Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mik azok az utolsó finomítások?
Nem értem miért akarod elcserélni 125-ös endurora, mikor azok végsebessége nincs jóval 100km/h feletti :)
Váltóolajat nézd meg hogy nem fogyott-e, esetleg nőtt :) :). Aztán azt, hogy milyen az állaga. Nyilván lamellapor szinezi, de tejes, emulzió szerű nem lehet. Illetve ha benzinszagot érzel, vagy akármelyiket a fenti közül, akkor főtengely szimering csere. Csak FPM (Viton) alapanyagúra.
Eszembe nem jutott, hogy xt-t vegyek, a füstölést azért kérdeztem meg, mert volt már egy dt 125-öm, annak soha semmi baja nem volt, viszont csak egy kicsit füstölt hidegen, de a mostani motorommal még melegen is nyélgázzal huzom magam után a kék csikot
Sziasztok! Eladnám, féltett kis Yamaha Dt 50/80-as enduromotoromat. 2011. januárjában vettem. Az előző tulaj rakott bele egy DR Evo 80-as hengert. Ezen kívül
a gyári kipufogó rendszert kicseréltük egy Arrow rendszerre! Főként iskolába jártam vele, de megesett, hogy földesúton, vagy könyebb terepen mentem vele.
A motort nagyobbra váltás miatt adom el, amúgy nem minden áron eladó. Iszonyat erő van benne. Végsebessége jóval 100km/h felett van.

2011. májusában egy nagy szervízelést kapott: A blokkba raktam egy új karbon membránt, így kevesebbet eszik, de jobban megy. Az első felnit
felújítottam, a hátsó feniben pedig küllőket cseréltem, erősebbekre. Az első teleszkópban friss olaj van, be lett állítva. A hátsó teleszkópot kicseréltem, kapott
egy Nitrogén gázos teleszkópot, hogy akár a durva terepen is megállja a helyét. Vadonat új kuplungbowdent kapott. A motor frissen lett lefestve. (Gyönyörű fekete) Az ülést is újrahuzattam. Vettem rá 2 darab Dunlop cross gumit, amik 95%-95%osak. A hátsó dobfék is fel lett újjítva.

Maga a motor: Vízhűtéses, 1998-as évjáratú, rendszeresen karbantartva, rendszeresen olajozva. Elől tárcsafék van, ami jó állapotú. Hátul dobfék.
A blokk csörgés-zörgés mentes. Hidegben-melegben maximum a 2. rugásra indul. Indexek és műszerfal nincs (de kis "műszerfal panel" van)
de természetesen lámpák (helyzetjelző, reflektor, féklámpa) és tükör van.A motor tehát költségmentes. Rá kell ülni, és megtapasztalni,
hogy mennyit érnek ezek a tuning alkatrészek.
Természetesen előre egyeztetett időpontban megtekinthető, kipróbálható,
hisz ez nem zsákbamacska. Nagyon húz, és egyben végsebességre is nagyon jól megy. Tanuló motornak tökéletes,
de akár egy kezdő enduro motornak is elmegy, ezekkel az újításokkal. Nem kis pénz és
idő bele lett téve, de nagyobbra váltás miatt meg kell válnom tőle, illetve az A1 jogosítvány miatt.

Szállításban nem tudok segíteni. Telefonon hétköznap csak 14:00 után lehet keresni. E-mailt gyakran nézek, ott is lehet érdeklődni. (kadar96@freemail.hu) Ez a cím az MSN címem is.

Mivel még az utolsó finomítások miatt szervizben van, képeket nem sokára tudok csak feltölteni!

