Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ecsettel meg benzinnel leoldottam nagyrészét ami rajta maradt így is fekete 1-2 helyen de érezhetően könnyebben forog Köszi


Más: műszerfalat látható rongálás nélkül szét lehet szedni? gondolkoztam másik számlapon, leszedtem a helyéröl de a dobozkát nem mertem feszegetni. Ötletek?
Van ötleted hogy mi lehet ez, szóval boltban lehet-e kapni? A power tengelyen volt rajta. Olyasmi mint egy szimmering, de oldalról nézve kúpos.
Ez a legkíméletesebb, igazad van. Bár a hengerben levő furat, amibe ugye belemegy, az is tiszta kox volt nekem. Abból én benzinnel szedtem ki amennyire bírtam.
Gázolaj traktoron kívül másra úgysem való, úgyhogy fog egy vödröt, beleburít gázolajat, estére bennehagyja, reggel letörli :)
Szerintem legalább 320as, de inkább 400as csiszoló papírral meg lehet húzni, de én inkább a puha réz drótkorongot választottam, és finoman leszedtem azzal a koxot.
Itt a kép , szóval először ott az akksi , és azon ott a fekete ami a negatív , és ott a piros ami a pozitív. És a kövi képen bekarikáztam , hogy hol van a fekete vezeték , a feszültség szabályzó alá lefogva , és ott lóg a piros de sehova nincs kötve és ötletem nincs hol kéne legyen mert így vettem és azóta soha nem ment az akksi.
Gondolom gyújtáskapcsolóra megy a pozitív, onnan osztod szerte-szarta-széjjel.........
Igen ezt tudom , hogy a piros a pozitív a fekete a negatív :) , és a fekete van a fesz szabályzó alatt lefogva gondolom testelésként. De nekem az a problémám , hogy a piros hova kéne tovább menjen? Mindjárt mutatok képet is róla , hogy hol lóg meg mi hogy van.
Amúgy a biztosítékot veri ki amikor szikrázik.
Sziasztok! Olyb kérdésem lenne hozzátok, hogy 96os DT125Ren hol van a műszerfalhoz menő vezetékköteg kivezetve?
piros a pozitív, tuti hogy rövidre zártad, ha mákod van csak a biztosíték ment ki, ha nincs akkora szerencséd cellazárlatos lettél akkor új akksi... Meddig tudod követni a piros vezetéket? megnézem nekem hovamegy
Szevasztok , elnézést kérek , hogy nap mint nap fárasztalak titeket a kérdéseimmel , de most újra nagyon kellene a segítségetek szóval , az akksit nem érzékeli a motor de benne van és az akksitól jön 2 vezeték egy fekete meg egy piros , a piroson van biztosíték is. És ahogy követem ezt a 2 vezetéket a fekete a feszültség szabályzó csavarja alá van betéve , viszont a piros csak lóg (valaki régebben hozzápiszkálhatott) , és nem tudom hova kell bekötni vagy ilyesmi , ha akármilyen vashoz érintem vagy ilyesmihez a motoron szikrázik és kiveri a biztosítékot. Kérlek segítsetek később rakok fel képet hogy könnyű legyen megérteni hogy mire gondolok , csak nagyon zöldfülű vagyok ehhez és nincs ötletem hogy az a piros vezeték hova kell menjen
plusz drága:D
kicsit kokszosan hagytam mert csiszolóvászonnal nem mertem nekiállni és a benzin nem szedett le mindent, azzal a vékony réz drótkefével súroltam meg. Mi mehet neki a csiszolóvászon?
Igen tudom , hogy van ez de tényleg jó szóval nem csak úgy hogy "elmegy még". Viszont hát akkor szerintem fúrva lesz de picit unom bármilyen motor jut hozzám mindig fúrni kell dugó csere, stb.. :) unalmas a járatás.
Tudod, ez nem úgy megy, hogy jó ez még. Akármennyire is bevállt jó magyar szokás, de a motorgenerált nem akkor kell elkezdeni amikor a hajtókar kinn ficeg a blokk oldalán. :)
Hát ha vállas ,akkor fúrás neki. De félre ne érts, nem azért, de én azért megnézném azt a blokkot, hogy minden rendben van-e.
boccs ha néha hülyeséget mondok vagy eggyik állítás ellent mond a másiknak csak este van , meg annyira nagy szaki nemvok:)
Helló , köszi a segítségeket :) , amúgy a főtengely nem lóg , a csapágyak is jók szerintem , egyedül a felső tűgörgő cserés onnan , a henger meg haverom szerintem vállas , ő azt ajánlotta , hogy érdemes lenne fúrni , de amúgy húzás karc semmi ilyesmi nincs benne csak kopott picit , ezért nem tudom , hogy furassam meg és új dugó stb.. vagy csak felgyűrűzzem.
Amit feltettél képet, arról egy szerelő sem mondaná meg hogy jó -e vagy sem.
Gondolom ezért nem kaptál választ.
Egyáltalán képről nem mondható meg, azt látni kéne szabad-szemmel, élőben.
Amúgy a dugó az csak egy dolog.
Ebben a kérdésben, a henger dönt.
Ha az szar, akkor fúrás, és dugó csere mindenképp.

És milyen a tengő?
Meg akkor már nem ártana csapágy, meg szimmering.
?
Amint már írtam , sajnos képet most nem tudok küldeni a hengerről , de a dugóról ha visszább nézel picit vannak képek , de arra nem kaptam választ , hogy az visszarakható -e. Mivel én magamat nem tartom profinak ezért próbálok ennyit kérdezősködni tőletek , mert ti jobban értettek hozzá , és hogy mi a jobb. Viszont derékszögelni tuti nem kell mert egyenletesen van körbe ráégve ott gyűrű magassába a korom szerintem , de ez is az én véleményem és lehet tök hülyeségeket írok.. :)
Azért csak ne a korom jelentse már valakinek azt hogy vállas a henger. Ezt még feltételezni sem merem senkiről sem. Pedig van fantáziám :)
Általánosságban írtam, nem csak neked.
Nem feltétlen kell tanulópénzt fizetni.
Lehet mázlid is.
Akkor jössz rá a tanulópénz árára, amikor azt hitted mázlid volt.
Kérdés hogy mi neki a váll.
Gyűrűmagasság feletti korom, ami eltávolítható körömmel, vagy tényleg szarrá van kopva.
Mert kurvára nem mindegy.
Az elébb pont erről beszéltem....
A vállas henger azt jelenti, hogy az a henger SZARRÁ kopott. :)
ezt gondolom Nekem is szántad, és ezzel nincs is bajom mert csak tanulok.Már raktam össze simsont..abba 9500 km-t raktam miután összeraktam...gondolom annál is fontos a derékszögelés, de eddig semmi baja sincs.1.5 hete levettem a DT-ről a hengerfejet mert tömítést cseréltem és a hengeren nincs semmi csík..a dugó sincs átégve pedig már 2000 km-n felül van benne...akkor az se rakhattam össze rosszul, de ha igen akkor ez tanulópénz és többet nem nyúlok hozzá.