Hozzászóláshoz be kell jelentkezned


Húúúú azért itt emberek a fogalmakkal nincsenek igazán tisztában.
Fel kéne fogni végre, hogy ez nem kőmíves, vagy festő szakma, amit el lehet lesni.
Itt vannak adott értékek, amiket már szemre lát, és tapintásra érez az ember.
Hiba is tanulod meg, ha nem raktál össze pár motort, és nem fizetted meg a tanulópénzt, mindig szar lesz a javítás.
Profi nincs ebben a szakmában, mindig tanul az ember!
Mindig van új, ami megszívat.
De ha sajátodból tanulsz, legközelebb nem felejtesz.

Én azt mondom mindenki maradjon a szakmájánál, és ha nem ért hozzá, akkor bízza az adott szaki hozzáértésére.

Egy dugattyúcsere nem abból áll, hogy csapszeg ki, be a másik, oszt GO!
Főleg ha fúrás is volt.
Olyan szépen félrefúrják a hüvelyeket, hogy csak na....
(Szemrevételezéssel ez is látható....2. túlméret után is....)
Akkó meg nem árt, ha párhuzamban fut a dugó...

Akit érdekel szak szerelés, használja a keresőt.
Párszor már le lettek írva, a főbb dolgok.
centírozás...a főtengőt ki szokták centírozni, ha felújítják..nem csak úgy összedobják
Annyit szeretnék még kérdezni , hogy ha "vállas" a henger egy picit vagy hogy szokás mondani , akkor mi a hátránya , mit okozhat?
az a derékszögelés mi? mert én megfurattam a hengert meg dugót is cseréltem..de csak simán összeraktam. azóta már jócskán mentem vele 2000 km-t. De kiváncsi vagyok hogy mi az a derékszögelés...hogy lehet hogy nekem is megfog akadni mert nem csináltam meg?
Takarítsd ki alaposan
köszi, megmelegítettük és kijött :)
Jut eszembe..nincsen valakinek jó hőgombája? megvenném...az enyém ma beletört haverom hengerfejébe Van valahol itthon egy de nem találom
Nincsen ezekkel a dugattyúkkal semmi baj...ha 1000km után ragadt meg akkor ott valami gond van...ahogy rendszergazda is írta, rossz derékszögelés, esetleg nem kapott elég olajat...vagy lehet, hogy melegedett..jó a hőfokmérőd? nem volt közel a piroshoz, vagy esetleg benne? Amúgy nem lehet gyári yamaha dugót venni..prox gyártotta dugót lehet más néven venni, de nem éri meg szerintem 20-25 ezret kidobni az ablakon, ha jó bele a pár ezer forintos dugattyú is
Kiveszed a csavart, és egy csavarhúzóval szépen kifeszegeted a kupakot.
Az a dugó csak akkor akad meg 1000 km után, ha szar a derékszögelés, vagy nem kap eleget, vagy nincs olajzás. Elég sok embernek olyan van itt benne, és megy nekik. De hogy a kérdésedre is válaszoljak: felhívod a legközelebbi yamaha szalont, és megmondják.
Sziasztok,

kerestem de nem találtam érdemi infót arról, hogy lehet-e még manapság a DT 80 LC2- esekbe (96-os évjárat) eredeti Yamaha dugót venni? Most For Yamaha volt benne, és tegnap megakadt ahogy kell, pedig finoman 1000km-t járattam be. Engem már nem érdekel hogy mennyi, de ilyen fos minőséget nem akarok belerakni, szóval van jobb alternatíva a Ambika és For yamaha utángyártott selejtek helyett? Köszi ha tudtok segíteni!
jobb oldalon a power szelepkupakját hogyan lehet kiszedni?
Császtok szakik , nah szóval beszélgettünk erről a dugósról , tudom , hogy kép ről elég nehéz véleményt mondani de szerintetek elég lenne ha felgyűrűzném a dugót? Nincs sehol letörve v bármi ilyesmi.
A hengerről sajnos nem tudok lőni képeket havernál van de remélem tudtok ennyivel is segíteni ! köszi előre motorosok császtok (:
húú nézd meg a pipát meg a gyertyát is. nekem is volt valami ilyesmi bajom hogy nem pörgött ki a motor. lehet hogy a pipa ment szét ahogy lehúzogattad és mozog a gyertyán.
az az igazság, hogy amikor szétszedtem annak az is volt az oka, hogy amikor leállítottam elkezdett csepegni a túlfojón a benzin és kb. 10 szer szét-össze mire nagyjából jó lett! Előtte csak azt produkálta, hogy kigyorsításkor 6000-nél egy pillanatra megtorpant, de azon kívül ment szépen!
jaja betud ragadni ha mocskos a húzókálya vagy mi a tököm xD én beáztattam benzinbe a karbit amikor megvettem a motort :D és nincs semmi gondom a karbival. csak néha kitakarítom :D
Azóta szétszedted a karbit újra? Mert ha nem szerintem próbáld meg , hátha kiesett eggyik fúvóka mert nem húztad meg jól , vagy takarítsd át újra ilyesmi.
Be tud ragadni?
a szívató nem ragadt be?
Próbáltam azt a réz csavart a karbin állítani, de semmi változás!
én már jártam úgy hogy az úszót fordítva raktam be :D simán belehet pakolni úgy is és nemveszed észre :D vagy valamelyik fúvókába benne maradt egy nagyobb kosz. vagy valami csavart el állítottál véletlenül.
Helló!
Mit értesz az alatt, hogy rosszul?
a karbit talán rosszul raktad össze :D
Szerintem az új légszűrőhöz hozzá kell állítani vagy ilyesmi nem?