönkretenni.
Attól hogy hőálló,még akármyilen színű is lehet, de ezt te tudod.
(simsonban is fekete volt, és az is rendkívül sokat elment mindegyik, A gyárakaban szereléskor garantáltan járműbe való cuccot tesznek bele)

Én arra utaltam, nehgy belerakjanak valami xar 200 forintois nem hőálló szimmeringet, mart akkor hamarosan vehetnek főcit is,mert a nem hőálló szépen megég, és megdarálja a 60hrc feletti főcit is.
(a yamaháé tuti nincs annyi sem legalábbis a mina blokkos az biztosn nem)
10X31x13,5 a vízpumpa szimmering!
DTR 125 csapágyak:


-6305RI 2db: 3850,-
-6302 1db: 6302 2Z 1350,-
-6304 1db: 6304 2Z 1825,-
-6204Z 1db: 6204 2Z 1375,-
-6203 1db: 6203 2Z 1175,-
-6202 1db: 6202 2Z 1050,-
Szimmeringek:

Főtengely:
-FWJ 32X44X8 TS E10 OUTSIDE- : NORMÁL:775,- 1db
-25x44x8 Normál! 1db

-12x21x4: 225,- 1db
-14x25x5: 250,- 1db
-26x38x5: 240,- 1db
-20x30x4,5: 490,- 1db
-10x21x5: 225,- 1db

-10x31x13,5 KS 2100,- 1db
Kipiszkálni a szimmeringet?
Majd akkor jön ki, ha szétrántod.
Akkor meg már nem árt elmosni a belsejét....

Türelem, rózsát terem...:)
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem nincs valakinek elfekvőben DT80 hoz teleszkóp gumiharmónika. Sajnos az enyém elszakadt és nem akarom h szétmennyen a szimering. Köszi előre is....
Sziasztok!
Már nagyon csúszik a kuplungom... lassan itt az ideje, hogy le cseréljem.
Azt nem értem, hogy legutobb amikor szét lett szedve, néztem és nem voltak elkopva a lamellák.. volt köztük hézag.
Az lehet hogy attól még csuszik?
és elég ha kipiszkálom a régi szimeringet és beleteszem az újat , leengedem az olajat , és teszek bele újat? vagy van valami technika hozzá ? kell légteleníteni?
Gyárilag is fekete volt benne.Az nem égett meg, csak elkopott 40.000. kilóméter után.

Mumi:
Mondjuk az a kevéske zsír, amit kenek ilyen helyekre...;)
Viton azért kellm ert az nemég meg a többi meg igen.
szimering méreteket is tudnál mondani, hogy megtudjam rendelni?