Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jaa, hogy neked 3k után ganés szar az olajad?
jaj, majd azt a ganés sz@rt mérőedénybe eresztgetem, majd visszapótlom az esetleges veszteségeket majd visszatöltöm a gépbe. Sokkal kényelmesebbnek látom lengedni a félbevágott kannába, újat bele azt nyél
Egy jó tanács: ha 50-esként használod mindig legyen nálad egy csomó vazelin, meg egy anyakönyvi kivonat Zsanett néven Nem szeretik a rendőrök, és nem is hülyék
amit tömítés készletben kapsz hengerfejtömítést szereti átégetni. Ha keverék olaj tartájának a lámpájára gondolsz akkor az hülyeség, annyi hogy időbe szól hogy kell bele olaj, de lehet látni az olajat benne... henger bal oldalán van egy 124ccm felírat ami domború letudod csiszolni, de elég nagy testű a dt és én nem próbálkoznék ezzel, nagyon meg lehet szívni Nekem típushiba talán hogy nagyon puha az elsőteló... meg nem igazán jók a fékek, vagyis nekem csak az ap racing betétek tetszenek a többivel vagy satu vagy semmi. Bocs csak írhatnékom volt :)
robogotuning.hu van egy tonna alkatrész hozzá
Nem gondoltam, hogy ezt magyaráznom kell, tudod te is magadtól Egy mérőedénybe ereszted le, pótolod ha kell, és visszamehet.
Üdv!
Egyenlőre úgy néz ki ,hogy hamarosan veszek egy Yamaha DT 125R típusú motort, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

Mire kell figyelnem vásárláskor?

Ahogy olvastam, nem jó az olajszintjelző lámpája, ezt hogyan lehet orvosolni?

Tudtok olcsó helyeket, esetleg webshopokat ahol be tudok szerezni alkatrészeket ha esetleg szükségem lenne valami?

Az 125R nek van valamilyen típushibája? én olyanról hallottam ,hogy egész gyakran kiég a hengerfejtömítés.

50es papírokkal szeretném használni mit kell ehhez eltüntetnem róla, azon kívül hogy az adásvételiben és a biztosításon 50ccm szerepel?

Szerintetek mi az ideális 'fogú' első-hátsó lánctányér ?
valszeg egyáltalán nem fogy belőle, de ha még is ,honnan tudjam ha pl. fogyott belőle, hogy mennyit töltsek rááá

meg ugye kb 2-3 havonta az a 1500 ft kibírható
köszönöm
Azért miért cserélni? Ugyanolyat kell utána tölteni.
A blokk alján ,van egy ferdén lefele-hátra néző ,14 es kulcsnyilású csavar. Mielőtt azt kitekered, érdemes a betöltőt is kitekerni. Amikor visszahajtod a leeresztő csavart figyelj ,hogy nehogy ferdén kapjon bele, és vigyázz meg ne szakítsd, ha jó a tömítőalátét alatta nem kell nagyon megtépni.
Blokk alján lévő leeresztőcsavarnál...
A blokk alján van egy nagy csavar...ott...és csavard le azt ahol beöntöd az olajat, így jobban kijön..ja és melegítsd be rendesen mielőtt leengeded az olajat
Hol eresztem le a váltó olajat?
köszi
Amúgy bizonyára indokolatlan 3 ezrenként cserélni, csak mivel se olajablak, se szintcsavar...
manual szerint 6000-enként kell. Legelőször összerakás után kell 3000 után cserélni (bejáratás), majd 6k-nként
Én speciel mióta nálam van (2009 júli) azóta 2x cseréltem...ha 3 ezrenként cseréltem volna akkor kb 4x cseréltem volna benne..szerintem felesleges olyan hamar..de kinek mi
Hali

MUMI azt mondta ő 3ezrenként cseréli a váltóolajt: Ti hány km után szoktátok?
hali. Igen 10500-as fordulatra van tervezve,ott adja le a maxot,de engedi forogni ugy 13-ig. Nagyon eltalálta a srác aki csinálta. Ő ezt főállásban nyomja. Ha érdekel megadom az elérhetőségét.
Nem eladásra csinálta ő sem... úgy volt vele, hogy most ezt megcsinálja aztán pár évig el lesz vele, de megunta a robogózást 1 év alatt...most faterja átvette tőle ő szaladgál vele ide-oda...haverom meg nézegeti a motorokat..
Azért a van veen más kategória mint egy robogó, vagy egy DT...de nekem az sem érne annyit. De amúgy egyértelmű...mindennek megvan egy ára..ha nem tetszik nem kell azt megvenni azt kész :))
Általában az emberek maguknak csinálnak tuningot, nem másoknak, meg nem eladásra.
De hogy elrettentselek, egy patent állapotú 50-es van veenert sem szégyelnek elkérni akár 10-12000 eurot. Ha nem tetszik, akkor megmondják, hogy vegyél máshol :)
A gyári hengerhez hangolt rezó, ami 10500-ra van hangolva? Paradox. A gyári hengervezérlés is 10500-ra van tervezve, ott adja le az erejét?
Igazad van,csak akipu és a karbi volt 58,ősszel tennék rá egy dr vashengert/80ccm/ez kb 55,tehát lehet erre költeni annyit,hogí abból már egy nagymoci is kijönne,de ennek a kategóriának ez a lényege.Ha meg másikat szeretnék akkor valszeg ez is megmarad,mert tényleg jó állapotban van.Előkeritem az usb-t és a napokban dobok fel néhány képet.Szerintem jól néz ki a kis fekete"csődör".
Szeva!
Az a baj, hogy bármennyit is költesz rá, nem fog sokkal többet érni (vagy egyáltalán), itt van példának haverom, vettek sok évvel ezelőtt egy Malaguti robogót..mikor meglett a jogsija ráköltött 200ezret, feltuningolta. Most nemrég meghirdette 200-ért, mert motorozni akar nem robogózni, és még annyiért sem kellett a kutyának sem..170-180-at akartak érte adni, így inkább maradt. Ez a gép is 2004-es, mint a tied.