Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

sziasztok az 1960 oldalon írtam egy pár sort aki tud kérem segitsen fontos lenne előre is köszönöm
6.-ban a legnagyobb az ellenállás, és minden terhelést a kuplung visel el.
Mivel ott van egyedül dörzskapcsolat, ott fog engedni.
És mindig a legnagyobb, direkt fokozatban.
Na ilyenkor fecskendőbe benzin, gyertya ki, bespriccel nagy adag.
Indítás.
Beindul, mert beindul.
Utána lehet vakargatni, okoskodni. :)
a karbi nem hogy 1 szer hanem vagy 20szor kivolt mert amíg szintet állítottam mindig meg fújkáltam meg ahogy tologattam tiszte benzin volt a gyertya , tehát nem karbi meg van szürő is a benzincsőben . Meg amiatt vagyok tanácstalan hogy megy mint az állat és utána semmi :S
Szóval kipucoltad még egyszer a karbit. A szívatót is, a keverékcsavar helyét is. Olyan kétirányú szimeringet egyébként, ami kell bele a motoroswebaruhaz.hu-ról tudsz rendelni.
Sajnos ezeken már jóval túl vagyok a karbi patyolta a gyertya csak szimplán benzines . Jobb oldali szimeringen vagy gyürü törésen . Bár kb ugyan olyan fogatni most is a főtengelyt , amikor ment akkor is tök könnyű volt fogatni. A szimering jobb oldalt az nem ugyan olyan lett mint a gyári mert a cserés az csak egyik oldalról van bemarva a gyári meg mind két oldalt van .
Előszöris falslevegőt szívott Beszaggatott? Valószínűbbnek tartom, hogy eldugult a fúvókád. Attól még benyát lehet a gyertya, meg olajos, de ha nem pont annyi benya van a levegőhöz, mint kéne, akkor nem fog működni. Szaggatásnál amúgy első az olaj ellenőrzése! Utána a gyertya, majd a karbi pucolás.
Sziasztok , olyat tapasztaltam dt 50 mx-nél hogy ketté áll a hajam ! 1 Hónapja van nálam a kicsike és fullra felújítottam , és már szinte minden volt cserélve , ma belett löve pöci röfire kivittem első karikára beszaggatott gondoltam szar a gyertya már rendeltem bele gyárit , de addig is néztem hogy ketyeg és mióta leált azóta semmi, 1 gyertyával se röffen be pedig van kaja gyújtás a helyén ,szikra van . A fő probléma eddig az volt hogy farcsot szívott a karbinál de az már megoldódott... Nem tudtok valami megoldást mert nagyon kiborít ez a DT :(
Helló , Lazagyerek mennyibe került neked kicserélni a 6-ost , szerelőnél csináltattad?
Eladó Yamaha DT 50 MX. Szét van szedve jelenleg. Felújításra vár. Hiány: kuplung bowden, jobb oldali műanyag idom, bal kapcsoló letört, kormány meg van görbülve, láncszett se árt rá. Henger fúrásra, főtengelyfelújításra vár. (prox dugó 8ropi, hajtókarszett 6ropi, csapágyak se drágák, nem úgy mint a 125-ösbe). Fix 25ért el lehet vinni. Pilisen. Kis idő és anyagi ráfordítással üzemel.
Kis fogyasztású, stabil, olcsó szervizű, viszont használható kis motor. 25ért más motorba csak egy dugót kap az ember.

+3.6.3.0.9.4.7.4.1.7.3
na nem tudom elküldeni...
valami daemon failure
szóvaa' ellopta a kobold a mailt-eket.
dobd már át msn.en a számod,de vagy 32x,mert úgy kb megkapom....
aztán felhívlak valamikor(fehérvárra is lesz fuvar,egyeztetünk akkor jól kijövök km-be is.)
pont ezt mondom. kis sebességekben tud gyorsulni, mielőtt csúszna, de nagy sebességnél megfogja a szél meg a gördülési ellenállás stb. ettől függetlenül a kuplung terhelése nem nagyobb 6.ban, mint 3.nyélen. csak van ami visszafogja, hogy ne legyen könnyebb gyorsulni, mint megcsúszni.
Rics22, merre jársz? azóta sem kaptam e-mailt!
amikor nekem csúszott 1-2-3 ban semmi gond nem volt, viszont 5-6 ban kis gáz és már is csúszottt. Gondolom azért mert ,123 ban ugye sokkal könnyebb forgatni a kereket mint 6. ban
Ha csúszik a kuplung, akkor egyesben is megcsúszik, ha fékezel. Kis sebességnél, ellenállás hiányában kisebb erő elég a gyorsuláshoz, mint a kuplung megcsúszásához, ezért nem csúszik meg alapból. 6.ban a fékezés helyett ott van a hatványozottan növekvő menetellenállás + a másik áttétel. Logikusan végiggondolva 6.ban se terhelheti jobban a motor a kuplungot, mert egyszerűen nincs nagyobb nyomatéka a motornak, mint másik sebességben.
65ccm-es polini henger, vagy airsal alu henger. gianelli kipuff. nagyobb karbi. a kíváncsiság ott kezdődik, hogy 70ezer FT. legegyszerűbb ha fogysz pár kilót Sokat kell rá költeni.
főtengely szimmeringek okésak? a főtengely tökrösített felülete nem volt hibás ott ahol a szimmering tömítőélei futnak?
jóhogy nem diesel folyik a karburátorban
Én is gondoltam rá, de a karbiba folyik benzin, és a membrán is benzines, viszont a gyertya már nem
Vákuumos benzncsap :)
Szevasztok!
Ma összeraktuk nagyfater keeway robogóját..teljes felújításon esett át. minden ki lett cserélve, most összeraktuk és egyszerűen nem akar beindulni. Szikra van, benzint kap, viszont a gyertya nem benzines. Bármit csinálunk velée egyszerűen nem akar beindulni..most bejöttem kicsit feltöltődni, meg kajálni, aztán kimegyek kapom szét megint, megnézem, hogy a dugónál minden rendben van-e. más ötletem már nincsen.
sziasztok a képen látható olasz gyártmányú győnyőrű styl martin krosz endúró csimma eladó 7000 ft ért 30 605 6883
simán le lehet darálni a hatodikat. Azt hogy hogyan azt nemtudom, de nekem is elkopott egy idő után. Beraktam és csak darált. Fogaskerék csere megoldja gondot.
én csak simán bele raktam a H4-et...semmi átalakító....sokkal meszebb el látok vele mint a sima gömbbel. nekem bevált.
okés köszi átalakító karikát autósboltban vehetek, homasita pl.?
kérdés a foncsor bírja-e a hőt. gondolom nagyobb hője van egy H4nek mint a gömbnek.