Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

nem tudtam ezt az skf dolgot , ha két vékonyabbat tesz be valaki a külsőt mi keni?
SKF-et már gyártanak vagy 10 országban.
Érdemes megnézni hol gyártották, mert sokhelyen tré a minőség már.

A kommersz csapágy méretből, a Koyo sem drágább.
A föcicsapágy a DTR-nél nem kiváltható. Csak KOYO!

Sztem fölösleges a vitonos, mert olaj oldalra dupla megy, gyújtás oldalt meg 10 perc cserélni, vagy ügyesebb betesz 2 vékonyabbat......
helyes!, még egy javaslat, ha lehet csapágyból-szimmeringből is lehetőleg a drágábbikat vedd /persze ésszerű határok közt/, főtengelybe szim.ből ilyen barnát javaslok ,asszem vitonosnak hívják, úgy 1500-2000 körül van darabja, de ugye a motorozás nem olcsó ,hobby

nekem mindenből skf van, így jött ki az összes csapágy-szim. ,kicsivel 20 alatt, de ugye ez a kisdété , csak ha előre akarsz számolni
Köszönöm szépen! megfogadjuk

Úgy fog kinézni ez a felújítás, hogy összes szimering illetve csapágy csere újra. Nem szeretnék én már többször a blokkjához nyúlni kerek 1 éve van még
Sziasztok!

Lenne egy eladó 1995ös DT 80 LC2 végdobom, barátnőm motorjáról maradt. Ára: 4.000 ft.

Üdv Edem
495ml= magyarul fél liter/szár
Sziasztok! Egy fontos kérdés! Ha lehet gyors válasszal!
Hány dl olaj kell yamaha dt 125 r (1994) első teleszkópba?
Előre is köszi:D
1-2 jótanács:

Balansztengely csapágyát nézd meg, mert kiveregeti.
Mivel üt a tengely.
Ha széthúzzátok, érdemes venni bele egy vízpumpa szimmeringet is.
A csapágyból csak KOyo megy bele, mérete 6305R1 Pesten a Milleniumi KFT-nél 3850.- darabja, +posta.
Van szimmering is, onnan jött nekem minden.

Ha rakjátok össze, a jobb sonkába pakoljátok a váltót, a rendezővel, viszont a tengőt a csapággyal a bal sonkába tegyétek először.
A tengőre fel a csapágy, de csak a bal oldalra!
Lehűt, a balos blokkfél felmelegít, tengő beletol.
Beteszitek a jobb oldali blokkfélbe a csapágyat, és úgy rakjátok össze.
Ez tapasztalat, különben szívni fogtok.
Sok sikert.
holnap húzzuk szét a blokkot föcicsapágyakat is kap szimeringet is, új tömitéskészlet. Nem mókoljuk meg, nem eladásra megy
remélem hogy az lesz, vagyis próbálunk azt szerezni amugy motoroswebáruház.hu
Teflonos vertex honnan lett?
függőlegesen nem mozdul semennyit, oldalra elcsúszik, de ha megfogom alul a hajtókart és a tetejét mozgatom ugy sem kottyan. Alapméretről most fúrják, de nem volt befogója a krapeknak aztán most gyártott hozzá, holnapra kész. De ugrik kb 56,50-re mert körbefordult a gyűrű és szószerint vízszintesen koptatta a hengert, Vertex megy bele a teflon bevonatos, aztán meglátjuk. Na köszi
Sziasztok! Levettem a motoromról hengert(dt 80) mert szeretnék bele új dugattyút, csak olyan problémám van h nem gyári henger van rajta, hanem valami 100ccm-es lehet, 54.95mm. Szerintetek hol tudok ebbe szerezni dugattyút?
Előre is köszönöm a segítséget!
Sziasztok!

Vizes 80-as DT-m felújítása befejeződött, rengeteg motorikus alkatrészem maradt, komplett gyújtástól az olajterelő lemezkéig, komplett blokk közép, vagy akár váltótengelyek, berugó visszahúzó rugók, perselyezett közlő fogaskerék.
Itt megleshetitek: http://www.vatera.hu/yamaha_dt...

Vagy írj a horvath.kristooof@gmail.com-ra!

Nem harapok, és nem vagyok krakkói serif, megegyezünk!
Pontosan.
De azért alsó tűgörgőt nem ártana ellenőrizni, meg bevágni alulra 2 szimmeringet....
Meghálálja....:)
Köszi, még azt szeretném kérdezni, hogy ha alsó generál nem lesz, nem is húzzuk szét a blokkot, akkor is kell derékszögelni? Meg kb annyi hogy beolajozom a hengert felrakom, párszor átforgatom a főtengelyt és nézem hogy kb mindenhol egyenlő legyen az olajfilm a hengeren?
vissza olvastam és az írásokból nekem ez jött le
Gyártója válogatja.

Mérni kell.
Jah persze....a dugó pontos.
Amúgy akkor jó, ha hozod el, be van kenve a dugó olajjal, és elengeded felül, (gyűrűk nélkül), és szép lassan lecsúszik....
Magyarul meg tudja fogni az olaj, fékezi...
Na majd ha kész az esztergályos, teszek fel képeket.

Amúgy a belső toldás nem valami jó, mert a két csúszóhüvely a lengéscsillapítóban túl közel kerül egymáshoz, és gyorsan kiveri a szárat.
Nekem is már megint kezd kotyogni....
Magyarul az előfeszítéses spanolás, és affajta emelés NEM JÓ!

Ha a dugó mérete 56,5mm akkor arra fúrja az esztergályos.
Szoknyán ez az érték...
Ha egy dugónak a mérete pl 56,50 akkor az azt jelenti hogy ekkorára kell fúrni a hengert, vagy erre jön még rá a 0,05-os illesztés?
én arra gondoltam, hogy esztergáltatni kéne olyat ami fentről belemegy a kupak helyére, ugyan úgy lenyomná a rugót csak lenne kb 5-6cm, beletekerni és úgy csúsztatni bele a villaszárakat hogy az alsó kifli a szárat a felső ezt a toldó cuccot fogja.
Szia.
Nem tudom mennyire vagy öreg cimconyos, de nekünk régen volt ilyen endurós korszak.
Hátulja, és a motorblokk kiemel, de elejére kitaláltunk egy megoldást.
Olyan cső lett húzva a villaszárra, amely pont passzostetején egy alátéttel, melyen egy hosszabb 8-as acélcsavar helyzetelt.

Gondolkodtam a Dötö efféle emelésén, esztergáltatok egy 5mm vastag falú hüvelyt, ami pont passzos a szárra, majd a teteje összejön a felső befogó méretére.
Szerinted?
Tömítés, de a körmök miatt nem tudom le tudnák-e gyártani. Amúgy tömítéskészítők simán megcsinálnák szerintem. Ha boltban nem kapható.
Az sem rohad szét, ha egy napra gázolaj/benzin alatt hagyod :)
Ha jól emlékszem operable szét szedte, őt kérdezd.