Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Most visszakapja a Fehérnép többszörösen.
Nem kell itt aggódni.
Csak itt nem szájalnak Áriafajról, csak szép csendesen egy faj marad...
Ennyi.
Mindenki metélve lesz!
Ennél már csak a Holokauszt tagadók jobbak.
Fecskendeztem be neki benzint párszor..úgy sem jó...már szétszedtük még egyszer az egészet, meg összeraktuk, mikor levettem a hengerfejet és mozgattam a lendkereket, a dugó nyomta fölfele a benzint, viszont a gyertya egyáltalán nem benzines nem értem az lehet esetleg a hiba, hogy 9mm széles helyett csak 10mm-es szimeringet kaptam hozzá? azt mondta a boltos, hogy bele kell mennie, ha nem megy bele akkor csiszoljak le belőle egy picit, de viszont belement rendesen a helyére, annyi, hogy a közepe picit jobban besüllyedt, de mindenhol hozzáér a széléhez normálisan, el kéne zárnia szerintem Nem tudom, hogy elküldte-e..nekem nem jeleníti meg
Javíthatatlan vagy.
De ha Te oktatsz......az természetes.
Olyan vagy, mint a Szűz jegyűek általában.
Más szemében a szálkát, sajátjában a gerendát sem.....

Van itthon 3 is......vazze rémálom....:)))
Vicces egy oldalon keresztül regél a kaparásról ahelyett hogy azt mondaná jólvan elbasztam igazatok volt
Szia Zoli.
Van egy srác a fórumon, konkrétan Mézes névre hallgat, és a TZR-jébe állítólag Yamaha Jog gyújtást varázsolt.
Lehetséges szerinted ilyen?
Elvileg mindkettő lendkereke 27X1-es balos menetű, de mivel lehet jobb?
Könnyebb tán a lendkerék?
Vagy ez is ilyen " benuka" stylus?
Köszi ha még fent vagy....
Kedves fórumtárs. Nem te döntöd el, hogy mi volt itt a kérdés. (nem te indítottad el a zuhatagot) Hanem én. Az én nézőpontomban pedig a kaparás, kerekezés, homokbánya miegyéb a kérdés. Ha írtam olyat, hogy nem kap nagyobb terhelést a kuplung végsebességen, mint NORMÁL használatban kis sebességnél, akkor elnézést mindenkitől.
Képzelj el két fogaskereket, különböző méretűek. Ha a kicsit rakod előre, és azt hajtod meg, akkor az lesz az 1. sebesség. Ha a nagyobbat rakod előre, az lesz a 6. Ha ugyanakkora erővel tekered meg mind a kétszer ( a motor nem bír többet) valamelyik esetben könnyebben eltörik? A kuplungnak ehhez annyi köze van, hogyha már kopott, akkor megcsúszhat mert legyőzi a menetellenállás a motorteljesítményt. Szerintem itt tiszta is, ...de várok még mindig kijavít valaki, hogy előre vigye a hasznos eszmecserét.
Nah, végeredméynben mindegy, a lányeg az, hogy a kuplung csúszása volt a kérdés(nem kaparás, kerekezés, homakbánya miegyéb) arra meg az a válasz, amit apu meg én adtam.
Kéremkapcsojjaki:)
Látom, a tévedés elsimerése az nem megy:)

Nem vagy te strucc?
:)
Ugye a váltófogaskerkek terheléséből indult az eszmecsere, és én írtam ,hogy mivel a szarakodó kuplung is először 6. ban kezd csúszni ezért bizonyára úgy gondolom, hogy a 6. fogaskerékpárja kapja legnagyobb terhelést.
Az enyém nincs szétborítva. Megkértek az ügyintézéssel. Gondoltam itt akad pár ember, akit érdekelhet.
Miért nem csinálod meg?
Akkor nem 25-ért, hanem 125-ért is el tudnád adni.
Kis ráfordítással. :))
Nah kerestem neked egy zsák pénzt, ha készen vagy szólj, oszt felezünk a nyereségen.
Eladó Yamaha DT 50 MX. Szét van szedve jelenleg. Felújításra vár. Hiány: kuplung bowden, jobb oldali műanyag idom, bal kapcsoló letört, kormány meg van görbülve, láncszett se árt rá. Henger fúrásra, főtengelyfelújításra vár. (prox dugó 8ropi, hajtókarszett 6ropi, csapágyak se drágák, nem úgy mint a 125-ösbe). Fix 25ért el lehet vinni. Pilisen. Kis idő és anyagi ráfordítással üzemel.
Kis fogyasztású, stabil, olcsó szervizű, viszont használható kis motor. 25ért más motorba csak egy dugót kap az ember.

