Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

én a DT lemez tömítéssel raktam össze...és már több mint 1200 km van benne és bírja olyan rossz akkor csak nem lehet
A másik gond vele, hogy az itteni leírások szerint 0,3 mm vastag, még egy gyári roppantó gyűrűs kb 1 mm.
Látom, hogy itt sok gond van a hengerfej tömítéssel.
Az én véleményem az, hogy ha a henger és a hengerfej teljesen sík, akkor nincs gond a tlemez tömítéssel, viszont, ha nem sík, akkor biztosan nem jó vele.
Az a kérdés, hogy aki panaszkodik rá, az megnézte-e összerakás előtt, a síkokat?
csere?
Most komolyan ott kell állni mellette? 20 km-re vagyok Gyöngyöstől, egy dologtól félek, hogy a durandában van az autó, ahová nappal sem megyek be szívesen.
Én is beállok a sorba.. Aki csináltatott már hengerfejtömítést 125R-hez, attól szeretném elkérni a címet! Lehetőleg Pest-Heves megye környékén.
jól van ragd össze aztán rugd be ha nem jó zögd bele az árokba sztem jó lessz oda a klingelit
power jó már? :)
Mikor vettem azt mondták 93-as!De az idomokon 96-van!
Most meg lett csiszolva,kipróbálom klingeritből,Lictite 5910-ez be kenem kétoldalt,de előtte is be volt,birta egy darabig de ennyi,most kiváncsi leszek a klingerit mit alkot!Lessz ami lessz,ünnepek vannak probálkozni kell!
A DT-d hányas évjáratú?
Ha sima klingeritből vágok bele az ki ég?
1mm-es acélból lesz 200°C-on 1,00245mm
1mm-es aluból lesz 200°C-on 1,0049mm

0,5mm-es aluból lesz 200°C-on 0,50245mm... szóval cirka 2,5 ezredet tágul, ha ebből még levonjuk a henger tágulását, akkor még kevesebb lesz a különbség. Annyitól nem roppannak szét a tőcsavarok, ha nem túl ridegek.

az alu hőtágulási együtthatója kétszerese az acélnak. Fele akkora alu tömítés pont ugyanannyit tágul, nem fogja szétküldeni a hengerfejet.
Pár század-, talán tized-milliméteres a "gányolásom". Egyenletesen van meghúzva, bár ilyen méreteknél annyit nem fog ferdülni a hengerfej, még, ha nem is egyformán van húzva. Vállalom a hőtágulási tényezőt is, lehet előbb terül el oldalirányban a puha anyag, minthogy elszakítsa a tőcsavarokat, meg szerintem egy vastagabb acél tömítés mm-ben többet is tágul, mint ez, de mindjárt utánaszámolok. Az ezelőtti tömítés 11000km-en keresztül hibátlan volt, az azelőtti meg 20k felett ment, és csak a belső pereme fekete, a többi részén fém tiszta, a mostaniban még csak párszáz km van. Az a szar acélnál meg hiába volt meghúzva rendesen, nem nyomódott annyit össze, (közepén volt egy púpos kiképzés, hogy az nyomódjon össze. amennyit kellett, egyik saroknál be lehetett látni a tömítés és a hengerfej közé... Ha szétmegy a hengerfejem gondolni fogok rád, és nem fogok többé alu tömítést készíteni. Köszönöm a tanácsot.
Kéne a kerék és az idom :D
Kerekek mennyik voltak bele?
nekem is azt hiszem ez a hengerfejtömítésem,nekem is volt vele problémám,de sziloplaszt vagy mi az istennel vékonyan bevonva,ahol a lyukak vannak attól kicsit távolabb,nehogy az égéstérbe legyen már belőle meg a hűtővizet se akadályozza,nyomatékkulcs és a gyári meghúzási nyomatékok pedig arra vannak elméletileg kitalálva,hogy ha azzal készre húzod,akkor nem lesz vele problémád,de hogyha érzéssel húzod,akkor vagy el találod vagy sem,és vagy megszakítod,vagy nem húzod meg eléggé ...
Hali! Eladóóóóóóó!
http://kepesmotor.hu/yamaha-su...
Hát már én is probáltam alubol kivágni de nemjó,ez az acél se!mindenképp csináltatni akarok csak nem tudom hol,aki csináltatott vagy tudja hogy hol csinálnak lécci irja le,mert szegény Dt-most szétszedve mint az öszvér áll és porosodik képen látjátok,ilyen kell bele,ez volt a gyári!
Gyöngyös
ennyiért a 4 kerék megérné...
Kitud sokat állni egyhelyben?
itt az enyém én is meg szeretnák válni tőle ha ismét veszek akkor 2006-os DT-t
Az alu nem jó mert nagyon puha és a hőtágulás miatt sem ajánlom
Csak arra nem gondoltál hogy az alunak jóval nagyobb a hőtágulása szóval faszán szétnyomhatja a hengerfejet bár ez attól függ milyen vastagra gányoltad szóval nem véletlen az acél lemez és hidd el az acéllem tömítés kellően tömít az alu puha mint a fos ezért az is fennál hogy nem egyenletessen húzodik le a hengerfej mert tudod fuha és ahol lágyabb az anyagg ott jobban enged és hát nem nehéz elképzelni hogy az eggyik oldalon vékonyabb lessz mint a másikon
készlett..további képek az adatlapomon :D
De mértnem EGGYMILLIÁRD?!
ebben az ára a legmokásabb:D:D:D