Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tudtok valami jó tuningolási módszert yamaha dt 50 mx-re? Mert 4 sebességes és 75-öt megy és kíváncsi vagyok hogyan lehet ezt még tovább növelni! Válaszotokat előre is köszönöm!
Újra egy kis segítségre lenne szükségem , ez lehet hülye kérdés de a váltón lehet valahogy állítani vagy ilyesmi , mert ha 6-osba berakom már írtam csak darál és nem viszi , vagy szerintetek ez komplett váltó csere?
Köszi az ábrát, remélem meg tudom oldani valahogy.
bár most nézem ezt az ábrát, itt úgy néz ki ,hogy van rajta állító szerkezet ,akkor lehet mákod van. Az enyémen ,és amiket eddig láttam azokon egyen sem volt, de lehet neked mákod van
de van, ugyenis a vizes 80 ason sajnos nincs a nyomólapon állítási lehetőség.

Vigyázz mert ha még egy picit feszítesz a bowdenen akkor túlfordulhat majd felfele kijöhet ez a tengely amit forgatsz a bovdennel, és akkor az egész kuplungot szét kell szedni az újra összerekáshoz, már jártam így.

Ez egy ilyen excenter tengely, azaz az alján van egy ilyen körhagyó kiképzés, és az tolja neki a kuplungnyomó rudat a nyomólaphoz. Elvileg úgy van megcsinálva, hogy annyira sosem kell kifordítani, hogy már túlforduljon, de sajnos lehet így járni. A lehetséges hibák szerintem: Teljesen elkopott lamellák, vagy a nyomórudak megsérültek és elkezdett kopni a végük és ezért rövidültek.
Alig használt Berik sisak SÜRGŐSEN eladó!Ár megegyezés szerint!
Köszi hogy ilyen részletesen leírtad.
Amúgy 80as a motor,de gondolom nincs olyan nagy különbség a kettő közt.
Igen érthető volt.
Mégegyszer köszi.
Helló
Megnéztem a vidit.
Annak a tengelynek az alján van egy lapolás.
Ha elfordítod a tengelyt, a lapolás emeli szét a pálcákon keresztül a szerkezetet.
A szerkezet végén, a nyomólapon van egy anyás állítási lehetőség.
Tehát jobb oldali dekni le, nyomólap le.
Ekkor kiakasztod a bovdent a karból, visszafordítod alap állásába, ahová a rugó behúzza, és felfelé kihúzod.
(a 125-ösre hajaz, ahogy a manualt néztem)
Szemrevételezed a lapolást, nincs -e kopás.
Valszeg az állító csavar lazulhatott fel, ezzel beállítod a nyomólapnál, hogy még pont ne feszítsen.
Majd a bovdennel utánamész, és azzal finomhangolsz.
Érthető voltam?
Sok sikert.
Ha nem, holnap hívj fel.
A számom: 06-20-3308-392
Helló.
Van egy "kis" problámam. Remélem tudtok segíteni.
Ha behúzom a kuplungot akkor ott a dekninél az a kis rugós szarság kiakad és nem akarja visszahúzni a kuplungot.
Ezt miért csinálhatja?
Itt egy vidi is: http://www.youtube.com/watch?v...
előre is köszi.
Helló
Először is hol hátul?
A kukoricatárolóba, vagy a motor hátuljánál?
Esetleg szűkíthetünk kipufogóra, vagy tágulási tartályra?

Esetleg tudni ki csinálta, és milyen tömítés van abba a számunkra ismeretlen motorba?
Csak vigyázz nehogy befőzze lekvárnak..........
jujjj ez tetszett
ÉS hol lehet a farcs ?
Niylván a farcsnál.
sziasztok van egy dt 50 mx-em léghütéses. Már minden kivan rajta cserélve szinte, de még mindig nagyon sok farcs levegőt kap , nem tudjátok hol szívhat annyit . A főtengely szimeringnél tuti nem . Máshol hol tud még ?
Sziasztok! Két hónapja lett hengerfej tömítés csere,+hengerfej sikolás! A moci,ismét nyomja a vizet hátul?!?! Mi lehet a gond megint? (A víz nem melegszik) köszi a hozzászólásokat
Dt80LC2-ben hogy tudom ellenőrizni hogy működik-e a különolajzás?Mert ma megnéztem azt a kis csövet ami megy a karbihoz (átlátszó) kék színű olaj van most benne és a karinál lévő végébe nem olyan kék volt hanem világosabb...meg volt benne bubi
Olajozás után ne fogdosd a szivacsot, mert ragadni fog rendesen! :)
jah így már vágom kössz, csak volt pár haverom aki okoskodott hogy a sima hajtóműolaj is jó , csak gondoltam megkérdezem mert nem akarok kókányolni (:
légszűrő olajjal csak vigyázz mert ahova lecsöppen onnan fel nem szeded
ja oks vágom (: , hát én már elég sokat szereltem simot , ilyeneket trabant meg picit dt-t is csak még oda nem jutottam hogy vadi új légszűrő szivacsot pl milyen olajjal kell átitatni és utána hagyni száradni (:
Veszel hozzá anyagot, kiveszed a szűrőszivacsot.
Beleburítassz pár decit egy nem lyukas zacsiba. Belerakod a letisztított szivacsot, átnyomkodod.
Nem akarok köcsögösködni, de fasznak érzem magam hogy leírtam ezt, annyira felesleges. Aki nem tud egy kibaszott szivacsot beolajozni az ne akarjon motort szerelni, hordja szervízbe a manualban megadott peridodusonként, vagy olvasgassa a szervízmanuált vagy mittomén. Már elnézést.
Kicsit kikattantam ezen, mert a szivacsolajzást még nagymamámra is rá merném bízni.
gyárilag mekkora főfúvoka van a 125r-ben?
Valaki a Tábori Tuningnál csináltatott már dugattyút vagy furatta már a hengerét? megbízhatók?
Szevasztok , vettem egy Twin Air légszűrő szivacsot a Dt -mbe mert előző már málott szét , és használat előtt vmi speckó olajjal átkell áztatni vagy mi , valaki eltudná magyarázni mivel és hogy kell ezt?