+3.6.3.0.9.4.7.4.1.7.3
Én meg az olyat imádom, amikor meg sem nézed, hogy mire, és vajon milyen céllal írtam. Arról volt szó, hogy volt egy állítás, miszerint a váltón 6.ban van a legnagyobb terhelés, mert a kuplung is akkor csúszik meg. Ezt figyelembe véve miért ne írhatnám, hogy kisebb fokozatokban is megcsúszna a kuplung, ha akkor is fent állna a menetellenállás meg a többi motorosátka.
jah de te kuplung lamellákat cseréltél , nem váltónál volt gáz ugye? mert akkor m1 nekem még mindig ez a hülye váltó szar és nem csúszik hanem simán 6-ba berakom és darál nem megy
Hát az iylet imádom:)

A világért el nem ismernéd, hogy marhaságot írtál le, elkezdesz hadoválni kaparasáról emg miegyébbről, pedig arról korábban szó sem volt.

A legerősebb fogalom a "rossz váltás" volt.

ezt az eljárást meg csúsztatásnak hívják.
értem köszi a segítségeket és amúgy mennyibe fájt neked ez a csere?
Tényleg hülye vagyok, hogy ennyire nem érthető. Amikor a kocsi 5.ben megcsúszik NORMÁL használatnál, akkor 4.ben nem csúszik meg ha utána van kötve egy tele futó és odalépnek neki? Amúgy a motorom lánc meghajtású. Ugyanúgy megcsúszik áttételtől függetlenül, ha megkapja ugyanazt a terhelést. Arról beszélek. Illetve a korábbi "6.ban van a legnagyobb terhelés a váltón, mert akkor csúszik meg a kuplung is" összefüggésében.
Meg motornál is előszőr 6. ban majd megy lefele.

Anno amikor nekem elkezdte, mindíg reggel sulibamenet a Kökinél a Sibrik felüljárón 6. ban kezdődött a csúszkálás. Majd cserekor már 4. ben is csinálta.

Aztán csere és azóta én bármit csinálhatok vele ez meg nem csúszik
Fecskendeztem be neki benzint párszor..úgy sem jó...már szétszedtük még egyszer az egészet, meg összeraktuk, mikor levettem a hengerfejet és mozgattam a lendkereket, a dugó nyomta fölfele a benzint, viszont a gyertya egyáltalán nem benzines nem értem az lehet esetleg a hiba, hogy 9mm széles helyett csak 10mm-es szimeringet kaptam hozzá? azt mondta a boltos, hogy bele kell mennie, ha nem megy bele akkor csiszoljak le belőle egy picit, de viszont belement rendesen a helyére, annyi, hogy a közepe picit jobban besüllyedt, de mindenhol hozzáér a széléhez normálisan, el kéne zárnia szerintem
Változik a terhelés.
A meghajtás, és az áttétel között található a kuplung.
Mikor csúszik meg?
Mikor lassabban forog, mert nagyobb erőt kell átadnia....
Stimm?

Személyautónál is először 5.-ben csúszik el....
Azután 4.-ben, 3.-ban....csere.
Átgondoltam Nyúzásról beszéltem meg kapartatásról, hogy akkor is lehet akkora terhelés a kuplungon. Lehet az érettségimet vissza kéne venni venni 4 jeggyel, ha ennyire nem érthető, amit ki akarok hozni. Akkor bocsi.
Ezt azért gondold át.

Mikor kell a lkegnagyobb menetellenállsát legyőznie a mtoornak?

Nyilván végsebességen.
ebből következően mikor van a legnagyobb terhelés a puklungon?
enji:)
Legyen akármelyik magasabb fokozatban, nem lesz "nagyobb erő" az áttételen, mint kisebb fokozatban, sőt fordítva(kisebb áttételben egy kemény rossz visszaváltás megadja a módját a kuplungnak). Hiába akkor csúszik meg a kuplung 6.-ban, nem jelenti azt, hogy akkor hat a legnagyobb erő az áttételre. Ha van, ami megfogja, akkor is megcsúszik a kuplung ha nincs 6.ban. (motor fékezés, kapartatás kis fokozatban, kínzás) Persze normál motorozásnál egyesben nem csúszik meg, mert nincs ami visszafogja elég erővel. Attól még a kuplungon a terhelés marad, ha le van terhelve a motor. Erre akartam kilyukadni.