Hozzászóláshoz be kell jelentkezned


köszi
az a helyzet hogy lábon hazavittem a gépet és letettem azóta nem sikerült vele foglalkozni. itt meg utána lehet kérdezni a szakiktól akik régóta nyomjátok a DT-t hogy mi-merre mielőtt nekilátok.
-
megnéztem a géphez kapott olajakat, bontatlan motul hajtóműolaj 10W 30as, ez jó lesz bele olvastam korábbi hsz-kat, meg motul medium telóolajat.

keverésbe meg van most shelles valami jó minőségű 2T olaj
de régen castrol TTS-t használtunk 98as benyóval. nem tudom jobb lesz -e tőle a gépezet.
üdv
aprilia sr50 6k-s philips izzó, szemből vakít úgy tűnik mintha jól is látnál vele, de menetközbe kb fele annyit látok mint az enyémmel. De amúgy lehet bele tenni halogént, nekem h4-es van benne, csak egy átalakító kis karika kell.
jólvan tanulok, nem tudtam hogy a 6. az már fordított áttétel. hmm
fogaskerék ledarálásnak értettem ezt hogy 1est 2est hamarabb lekoptatják mert ott kínozzák, dobálják rá a kuplungot stb.

ezért gondolom hogy Dt boy gépében nem lehet ledarálva a 6.fogaskerék egyszerűen nem lehet megkínozni.
Helló Driver , én is köszi a segítséget majd megnézetem valami szerelővel vagy haverral mert jó lenne a 6-os.

A vízpumpát a képen kékkel karikázott helynél találod, a termosztátot pedig a másik képen pirossal karikáztam. Remélem tudtam segíteni.
nekem autóban xenon van persze nem a legkékebb. és jobban világít. mocin is láttam már, ha igazi xenon és 4 vagy 6ezres akkor jónak kell lennie.
azt nem tudom hogy a DTben nem halogén izzó van akkor necces cserélni,
plusz nekem nem is akkuról megy a világítás sztem hanem egyből lentről mert csak akkor megy ha jár a motor. szal nagyobb átalakítás kéne. most 19ért láttam komplett bi szettet motorhoz.
- de ez a jövő zenéje először legyen rendben a gép.
Valszeg kicsit már kopott lehet, néha én is 5.5 be rakom 6. helyett, de hát nem szalonból kitolt gépek ezek már sajnos. pl. a 6. at kicsit határozottabban szoktam tenni mint a többit és így no problem. Egyébként a 6. már gyorsító áttétel /tehát a lánckerék tengely picivel többet forog mint a kuplungtengely/.

Hogy melyik fogaskerekeken van nagyobb erő? ez jó kérdés, mivel ha csúszik a kuplung akkor az nem az alacsony fokozatban szokott megcsúszni ,hanem inkább a felsőkben ebből gondolom, hogy talán a 6. fogaskerekén "nagyobb erő van" mint az 1. én, bár ezt csak feltételezem
Tegnap este/ma hajnalban ,kicsit megkergettük a gépeket, készült egy két szerintem elég jó kép, lesz majd galéria, addig egy kis előzetes
köszi Dt boy, persze hogy segítettél meg kell néznem azt a hűtőt kezdetnek egy alapos takarítás. nagyon nem tudok még a gépről semmit mi hol van merre, lassan megtanulom ahogy bütykölöm a dolgokat. pl. azt sem vágom vízpumpa vagy termosztát van-e és hol
a 6os nekem csak nem ugrik be és akkor persze felpörög üresben
aztán odateszem neki megint és akkor jól húz a gép.
ha csak darál az nem jó, de nem tudom elképzelni hogy egy fogaskerék lekopjon, sokkal inkább melléteszi vagy ilyesmi lehet. 6os az direkt fokozat ráadásul. mégha ledarálnak egy 1est vagy 2est bár azt sem lehet könnyű.
üdv
utána írtam, hogy télleg az ábrán állítható

Az enyémen nincs állítóka, és amiket eddig láttam /élőben, és képeken/ azokon egyiken sem volt állítóka, de ezek szerint Eszterláncén van

