Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az hogy soros vagy párhuzamos kapcsolással, mi feleződik, vagy mi marad állandó, ezt elemiben fizikán tanították.
Az hogy hülye hozzá, ez nem kétséges.
Mindamellett hozzá kell tennem, tényleg sok a kókler, és nem szívesen hordom én sem szerelőhöz az autómat.
2 hónapja könyörögtem neki, hogy dobja ki a Hondámból az ABS-t, mert semmi fékem nincs hátul, (berozsdáltak a tárcsák), menne műszakira, ebben a hónapban.
Hát így meg úgy meg.......
Na mondom nem várok rá, röpke 2 óra alatt kidobtam belőle.
Ugyanis ebbe a szemétbe benne van a fékerőszabályozó.
Majd ha lesz időm szétborítom, és talán visszateszem.
Mondjuk sok értelme nincs, mint arra már sokan rájöttek, mert csak növeli a féktávot.
Mazsoláknak való, akiknek begörcsöl a lábuk fékezéskor.

Amúgy minden szakterületen sok a kókler, én kőművesek között mozgok,(tüzépezünk) de sokszor én is olyan dolgokat látok, hogy legszívesebben ledobnám őket a Taigetos-ról.........:))
hát azért az Opel-os nem gyenge... sírva röhögök ezt még én is megtudnám csinálni, hiszen autó-villamoságis szakra járok. De azért ennyit nem tudni Istenem.. 45 perc kellet neki
Járok annyit ilyesmi szalonokba, hogy hidd el nem vágyom rá. :)
Csúcs, kicsit hosszú lesz:
Kedvencem az volt, amikor egy helyen egy német márka (opel) szalonjában az autóvillamosságis szakember kapott egy olyan feladatot, hogy egy helyett két duda szóljon egyszerre, hozott a tulaj mégegy darabot. (közben én gázelemzőt javítottam kollégámmal, nomeg persze sírva röhögtünk az üvegfal másik oldalán)
Az történt, hogy a szakember a két dudát a soros kapcsolás összes létező kombinációjával többször végigpróbálta, "polaritáscserével" is, de csak nem akart neki szólni. Utána kiment cigizni, hozott egy akksit és külön-külön lepróbálta, szólt. Majd megint különféle polaritásokkal sorba kötve és megint nem :) Aztán ez úgy legalább 45 perces mutatvány volt, de végül, szerintem a vakszerencsének köszönhetően párhuzamosan kötötté és láss csodát szólt :) Márkaszervíz autóvillamosságisa c. történet :)
Ma meg azt a történetet éltem meg, amikor a hűtőventillátorát a gsxr-nek csak azért kellett megnéznem, mert hátha kezdeni lehet vele valamit, hiszen rossz, bontókban első körben nem talált és 95k egy új. Aztán mutatják, hogy hát nem megy. Az akksi és a venti összekötő vezetéke egy próbalámpa volt. Kicseréltem egy sima vezetékre, és láss csodát, megy. Bele sem merek gondolni, hogy a kapcsológomba kimérésénél mi lesz. :)
Hello!
Kössz a segítséget! Erre gondoltam én is amúgy mit leírtál! Csak a vaterán akitől vettem az alaplapot és a tekercset nem így gondolta a gyújtóra azt hitte töltő és én meg máshonnan vettem gyújtót. Mert ugye azt hittem azzal van a gond! Vissza lehetne éppen cserélni de előtte érdeklődök nincs e vkinek rossz töltő tekercse. A másik dtmen újra tekertem a 2 világító töltő tekercsemet és köszönik rendben vannak! Megoldom én, hogy a rossz jó legyen4 Akkor most esetleg neked van rossz töltő tekercsed?
Üdv Kisviki.....

Lámpa és Akku töltő tekercse az 2 részből áll de 1 vason van. Igazából csapolt tekercsről van szó.
aztán a gyújtás töltő tekercse az a másik, azon jó sok menet van meg vékony szálból.
Email cím esetleg.. vagy msn stb...

ÁKOS
Van szalon szerelő ismerősöm.
Kiválóan tud manuálból dolgozni.

És a tudása itt véget is ér, pedig arany okleveles hondás
(mindent szerelhet)
gyaaaa GI , menjél szerintem oda hozzájuk tanulni.... még nem szereltél elég motort kioktatnak ott úgy hogy megszólal
Mint mondottam nem kívánok senkinek mesélni.Gyere el hozzánk már mondottam ha tanulni akarsz.
Ráér holnap is a válasz. Én türelmes vagyok.
Fárasztó napom volt délután bent a szalonban délután 4 óráig.Lehet neked sem lenne már.
Valahogy rögtön éreztem, hogy nincs kedved róla mesélni :)
Ha szeretnél tanulni gyere el hozzánk dolgozni nyáron.Nincs kedvem mesélgetni.:)
Ja, azért írtad hogy lehet :)
De én szívesen tanulok. Milyen fordulaton kezdi el a powert kezelni a dt és milyen fordulaton a tzr? Előgyújtásuk hogy alakul?
Ezt elmagyarázhatnád, mert nem tudom.
Az biztos más fordulatra dolgozik a két motor. Kíváncsi vagyok.
A fesszabban persze szinte biztos, hogy nincs különbség. És azt sem kétlem, hogy működnek egymás cuccaival.
ne magyarázd meg nekem régóta benne vagyok már :) powermotor,cdi elektronika,feszszabályzó.
Hello!

Nincs valakinek 80 dt lc2 hez töltés világító tekercs vasmagot! Hibásan is tökéletesen megfelel csak valakinek legyen már egy tekercse! Fontos lenne ez nekem.
Várom válaszaitokat.
én MOL Dynamic 2T fullszintetikus olajjal járok..nekem bevált..füstje van...de hát 2T..
Pontosíthatnál, hogy ezalatt mit értessz.
Pl szerintem ha ha változtatja az előgyújtását, bár nem egy iq bajnoknak néz ki, akkor a gyújtáselektronika tutira más, a powert is máskor nyitja. Henger, kipurendszer más. Talán még a váltóáttételek.
Hello!
Régebben a robogó gyújtásról kérdeztelek benneteket LC2 80 dtre. De letettem róla, helyette vettem 2 helyről alkatrészt gyújtáshoz.
A kérdésem a gyújtótekercs az a vékony vasmagos a töltő és világító pedig a vastagabb? Kellene egy megerősítés nekem!
Válaszotokat előre is köszönöm!
A t lemaradt
yamaha tzr 125-höz van pár alkatrészem motorikus és elketromos is ami kompatibilis lehet a dt 125-el.érdeklődni csorba_robert@freemail.hu
Köszönöm a felvilágosítás!
Akkor 1 tuning rezó(gia,metrakit...) Belsörésze nem ilyen?
Mindent. Az ellenállását, ezzel együtt a cső hőmérsékletét, nyomását.
a rezonátorból kijövő végcső hossza mit befolyásol?
ÉÉrtem, danke
Ígyis működik a konfúzor :)
Gokartoknál is szokták így kivezetni. Meg az etécett csövem is ilyen, egyszerűen olyan alacsony fordulatra brutál hosszú cső kéne.