Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Helló , szóval ha pontosan ugyan ott vannak a stift-ek , méretre mindenre ugyan olyan pont akkor jó bele? Amúgy haverom sokat szerel úgyértve pénzért is rendesen , meg ért hozzá csak 1 pillanatra nem figyeltünk lecsúszott a henger , és kihúzta a gyűrűt és úgy letörte :S talán már nagyon gyenge volt vagy nem tudom de egyből eltörte :/
viszont szeretnék újjat venni mindenképp 2 db-ot , csak nemtom honnan nem nagyon találtam , de ha tudtok linkelnétek nekem? lécci
mucsácsó, gyűrű és gyűrű között azért van különbség.
Azonos alakú (L, keystone), méretű (1.5mm magas), azonos anyagú sem ártana. Illetve a stiftelésnek is meg kell, hogy egyezzen (oldalstiftelt vagy felülstiftelt). Aztán ha ezek stimmelnek, akkor belepróbálni a furatba és a gyűrűhézag alapján vásárolni vagy ügyesen beállítani, természetesen gyári értékre.
Aztán ha ez megvan és feltudjátok úgy tenni a hengert, hogy ne törjétek el a gyűrűt (mert az úgy magától nem csúszik le...), akkor rendben lesz.
Hali!
Nekem van egy ilyen hengerem, de sajnos van rajta 2 mély húzás az oldalán. Márkáját nemtudom, képet tudok róla küldeni!
Szevasztok , most nagyon szükségem van a segítségetekre! Szétszedtük a hengert haverral hogy ránézzünk az égéstérre , de rárakásnál véletlenül lecsúszott eggyik gyűrű és letört , sajnos sehol nem találok külön gyűrűt 80-as Dt-hez és a haverom Honda Mbx dugóján ugyan ekkora gyűrű van , ha azt rárakom nem fogja eltörni? A dugó is ugyan ekkora 50.00 mm-es. Kérlek segítsetek nagyon fontos lenne és szorít az idő mert haverom megy vissza németekhez , és nem tudom mitévő legyek mert félek , hogy eltöri azt a gyűrűt vagy ilyesmi.
Oké, nem vettem okoskodásnak, ennél jobban már nem hullhat szét, a főtengely így is kuka, egy szóval se mondtam, hogy nem lesz megerősítve. A nulláról akarom megcsinálni ezt a blokkot. A többi gyári alkatrész alatt meg nem tudom mit értesz, ha a forgattyúsházból kell kimarni, az se gond
Szevasztok nem tudjátok nem lehet sehol venni külön gyűrűt Dt 80 -hoz ? 50.00- ás méret.
Sziasztok jó rég voltam itt ami a kis 50-es Dt hibamentes működését igazolja. Most is egy kis apróság baj van, de nem akarok rendelgetni még nem kérdezősködöm.
A benzincsapom adta meg magát nyitott állásban csöpög a karnál. Nemtudom kapható e hozzá gumi betét vagy csináljak, vagy szabvány méret és passzol bele valamié, vagy vegyek egy új csapot (de hol?) vagy vegyek bele egy bontottat.
Sziasztok!
NA tegnap felszereltem a gyári áttételt és rövidebbek lettek a sebességek és kapósabbak is csak az az egy baj van vele hogy 90-95 km/h így is a végsebessége. Én mondtam, hogy hiába teszek fel másik áttételt nem fog megváltozni egyszerűen fent nem megy.
Nem tudom mi lehet a gond a kompresszió jó benne, meg lett mérve.
Egy régi motorrevüben olvastam hogy gyárilag is lehetett a 80 ashoz kapni nagyhengert már a 85ös években. Szóval akkor csak elkéne bírnia.
Kérdés, hogy mennyire van túlméretezve a gyári alkatrész.
nem okoskodni akarok, de ha főtengő meg minden más is gyári nem érdemes rátenni a nagy hengert mert hazavág mindent és kevéske km után széthullik a blokkod...
Köszi a segítségeket majd megpróbálom , hát hozzá való új légszűrő szivacs úgy gondoltam , Twin air , az előző gyertya 6-os hőértékű volt ami benne volt , az meg sehogy nem égett rá , viszont a 8-assal már be se indul , de szikrát ad ugyan úgy.
Továbbá az előző milyen volt?
Ha túl dús a keverék, akkor nehézkesen pörög fel, nem is pörög fel annyira, és hirtelen áll vissza alapjáratra. Olyasmi, mintha valami visszafogná. Szerintem nem lesz gáz, ha egy negyed csavarfordulattal szegényítesz a keveréken és kipróbálod, hogy jobb-e. Ha jobb, akkor megnézni a gyertyát megint, mi változott. Aztán jöhet a fél fordulat. Arra figyelj, hogy jegyezd meg pontosan az eredeti állást, és mindig kis lépésekben haladj, mert nem egyből reagál az állításra. A gyertyát meg egy motorozás után érdemes nézni, szintén nem lesz nagy különbség, ha csak 10m-t mész vele és utána megnézed. Ha nem lesz jobb a gyertya színe meg a motor, akkor állítsd vissza ugyanoda ahol volt.
Milyen az a vadiúj légszűrő? Egyezik a gyárival?
Jah és tegnap elkezdett valamiért picit így szaggatni akkor szedtem ki a gyertyát és akkor láttam h nem oké , pedig vadiúj légszűrő van , normálisan jár szerintem , és Repsol szintetikus olajat kap csakis.
Értem viszont biztos rossz valami a beállításnál , mert néztem h merre mennyit lehetne tekerni a levegőn , és befelé semmit szóval elméletileg maxra bevan tekerve.
Ha jól működik ne nyúlj hozzá! Amúgy a fekete gyertya dús keverékre utal. Vagy sok olajra. Fekete és fekete között is van különbség.
De szerintem nem a legjobb a karbi beállítás ott lesz valami , nem tudnátok mondani valami jó beállítást , meg hanyadikba pakoljam tűt ilyesmi?
Sziasztok!
Nincs valakinek 100-as Polini vagy Malossi hengere 80-as DT-re?
110-es is jó, nem tudom milyen fajták vannak.
Sziasztok nagyon kéne a segítségetek! Szóval multkor volt szó , hogy milyen gyertyát vegyek a Yamaha Dt 80 Lc 2-es típusu motoromba , és akkor vettem is bele , azzal mentem 220 km-ert ,jól veszi a lapot a motor nem dadog vissza nem röfög , de mégis feketén ég rá a gyertyára , de miéért?:// kérlek segítsetek

Előre is köszönöm a válaszokat!
robogotuning.hu vagy bowdendoctor.hu
Sziasztok.Keresnék yamaha dt 125 lc2-hez gyújtáseletronikát.
Köszi! Akkor próbálkozok, sárgarézből gyártok véget, és összeforrasztom.
A típus lemaradt, DT125R, bár nem tudom, hogy ennél mennyire számít.