Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Lehet még probléma hogy nem lett kellően bejáratva bár nem tom mikor cserélted szóval nem kopott be kellően és ahogy forgattad üresbe nem volt menetszél nem volt kellő hűtés és akkorát tágult a dugú hogy rotty ez sem kizárt sőt
Lehet még főtengely csapágy hiba is nézd meg mennyire lóg de azt tudnod kell hogy a főtengelycsapágy alapból lóg egy kicsit tehát van játéka C3 a hőtágulás miatt az nem baj ha a lendkeréknél felle van eggy kis játéka csak ki és be ne tudd mozgatni a lendkeréknél kivállóan ellenőrizhető
de valószínű még a hajtókar probléma említetted hogy nyelezted na szóval akkora fordulaton ahajtókar ide-oda mozog nem csak fel-le hanem adótt hézag van az alsótűgörgőnél fejből nem tom mennyi az a lényeg hogy lehet azért törött a dúgód mert már túl nagy a hézag és magas fordulaton szépen nekibazta a hengerfalterhelt oldalának a dugót és rotty ennyi tehát valószínű a főtengelyhiba de még számtalan oka lehet 1 biztos hogy nem a dugattyú hibája!
nekem prox hajtókar,alsó-felső tűgörgő is prox,a dugattyú csak for yamaha,én megnéztem 1,5 hete,és semmi karc rajta,se semmi ...
mintha most raktam volna bele,de ha karc lenne rajta,verném is a fejemet a falba ... xD
a dt-m rezójában nekem benne van a fojtás még,de nagyon csendes ha nincs rajta a dob akkor is(dob szét van rohadva,csak a lélek tartja egyben ... -.- ),de majd elviszem heréltetni,azt mondták kicsit jobb lesz utánna ... :D
képet löktem,nekem ez a rendszerem ami rajta van a képen pirossal karikázva ...
Ez az első dugó amit megevett. Ez elött furattam is. Alsó-felső tűgörgő jó. A dugó szinte még meg se volt égve....
A DT-be nem szabad Prox dugót venni nagyon is jó a For Yamaha többet nehogy költs dugattyúra faszán furasd meg ha dugót cserélsz és jó lessz bele az olcsóbb is
Elég beteg a hengerfej is
Nem nehéz a válasz kopott a hengered kétségtelen vagy főtengejes ami annyit takar hogy az alsó tűgörgő megadta magát de ez a valószinűtlenebb amúgy reméllem amikor dugót cseréltél akkor felsőtűgörgőt is! valószínű hogy nagyon kopott a hengered ha megfurattad akkor lehet félrefúrták vagy nem kellően sorjázták a kiömlőt ezek lehetnek az okai ha már több dugót megevett akkor biztos lehetssz bennt hogy nem a dugó anyaghibájából fakad a probléma!
1:30-as keveréket tegyél bele!
a zárt anyák alatt elméletileg van alátét,ha nincs rakjál ...
mikor a gyárból kigurult állítólag akkor még voltak az anyák alatt alátétek is voltak ...
NINCS hozzá prox
én is most fogom dugóztatni a DT
most hogy ezt megláttam biztos prox dugót veszek bele
sajnálom ami veled történt:S
Szeva!
Lenne egy kérdésem...mit szólna hozzá a DöTö ha kiszednék a rezóból pár cuccot? Gondolom van ezekben valamiféle fojtás nem?
Nem kell csináltatni..........
Van az embernek készen, ad neked a polcról....
4000.- Huf.
Szétszedtem a détét. Persze, hogy a vékony acélos lemez tömítés volt benne pasztával.. Ami még durvább, hogy a hengerfejet zárt anyák fogták le, de úgy vettem észre, hogy a zárt anya hamarabb felütközött a tőcsavaron, mint hogy lehúzta volna normálisan a hengerfejet. Viszont a tömítésen nem látszódik égés-kifújás nyom. Héten megyek Mogyoródra tömítést csináltatni.
Hellosztok.Meg tudnátok mondani hogy hanyas keveréket csinál a dt-tek, vagy hanyast raktok bele?Köszi
És vajon mi lehet az oka? Megpróbáljam inkább az AMBIKÁT?
for yamaha dugóból a gépemben ez a 4.,az előző gazdinak 3 adta meg magát ... mind a kipufogó nyilásnál törik,a 3.-ról én is rakok egy képet már ... :D
Halóóó!
Sajnos kénytelen vagyok ide írni megint és nem elég csak olvasgatnom a hozzászólásokat...

Hétvégén motorostalálkozón le lett (melegen) tegezve a kis dété... és csattanó hang majd elkezdett benne valami szólni. Azt le is raktam késöbb beinditom már nem szólt, de kis erő gyengülés volt. Hazajöttem vele lehúztam a hengert és lám... letörött a dugóból egy darab, a gyürü fele hiányozott. Holnap kiveszem a blokkot kimosom a forgattyús házat. Kérdésem az lenne, hogy vajon miért törött le a darabka? FOR YAMAHA dugó, 4500km-et mentem el vele. Pont a kipufogo nyilásnál volt a törés. Tudom h nem arra való a motor h üresbe nyeleljem, de azért nem szabadott volna letörnie szerintem.
Hogy ez mennyire igaz
Köszi.
Yes.
Kovács Zoltán, 2146 Mogyoród Templom u 25. Tel.0620 934-6659
Ő rá gondolsz?
Elvileg a régi "K" Jetronic injektor elosztó is csak egy acél lemez tömítéssel volt összerakva, és 6 Baron üzemelt a rendszer.
De polírral fel kellett húzni mindkét oldalt, és jó esetben így is kért némi pasztát.
Viszont a gyári 0,3-as tömítéssel, felszalad a kompresszió 11 Bar-ra, jó kompresszió viszonyok mellett.
Ezek a hengerfejek már párszor le voltak szedve, így biztos nem ártana nekiesni, és esztergálni a síkból.
Viszont 10-edeket elég nehéz szedegetni, és aki nincs otthon a présmagasság beállításában, az csak összeszórja a motort, oszt csodálkozik, hogy elkezd kopogni, mert annyira levette a présmagasságot.
Jó esetben azt sem tudja mi az, és mennyinek kéne lennie....
Robogósok nagyon vágják, de nekem elhihetitek 0,7 és 1,2 mm között egy ilyen széria motornál sok különbség nincs.
A gyári 0,3 mm azt hiszem, amit meg én szoktam venni Mogyoródon, az 1 mm-es klingerit, amit meghúzáskor, 0,75mm re zömül össze.
Jobban tart, többször felhasználható, és nagyobb túrákat is be merek vele vállalni.

A sima lemeztömítés sem lenne rossz, ha gyárilag a víztereknél volna benne Loctite tömítő paszta.
De gondolom a 7000 valahányszáz forintból, erre már nem fussa....
Pont ez a lelke a tömítésgarnitúrának, ezért vennék a parasztok....

A többi tömítést, 2 sör mellett, 1 óra alatt kivagdostam kartonból....