Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

CSÁKÓÓ
él még itt valaki ?
szarkupac
lelaktam a gépet,de csak kicsit
Ha holnap reggel nemtudom beállítani elviszem ide nemmessze a szerelőhöz...
kuplung helyett szivató akart az lenni :D
Viszonylagos fejlődésen ment keresztül a paripa, mostmár kuplung nélkül, melegen 3X-ra beindul, gyönyörű alapjárattal, de kis gáz és vége.... lefullad
Valaki tudná hogy hol lehet hengerfejt tömitést csináltatni DT125r-hez?klingerites anyag és amin az a tűzkarika van középen,mert ez ami a tőmités szettbe van ez szar!aki tud lécci irja meg!köszkösz
A márkaszervizekről....:

régi jó cimborám 150 es Leonardójában bekekáltak a vízpumpa szimmeringek, elvitte a vecsési Aprilia szervízbe. Mondták pár nap és kész. 2 hét múlva lett kész, megyünk érte ,én hozom haza a gépet, elindulok, majd 1 km után majdnem pirosodik a hőmérő. Félreállunk, szerencsétlen majdnem lefőzte a kávét. Vissza hűtjük, majd 0 gázzal vissza a szervízbe, "Ja ,lehet nem légtelenítettem le..." kitekeri a motorszerelő szakember a légtelenítő csavart, és gőz kisziszeg, bele egy liter víz és onnantól jó...

Olajat is cseréltek, olyan jól ,hogy még majdnem egy itert rá kellett utáa tölteni....
melegen sem bírja szivató nélkül. ha az oljaz-benzin keverékcsavarra gondolsz akkor mint már említettem keverékkel használom mert nincs benne olajszivattyú, a rugós csavar ugye az alapjárat, a réz meg a levegő (kis sárga)
melegenis ragaszkodik a szivítóhoz, + most kijött azis hogy valami folyadék (gondolom benzin:D ) szivárog a kipufogónál + elkezdett minimálisan ottis füstölni (eddiig nemcsinálta)
Nem. A szívató arra van, hogy ameddig nem melegszik be, több benyát kapjon, mert szívató nélkül nem tud működni. Hidegen több benya kell ugyanannyi levegőhöz. Ha melegen jó, akkor jó a beállítás. Ha viszonylag melegen is leáll egyből, amint leveszed a szívatót, akkor a keverékcsavaron kell beljebb tekerni valamennyit. Tűszeleppel nem tudsz mit állítani ilyen szempontból. Azt úgy állítod be, hogy feje tetejére fordítod a karbit szétszedve, és az úszó tetejének (rendes helyzetben az aljának) 22mm-magasan kell lennie a karbi fődarabjának tetejéhez képest (rendes helyzetben alja, ahol a tömítés van. onnan kell mérni). Tömítés nélkül mérve. A réz nyelvvel tudod beállítani. Fontos, hogy a két oldala az úszónak szimmetrikus legyen, ha nem egyforma, akkor óvatosan korrigáld! A tűszelepnek egy jó beállítása van.
elösször a tűszelepem kéne bellítani, nemakar jólenni, most épp szivatóval azonnal beindul, de ahogy elveszem leáll.
Több benzin kéne neki?
nekem nem emelkedik egy tekerésszám után... oda beállítottam és tökéletes, veszi rendesen a fordulatot és nem is ejti túl lassan szal nekem
Ezzel nem lesz beállítva a karbija azt most elmondom. Max addig szegényíti, hogy meg is akadjon. Nekem a jó beállítás után még 4 fordulattal is emelkedik a fordulat. Nem szimeringes és nem szív falsot.
Juhééééééééééé kész van kva jó mint ha új lenne
50es(12-es karbi): 1 és negyed fordulat kopptól kifelé, 80as (16-os karbi) 1 és fél fordulat kifelé az alapbeállítás, ez szinte sose elég, kezdőirányt megadja.
a rezonátorra gondolsz? azt tudtommal gázégővel meg kompresszorral szokták kitakarítani, de, hogy hogy..azt nem tudom.. a levegő beállítása: beindítod a motort, bemelegíted, majd fél fordulatonként addig tekered be amíg éppen hogy jár még a blokk. onnan fél fordulatonként tekersz kifelé, minden fordulat után várj egy 10-20 másodpercet! addig tekersz-vársz amíg hallod hogy emelkedik a motor fordulata, ahol már nem emelkedik ott már túl mentél. Amikor a legmagasabb a motor fordulata, ott van beállítva az ideális keveréked....én ma így csináltam
Vagy hengerfejtömítés csere, vagy hengertalp.
Szimmeringhez nincs köze.
nézd meg, hogy vizes e az olajad (ilyen furcsa szürke színű) mert akkor a vízpumpaszimmering lesz a baj.. nekem is azvolt most lettem kész vele 1 órája :D
ezaz, köszi!
én az elsó dobot csak simán kitisztítani akarom éppen, hogyis kéne azt? mivel?
jah és letudjátok írni a megfelelő levegő-benzin arányt (maxra betekerve mennyit tekerjek kifelé?)
Szevasztok!
Valaki próbálta már, hogy a gyári rezóból kitakarított mindent? Nem akarok rá sportkipufogót, csak, hogy picit jobb legyen a teljesítmény, és gondolom a rezó szarrá van fojtva Másik meg...a légszűrőház tetején van egy kis gumicső, ami kisebb lyukat csinál, így kevesebb levegőt kap, azt próbáltátok már, hogy kiveszitek? Elméletileg több levegőt kap, ha hozzá állítom a benzint jobbnak kéne lenni-e
Sziasztok!Segítsetek,mi a baj akkor hogyha a vizet nyomja ki a hűtőből, de viszont nem hengerfejes!nem tudok már mit kezdeni vele!Előre is köszönöm!
Még valami! :D
Betudná valaki megint linkelni a teljes DT robbantottrajzos oldalt?
ahol minden ottvan, pár hete belinkelte már valaki csak nemmentettem el.
jah és mien váltóolajat ajánlotok bele?
Valaki megtudná mondani hogy DT50 MX-be mien kilóméteróra spirál kell, ha tudtok linket adni az mégjobblenne (rendelni)