Kapják be a japperek, enyémre is tehettek vóna
lenne 1 kérdésem 80dtbe a legnagyobb dugó az 56mm

fontos lenne a válasz
előre is köszönöm
Liszt ferenc tér
Helló , akkor kompletten ahhoz szétkéne húzni a blokkot? Ez szervízbe mennyibe kerülhet?
Áhá,köszönöm szépen:P Régen ahogy olvasgattam írtak itt kettő db pesti helyszínt ahol csinálnak ilyet Esetleg alaki tudja a honlapukat? :$
Csináltass normál tömítést, ami 1mm -es klingerit, és 0,75-re megy össze, tűzkarikás kivitel.
Azért nézz síkot is.
A gyári 0,3-as lemeztömcsi ennyit bír.
Magyarul F.O.S.
igazadv an...:)) Amúgy a tágulási tartály fölött:D A váznál egy kis lyukon nyomja a vizet DT25 ös tömítés szett +kis pasztával lett megoldva:) probléma+megoldás? :)
Az viszont nem rossz szerintem.
Ha nem kokszos, és nincs csúnya hangja, akkor én nem busztatnám.
Addíg jó, míg a gyári cuccok csörömpölnek bent.
Hiába veszel gyárinak mondott alkatrészeket hozzá, egyik sem fogja tudni azt, amit annó ott a gyárba akkor beletettek.
Hidd el, ez tapasztalat.
Ha van egy kis tűgörgő hangja, azt érdemes kicserélni, de slussz, semmi több.
Ez nem egyik napról a másikra esik szét, annak mindig van előjele.

Ha van fölös pénzed, szerintem találsz más dolgot, amire költheted...
Sziasztok egy olyan problémám lenne hogy szét dölt a hátúja gépemnek és kicsit kapot a távtartóm is és annak a méretét szeretném pontosan tudni mert 300 km alat meg evet 2-ő garnitura új csapágyat. és arra gyankodok hogy lehet hogy az a bajj, föleg hogy újj bügykös gumi van és ilyenkor aza pici is sokat számit Ő egy DT 125 R 1992 4BL
segitségeteket előre is köszönöm ha jól tudom akkor 6004 csapágy van benn aki esetleg tud mondani egy frankó jól bevált csapágyat is azt i megköszönném mert eddig 1 évnél többet nem birt egyik sem
hihetetlen de eldurrantotta a kompressziómérő gumicsövét 3-at rúgtam rajta 9,5 baron állt meg a mutató és eldurrant a cső gyári hibás volt. 9bar fölött van, pontosan nem tudom, még annyit tudok hogy amikor levettem a kiput belenéztem és a felső gyűrű alatt sincs elkoxosodva nagyon, minimálisan elbarnult de nem látható, én ebből ara következtettem hogy még nincs nagyon szétkopva. De 30 000. km után szét lesz bontva. Inkább kicserélünk benne mindent, minthogy egyszer csak széthulljon
Nem tudsz mérni benne kompressziót?
Csak viszonyításképpen, mert lehet semmi értelme lerántgatni a hengert...
Lehet több kárt csinálsz...
Apuci, ráraktam a 16os lánckereket és anyit változott a dolog hogy többet forog, de meg nem anyira észrevehető ez a fokozatos erőleadás de uyanugy megvan motorgenerál remélem megoldja
Elég ha csak a hatodikat cseréled ki, vagy a léptetővillát.
Ehhez szét kell szedni, mert csak úgy tudod meg.
mumi:
Belinkeled az ábrát, és azt állítod, nincs rajta állítási lehetőség.
Nézd csak meg jobban!
Véletlen Dani motorja volt nálam, javítottam a kuplungját is.
Hidd el, tök ugyanaz mint a 125-ösé.....Több meló szétbombázni, meg összerakni a sallangokat, mint a kuplungot belőni.
Ha elkopik a lamella pont hogy felfelé kéne jönnie nem?
trafó 15 ezer, egy normális bi-xenon izzó hogy legyen refid is 20körül van... vagy ha ez nem elég akkor nem biztos hogy tudsz anyit tölteni akksira hogy elég legyen neki. Én is akartam de lebeszéltek és teljesen igazuk volt azoknak akik lebeszéltek. Ráadásul a baráti körömbe van 1-2 xenonos robesz. HA megyünk egymás mellett és én lekapcsolom a világítást, szinte vakon kell vezetni... nem éri meg
Nekem is gond van a 6-ossal akárhányszor berakom ilyen fura hangot ad ki és nem viszi a motort csak darál , a hőfokmérő meg szerintem nem annyira normális mert én akárhogy húzom neki 50km -es túra után is a maximum hőfokból a negyedénél van . Remélem tudtam valamennyit segíteni.
sziasztok!
nekem a 80as LC2 a 6.at nem veszi mindig, és nem tudom normális-e hogy a hőfokmérő nem marad középen hanem feljebb megy ha húzom neki, majd visszahűl amikor alacsonyabb fordulaton megyek.
kérdezném még hogy xenont valaki épített-e be előre és találhatok-e neten angol nyelvű service manual vagy magyar neadjisten
köszönöm üdv