Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Látom írtad, hogy 1400 forintért tudsz hengerfej tömítést Ez klingeritből van? A klingerit tömítések mellé kell-e a kis lemezke ami van benne gyárilag?
Látom megint volt szó a kisdt hűtéséről. Biztosan állítom, hogy baromi jó hűtőrendszerrel áldották meg a hangvillások, szerintem ezt egy művészet felforralni. pl. most jöttem haza érdről, dugó itt ott és a mutató egyszer ment valamivel közép fölé

Viszont ez csak akkor igaz ,ha tökéletesen tömít a hengerfejtömítés. Tavaly nekem is melegedett, 2 hetente vissza kellett tenni a vizet a tágulásiból a hűtőbe meg ilyen őrületeket csinált. Most amikor 2 hónapja hengert kellett cserélne, akkor gyönyörűen lesíkoltam a hengert ,hengerfejet, új tömítést tettem amit vékonyan megkentem hermosal nevű tömítőanyaggal. Majd egy éjszakát vártam vele, hogy megkössön. És lám, a hűtőben fix a vízszint, szépen teszi a dolgát a hűtősapesz, és egyáltalán nem hajlamos túlmelegedésre sem. Tehát ha melegszik biztos ,hogy valami nem jó!
Van egy pár eladó DT hátsó lábtartóm...ha valakit érdekel lökök képet
Ezért is csinálom, mert szar. De én a 17 ezer km-hez ebből nálam 2-3 ezer durva endurózás, mérten mondtam, hogy nem vészes.természetesen nagyon is időszerű a felújítás

Hajszál vékony gyűrűn mit értek? Kb. fele olyan vékony mint a gyári. A gyűrűhézagot is néztem. Nincsen szarrá kopva, csak 1-2 helyen ki van a széléből törve egy-egy pici darabka
Igen, ez már nem vészes, hanem tragikusan szar.

Ilyen hogy nem vészes válla van, ilyen nincs, ha érezhető válla van, akkor az már szarrákopott.
Normális üzemállapotú motornál az alsót egy-egyben kivehetnéd, akkor sem fújna le.
Hajszál vékony gyűrűk nyilván relatívak, mit értessz ez alatt, de amúgy sem túl vastagok a gyári gyűrűk. Inkább a gyűrűhézagot kellett volna megnézni, bár ha már vállasra, azaz szarrá van kopva, akkor felesleges.
Bocsánat..nem vaslemez, csak lemez(gondolom alamóniumbúl van) Jaa és a gyűrűim hajszál vékonyak voltak...szal időszerű már ez a dolog Nem is csodálkozom....nálam 12 ezer km, előző tulajnál ritkán használták generál után...kb 5000 mentek vele...szal 17 ezret kibírt, és még ment volna szerintem 5-6-7 ezer km-t ha nem üt be ez a tömítés téma, ugyanis ha már szét van szedve akkor csak megcsinálgatom
Na teljesen szét van szedve. Hengerfej tömítésem? 2 vaslemez volt meg egy rakat tömítő/ragasztó Úgy küszködtük le a hengerfejet a hengerről. Amúgy a henger/dugó egész jó állapotban van a futott km-hez képest...azt hittem, hogy rosszabb lesz Hengernek van egy kis válla, a dugó nem illeszkedik pontosan, szóval megkopott, de nem annyira vészes Ja és a dugó oldala tiszta korom volt, mivel az alsó gyűrűből ki volt törve egy darab
Milyen volt a hengerfej tömitésed?
Már épp a hengert szedem lefelé...kisebb generálba torkollik a dolog Úgyis szar volt már
Hengerfejtömítés. Nekem is melegedett nem normális módon, kicsit gyengébbnek éreztem, illetve a hűtővíz fogyott, és olajos is volt.
Na neki fogtam..vízpumpám jó, bár az egyik csavar bele van rohadva a fedélbe, azt még rejtély, hogy fogom kiszedni. De amiért főleg írok, az az, hogy nem volt benne termosztát gondolom gond volt vele és az előző tulaj kidobta. Na most. Termosztát nélkül is tökéletes volt eddig..mostanában kezdett el melegedni. A hűtő vizem szabályosan fekete volt. Mi a tököm baja lehet?
Szevasztok!
Újabban melegszik a kis DT és így nem nagyon akar lépegetni sem. Beindítom, faszául megy, aztán kb. 2 perc múlva a zöld végénél van a mutató, de nem megy a pirosba, és a DT erőtlenebb lesz. Mi lehet a baja? Amire én gondoltam: termosztát, vagy esetleg valami piszok került a rendszerbe és nem tudja úgy forgatni a vizet Ma át nézem az egészet
Hiába raksz mögé ventit, mert 35 fokos melegben ugy se fog ráfujni tiszta oxigént szerintem, de kiprobálhatod
erre én is rájöttem hogy dúsabb, csak azért kérdeztem hogy ez nem-e valami beállítási probléma...mert nem nagyon vagyok ott a karbi beállításba de a hűvös levegőbe is kipörög meg szépen visszaejti alapjáratra...akor rakjak egy ventit hűtő mögé?
Köszönöm a precíz válaszokat!
Látod, nem mindenki tudja
Jártam így simsonnal amikor kánikulában kellett bejáratnom.
Igen hatásos eszköz.
Én egy 80x80 as ventit raktam közvetlenül a henger mögé, álló helyzetben érezhetően leszívta a meleget a hengerről, a hőmérő mutatta is, hogy visszaflé megy a hőmérséklet.

menet közben sajnos nem sokat ér, de álló helyzetben hatásos.
Ugyan egy ilyen ventinek nem nagy az áramfelvétele, szerintem fettel vagy relével kösd rá az izzóra, ne direktbe.
sziasztok, van valakinek yamaha dt 125 lc2 fesszabályzó és generator ? csak a tekercses rész érdekel lendkerék nélkül.
Attól még a levegő hőarányos sűrűsége (és így az adott térfogatban levő oxigén mennyisége is) melegen kisebb. Amúgy én egy 12centis házventit terveztem az üresjelző kapcsolójáról meghajtva. + az akkun, - az üresjelző japcsolóján keresztül a blokkon. A henger oldalához tettem volna úgy 5 centi távból. Enyém levegős. Pirosnál jól jönne.
Hűtőre egy proci ventilátort, és nem tudod feltornázni felénél tovább a mutatót sehogyan sem...
Borsod megye, de ha tudnál segíteni átutalnám a pénzt. Köszi előre is.
Azért nekem kellett egy fizika óra is, hogy rájöjjek erre
Igen ilyenkor dusabb az oxigén és jobban megy, tapasztalatból tudom:)
most értem haza a kis DT-vel :D ebbe a szép holdfogyatkozásba :D de nem tudom mi volt a DT-vel..hogy most hűsebb a levegő elég jól ment...szépen szedegette a lábát.. amikor meleg van nem ilyen vadas a szerkezet