Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja-ja
köszi szépen a segitséget.
Legalább pörgöt a fúrum:)
Meg az összes zündappon, puchon , herkulesen satöbbin:)
Gondolom rám is céloztál?! Mibe is kötöttem bele?!
hát mivel hozzászóltál a vitához talán te is tudod miröl van szó és talán a te hsz edre válaszolva írhatok az előzményekre visszatérve is... -.-" komolyan mondom egyre jobb... inkább elkére Apuci GI és Emzoli telefonszámát ha valami problémám van inkább felhívom őket minthogy ide írjak mert mindenbe beleköt 1-2 ember...
Általam fel nem tett kérdésre nekem válaszolsz
nem te... csak ha visszább olvasol megtudod mi volt a vita oka... és nem írtam sehova hogy te azt állítottad hogy tilos, egy dolog hogy a te hsz edre válaszoltam...
Konkrétan én már láttam pár babettát és egyiken sem volt
Linkeld már be, hogy hol írtam hogy tilos!
jó akkor szerinted az nem, pedig nem 1babetán láttab a lámpa bal oldalán alul egy kapcsolót amivel tudtad váltani a refit meg a tompítottat... simsonokon is volt rövid meg hosszú fény... menyi példát hozzak még fel?
Hát a babetta szerintem erősen kérdőjeles, azon jó ha sima lámpa van ...
aprilia sr50 rs50... elég vagy soroljam még? babetta... sehol nem írja le semmi hogy tilos refit használni smkp-n...
Régebben meg index nem volt egyik segédmotoron sem(simson kivétel) oszt tilos mégsem volt.
Nem tudott "mutatni" senki eddig itt a vita során smkp-t amin van refi ! csak 125-ösön , ami ugye nem smkp...
De az talán jelzésértékű, hogy nincs rajta !
Attól, hogy valami nicnsen egy járművön, ha a másikon van, még nemtilos a használata:)
Kapásból 2 db smkp van itthon és mind a kettőben csak tompított van! gyárilag nincs benne távolsági/refi kinek hogy tetszik!
Mondom, hogy csak a tesztkérdés volt hülyén megfogalmazva.
mégiscsak ráértem


44. § (1) A forgalomban részt vevő járművet éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ki kell világítani.

(2) A gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót, a lassú járművet és a segédmotoros kerékpárt helyzetjelző lámpákkal és tompított fényszóróval kell kivilágítani. Nem kell a tompított fényszóróval kivilágítani az egytengelyes motoros részből és hozzákapcsolt egytengelyes pótkocsiból álló olyan lassú járművet, amely sík úton önerejéből 15 km/óra sebességnél gyorsabban haladni nem képes, továbbá a tompított fényszóróval fel nem szerelt segédmotoros kerékpárt.

(3) A tompított fényszóró helyett távolsági fényszórót használni - fényjelzés kivételével - csak lakott területen kívül szabad. Tilos a távolsági fényszóró használata

a) másik járművel vagy hajtott (vezetett) állattal való szembetalálkozás esetében olyan távolságon belül, ahonnan a fényszóró a szembejövő jármű, illetőleg állat vezetőjét elvakíthatja,

b) a másik jármű követése esetében olyan távolságon belül, ahonnan a fényszóró - a visszapillantó tükrön át - az elöl haladó jármű vezetőjét elvakíthatja,

c) ha a fényszóró az úttal párhuzamos vasúti pályán vagy vízi úton haladó jármű vezetőjét elvakíthatja.

(4) Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják.

(5) Keresőlámpát és munkahely megvilágító lámpát mozgó járművön használni nem szabad.

(6) Fényjelzést adni a távolsági fényszóró felvillantásával szabad, feltéve, hogy ez a közlekedés többi résztvevőjét nem vakítja el.

(7) A forgalomban részt vevő motorkerékpárt és a tompított fényszóróval felszerelt segédmotoros kerékpárt - tompított fényszóróval - nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.

(8) Lakott területen kívüli úton a forgalomban részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval, mezőgazdasági vontatót és tompított fényszóróval felszerelt lassú járművet - tompított fényszóróval - nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.
oké, hát sajnos nem érek rá de ha már kikerested igazán bemásolhattad volna...
1975 évi elsőszámú rendelet. Ráérsz. Nyár van. Olvass.
ez csak egy kérdés, én még mindig szeretném látni azt a paragrafust ami leírja hogy tilos használni a távolsági fényt smkp-n én nem kötekedek csak egyszerűen nehéz elhitetni velem valamit. Amugy meg ha megveszel egy gyári smkp-t az nem is fog többet tudni menni mint 45 ezt csak megjegyezném, ha veszel egy 125-ös motort akármilyen padra rakod nemfog tudni többet 11kW-nál. Tehát kérdezem akkor hogy is jöttek ki a gyárból? Ha az lenne amit mondasz akkor benne lenne az égő de nem lenne hozzá kapcsoló... (szvsz) Vagy csak ott vannak az oktató motorok... lehetne végigmenni és szabni a büntetéseket, mert mindegyik tanulómotoron van refi is, és sehol sem írják le neked hogyha este mész lakott területen kívül akkor ne használd a refidet. Ez az én véleményem, várom a paragrafust.
Amúgy komolyan mindig így van csak ő nem bírja bevallani ha elbaszott valamit régebbi hozzá szólásokat is olvastam. Csak gratulálni tudok zseniális teknős úrnak.