Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Képet tegyél fel. Amúgy még Yamaha DT CPI-ről nem hallottam. Yamaha Cpi-ről igen, de az egy robogó. illetve CPI márkájú motorokról, de azok nem Yamahák. Főleg nem Yamaha DT-k.
Sziasztok,
most vettem egy régi Yamaha DT cpi2-t. Tudnátok abban segíteni, hogy a törött idomok helyett hol találhatok hozzá újat, vagy jobb állapotban lévőt? Az összes műanyag idomot szeretném rajta lecserélni.
Köszi,
Kriszta
cserével
a CDI-ből hogy lehet kivenni?
Powerszelepet kell jól bekötni, kipuffogóból a fojtást kivenni. Esetleg kipuffogógáz visszavezetést kikötni. Ja, meg a gyújtásban is van valami korlátozás állítólag.
nem tudja valaki hogy az 1997-es 125ös DT-be milyen fojtások vannak?
az korrekt nekem megvan még a régi zöld is..teljesen hibátlan állapotba leszedték és vissza adták..ahol csináltattam..reggel 8-kor beadtam délután 4-kor mentem érte
Szia segítenél ülés áthúzós témában nekem is? Illetve nekem csak egy huzat kellene olyan mint a tiéd megtudnánk oldani?
Rendben, köszi a segítséget, majd holnap, akkor jelentkezek a fényképpel és akkor is számítok rád, köszi mindent, Bence
csak azért kérdeztem,mert nekem 2k volt anyaggal...
szinte mindenki kérte rögtön a címet(öregember csinálja)
akkor tényleg jó árba volt meg :)
akik itt kérdezték hogy hol és mennyiért húzattam át az ülésemet: Nyíregyházán kerek 5 ezerért
Gyertyát ne pucold, hanem azt nézd meg hogy milyen színű a közepe, esetleg fényképezd le, mert az árulkodhat a rossz beállításról. Téli beállítás annyit tesz, hogy kicsit több benzint adunk a levegőhöz, mert hidegebb motornak dúsabb keverék kell. Lehet gyertyacsere sem ártana neked, melegen az is szarakodhat(először a légszűrő meg a karbit kell belőni). Légszűrőszivacsot bármelyik motoros-robogós boltban kapsz. Ha más nem táblásat, és méretre kell vágni otthon ollóval. Telószimeringet méretek alapján kapsz néhány csapágy-és szinte az összes szimering boltban.

Áttétellel annyit, hogy ha 90et megy óra szerint, akkor 60nál annyira nagyon nem szabadna pörögnie. Ha jó fogyasztást akarsz ott használd, ahol elkezd húzni 6.ban. Ott lehet vele legjobban menni. Ha alacsonyabb fordulaton mész, nagyobb gáz kell neki, erőlködik, ha magasabbon, akkor eszik megint csak. Ezeknek az 50es mina blokkoknak nagy hátránya, hogy a több lóerőért fel kellett áldozni az alacsonyabb fordulatokat... elvettek a kis fordulatú erejéből, hogy magasabbon erősebb legyen. 2 foggal nagyobb első lánckereket még elvisel szerintem, akkor egy 10-zel nagyobb lesz az utazósebessége, ahol még nem pörög szét DE megeshet, hogy 6.ban nem lesz ereje teljesen kipörögni. motoroswebaruhaz.hu-n szerintem találsz első fogaskerekeket, nem is drágák. (enyémre 900Ft) posta még 1300Ft.
Hát igazából ritkán szoktam használni sajnos, emiatt nem tudom, hogy indul-e, meg egyébként is mindig oda szoktam húzni a szívatót így nem tudom, hogy mi történne, de holnap megyek vele és megfigyelem. A levegőszűrő tiszta, de nem ártana már egy új:( Meg egy új teló szimering is kellene. Hol tudom ezeket beszerezni? Karbi sose volt még takarítva, szval azt majd megteszem. Ilyen téli-nyári beállításról még nem is hallottam:) MIk azok? MOndjuk télen nem volt használva, de jó lenne tudni:) A keveréket, hogy tudom állítani? Alapjáratra visszaáll és nem marad pörögve sokáig, a gyertyát nem tudom, de holnap azt is kipucolom és aztán többet tudok mondani. Az áttétellel kapcsolatba esetleg tudsz segíteni?
szívató nélkül indul hidegen?
első jelenségre: pucold ki a légszűrőt, esetleg a karbit. a keveréked túl dús szerintem vagyis nagy a benzin aránya a levegőben. Vagy a légszűrő tömődött el kicsit a sok retektől, vagy téli beállításról nem lett átállítva nyárira (ha volt ilyen egyáltalán). Minél melegebb a motor, annál szegényebb keverék kell neki. Gyertyát milyen színűre égeti ki a motor? Alapjáratra egy gázfröccs után rendesen visszaáll? nem marad pörögve sokáig?
KisGresko-DT
hol húzattad át az ülést?
Sziasztok! Egy 2006os 50es enduró dtm van és lenne egy pár kérdésem, számítok rátok;)
1.Szval az első nagy problémám az vele, hogy ha bemelegszik (eléri az üzemi hőmérsékletet), akkor úgy érzem mintha fúlna egy kicsit, nem reagál olyan intenzíven a gázadásra, elveszti az erejét stb. Ezt a jelenség leginkább a nagy hőségben jelentkezik, de olyan érzésem van, mintha a kipufogó lenne a ludas benne. Mit lehet ezzel kezdeni, ez normális jelenség?(nem hinném) Mi lenne a megoldás azon kívül, hogy új rendszert vegyek rá? Nem sok pénzem van rá és nem akarok rákölteni horribilis összeget. Lehet valami folytás benne még? Vagy a visszavezetéssel kéne valamit kezdeni?
2. nagy problémám vele, hogy nem igazán tudok haladni vele, de úgy érzem, hogy lenne benne több erő egy kicsivel. Most 11/50-s áttétel van rajta. És most pillanatnyilag nem tudom megmondani, hogy mennyit pörög 60 km/h nál de nem kényelmes neki mert nagyon visít. A vége 90. De sztem menetsebességnek többnek kéne lenni. Emiatt h pörög mint az állat eszik is tisztességgél. Vagy tényleg ennyit tudna? Milyen áttételt tudnátok ajánlani? És ha tudtok vmit, akkor a hozzá szükséges fogaskereket, lánckereket hol tudom beszerezni? Ebben is várnám a segítségeteket.
3. Bármi olyan kis extra "tuning" lehetőséget szívesen várok, ami nem kerül sokba (esetleg semmibe), mit állítsak át, szedjek le rakjak rá, furjak faragjak:D ami a teljesítmény növelésével kapcsolatos?

Előre is köszi a válaszokat! Rem tudtok tanácsot adni és segíteni:) Bence
galériám csekkoljátok
Szia

Szerinted mennyi lenne a reális ára?

Üdv.

Roland
Szerintem túl olcsón adod....megérne az egy 20-ast is!
elérhetőségem:
szil.roland@gmail.com
Van eladó yamaha dt/tzr szivócsonkom.
5000Ft

http://noob.hu/2011/06/14/101_...
Ha valakit érdekel dt 125 régifajtába alkatrész írjon!
Nekem 50-es van. Az MX-et 96-ig gyártották, a későbbiek vizesek. Azokat szoktál helytelenül LC-nek mondani, meg R-nek, amikor azok már a minarelli blokkosak. LC csak 80 és 125-ösben van.

MX van 125-ösben is, az tényleg csak levegős.