Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Üdv emberek! Nincs valakinek mostanság eladó vagy tud jó áron fordulatszámmérő spirált?
Helló!Én forrasztottam és 3000km-t mentem vele. Most ment meg megint, de szirintem nem az a probléma mert mikor kivettem a spirált olyan állapotba volt mikor megcsináltam.
Tüzetesen még nem volt időm megnézni.
Ha ólom mentes ónnal forrasztod az keményebb és merevebb és tartósabb, igaz nehezebben is olvad, de ha van egy jó forrasztód akkor meg lehet csinálni. Én a puhább ólmos ónnal forrasztottam és azzal is sokáig bírta.
Az a lényeg hogy először nem nagyon akarja fogni az ón mert tiszta kenőcs, de egy idő után ha már elég jól felmelegszik akkor egyre jobban fogja. A végén meg reszelővel egyenletesre csiszolod. Mindenképp használj védőszemüveget, mert a spirál elég rugalmas és olykor nagy óndarabokat képes elcsapni forrón persze.
üdv.
Az megvan:), Ezen felül kellett volna még valami, ami magyar nyelvű, mert nem tudok elég jól angolul ahhoz, hogy megértsek egy idegen nyelven íródott könyvet.
jaja, az elég informatív.
Kovács úr könyve? Az M-force os?
Vagy Kovács úr könyve ami ugyan a régi, de jó Blair féle könyv fordítása gyakorlatilag.
(az már más kérdés, hogy az eredeti szerző nem lett megjelölve:)
Letölthetőt nem tudok, bár biztosan van.

De például Márthé István könyve az tök jó.
Jaja. Inkább arra jó az a könyv, h jéé hát ezt is kipróbálták, és ezért meg ezért nem volt jó. Inkább érdelességek vannak benne, mint konkrét műszaki megoldások mikéntjei, pontos magyarázatai.
Tudnál ilyet linkelni? Mert én keresgéltem de nem nagyon találtam...lehet csak én voltam figyelmetlen
Arra gondoltam, hogy ma már modernebb kiadványok is vannak akár magyarul is, jóval magasabb műszaki szonvonalú tartalommal.
Téves elgondolás, vagy számtalan olyan próbálkozás, ami a mai 2ütemű motorok kialakulásához elengedhetetlen volt. 50köbcenti, 2 henger, 2 ütem, 14 sebesség?, és Suzuki. Ezek szerint te olvastad?
Valóban, az enyém is pont ilyen, hogy kb. 6000-ig semmi, tényleg egy Simson "nyomatékból" lenyomna, aztán nagyon szépen megindul.

De nem is gond ez, mert legalább 2 üzemmódban lehet használni:

1. poroszkálás
2. "vadállat"

Már lassan egyébként kezdek ráérezni az átmenetre, félgázzal kb. 6-7.000-ig kipörgetni, aztán a váltást követően olyan sávba kerül, hogy nem is lesz hirtelen, de némi erő már jelentkezik. :)
mz topikban keressed
Kordzsinszkí konyve sok dologban meghaladott, téves elgondoláosakt is tartlamazó könyv.
mi nem csoda, hiszen 30 évesnál is régebbi az eredeti kiadás, amiből merít, az meg mégrégebbi.

Műszakilag kb a 60as évek szinvonalán van.
Mert a 2 ütemű motorok rezgő kört alkotnak. Fordulatszám tartományra hangolva. Szívó átmérő, szívócsonk hossza, öblítés, kipufogó méretezés (konfúzor, diffúzor), stb.... http://www.szocimotoros.hu/hu/...
Ha vkit érdekel a téma van egy jó kis könyv róla. Kis hengerűrtartalmú belső égésű motorok címmel. Valahol tán pdf-en is megvan...0

Power szelep ezt a tartományt hivatott szélesíteni. R1ben például ott a változtatható szívócső hossz, bár ott az egyenletesebb teljesítményleadás miatt.

Na de ha itt járok, valaki adjon már tippet, hogy kilométeróra spirál végére hogy kéne négyszögletes végződést gyártani. Köszörülés nem jó, forrasztás tudomásom szerint nem tart sokáig. Rápréselni meg megint csak nehézkes, hacsak nem esztergatokmánnyal...
Hogy tudom megállapitani, hogy hanyas évjáratu dt-m van ugy hogy semilyen papirom nincs róla?
Sziasztok! Ha a színkódra vagyok kiváncsi akkor azt, hogy tudhatom meg ? Az alvázszámból nem sok mindent tudok kivenni...
Én amikor kikötöttem a powert és teljen nyitva volt a kipuff nyílásom, érződött, hogy alul nyomatékszegényebb, de olyan drasztikusan nem.
Egy 50 ccm-esenél meg lehet még annyira sem érződne. Sőt van mikor úgy van beállítva power-em, hogy egy kicsit nyitva van, így mikor eléri azt a fordulatot jobban lehet érezni hogy cibál. Mikor egyenletesen gyorsul az nem olyan élvezetes.
Nekem is volt am-s 50 cm aprilia rx-em- és ott drasztikusabban lehetett érezni, hogy alul semmi fent meg 50 es léttére elég jól megindul.
De ez nagyban konstrukció függő.
Mikor egyik ismerősömnek próbáltam az aprilia rs 125-ösét. Alul komolyan mondom egy simson nagyobbat megy, fent meg úgy megindúlt mint az állat.
Mondjuk kuplungoldalt főtengely szimeringes motor az kokszolhat, mint a barom. Van úgy hogy a motorolaj és a benzin helyet cserél :)
nem ismerem pontosan a pumpádat, de elvileg kell lennie rajta egy alátétnek, ami ütközteti a pumpát. annak a vastagságával lehet játszani. lehet egy állítót nem ártana beiktatni a bowdenre
Nincs bowden állítási lehetőség. Viszont egy kétütemű motoromról sem kellett eddig havonta leszedni a kipufogót és kiégetni a kokszot. Ezért kérek segítséget, hogy kinek milyen olajjal milyen tapasztalata van. Repsolt, Igolt próbáltam, nem igazán vált be. Többiek szerint?
Hello!Keresek Yamaha DT-re jobb oldali idomot,mert ugyan is elhagytam:S:@:S:D
1986os évjárat. De teljesen mindegy csak olyan formája legyen mint az eredeti!Köszi szépen!:)
Sziasztok most szereztem egy yamaha dt -t 1980 as évjáratú kérdésem az lenne , fiatalabb yamaha dt alkatrészt lehet e rá szerelni kipufgóra , ülésre gondolok.. válaszaitokat elöre is köszönöm ha valaki tud eladó kipufogót vagy ülést az irjon legyen szives
Elf moto 2xt-t vegyél, 2k körül van (formula3000.hu), jó olaj. Ár/teljesítményben baromi jó. Dt-be tökéletesen megfelel.
én is erre gondoltam, hogy egy hangyafasznyit szegény a keverékem, mert van mikro elég sokat pöffen vissza...holnap kicsit lövök rajta és meglátjuk köszi