CSERE: Maximum 125ccm-es enduro (rendszámos, vagy legalább papíros), de első sorban a fent említett készpénz jöhet szóba. (Csere esetén e-mailba várok ajánlatokat)

Bármi kérdésed van tedd fel, választ fogsz rá kapni!
Ez egy jó ötlet.
Ja, hát tény, hogy szar is a hasztnáltpiac, kivételes ritkaság a normális nem leélt motor.
Sőt, ha terep, ott mindenki krosszra gerjed, merazerős. De ott viszont ezek a periódusok, meg a hozzá tartozó árak egészen mások :)
Vegyél akkor xt125-öt, az nem fog füstölni, persze gyenge mint a fos, bár sanszosan az is füstölni fog, mert annyira leélt szarok vannak a piacon.
Lehet éppen a váltóolajat eszi neki. Milyen szép is lenne ezt úgy orvosolni, hogy a keveréket elvesszük tőle :)
De be van direkt visszakötöttem ahogy összeraktam, viszont a tank alatt egy kis bizbasz amibe 2 szál kábel bemegy, ott le van szakadva az egyik, és dob is pici szikrát mikor odaértetem, gondolom van némi áramfelvétel, van is aksi bent kb egy 15-20éves, lehet az veszi fel ezt a feszültséget.
Tehát ha azt megcsinálom és lekötöm kiveszem az aksit, akkor működnie kellene az üres jelzőnek?
Nálam is többet tud fordulni, de ha megnézem a tárcsa kiképzését, akkor három részre oszlik a kialakítása: egy sík rész, ahol a legkevesebbet kapja, innen indul ; egy emelkedő rész, ahol egyre több olajat kap ; és megint egy sík rész, ahol a maxot kapja. Hiába fordul a tárcsa tovább, a pumpa már a maxon van. Lehet a tiéden máshogy van kialakítva.
Üdv.! Yamaha DT 125 R 95" KERESEK üzemanyag tankot és gyújtáskapcsolót... ár megegyezés szerint... akinek van kérem jelezze ebben a topikban...!
lehet hogy főtengely szimeringes de még nagyon sok okból kifolyólag füstölhet túlságossan én örülnék neki hogy füstöl lehalább biztos lehetssz bennt hogy van kenése
pl, az enyém olyan,hogy a pumpa többet tud fordulni, mint amennyit a gázkarral tudok rajta fordítani. így nálam a pumpa sem alapon sem nyélen niincs véghelyzetben. És így is van neki füstje
Erre van a főfúvóka.
A benzin levegő keveréken sajnos nem tudok állítani, mert nincs rajta állítocsavar, csak az alapjárathoz. Dellorto karbi van rajta. Kipróbáltam már 6000Ft-os Low-Smoke System olajat is, Motorexet, de azzal is füstölt, Igol-al is most pedig repsol van benne. Természetesen mindegyik Full Syntetic motorolaj.
Ha az enyémből indulok ki, akkor nem az olaj mennyiségét lehet állítani, hanem azt, hogy mekkora gáznál érje el a maxot, vagy a minimumot. Nyélgázon ugyanannyit kap, hiába állítod.
Ne a füstöt nézd, hanem, hogy megfelelő mennyiség fogy-e az adott benzinhez. Ha jó a mennyiség, akkor jobb minőségű olajjal csökkentheted a füstöt. 2 ütem hadd füstöljön.
Abovden állításával tudssz állítani de nem azért füstöl mert sok olajat kap ugyanis az olaj befecskendezés fordulatszámtól függ minnél nagyobb a f annál több olajat pumpál azért füstöl mert szar olaj van bennt vagy mert nem megfelelő a abenzin levegő beállítás ezáltal nem " tökéletes" az égés a hengerben
Néztem a manualomat és elvileg 3000km-enként le kellene szedni a hengerfejet és kipucolni, meg olajat cserélni a váltóban... azért...

Én nyáron 10000-et legalább motoroztam, pedig állt is sokat a gép.
Amúgy pl. autókba tudtommal hivatalosan a hengerfejcsavarok is egyszerhasználatosak. Az egy másik ügy ,hogy ezt tutira leszarják rengeteg helyen és működik is, de azért ezek a dolgok nem a géptervezők túl sok szabadideje miatt lettek kitalálva
Szerintem a levegős kevésbé érzékeny rá, de vizesbe nem illik vissza tenni a használtat, bár van aki igényes a dolgaira, van aki nem.
Basszus, akkor gányoltam párszor Mégse fújt ki, igaz ez egy vékony puha alu lemez. Amit tömítéskészletben kaptam, elsőre se volt jó.
Vissza ne rakd a gyárit! Bárki bármit mond, a használt hf tömítés viszarakása a GÁNYolás magasiskolája. Mindenképpen újat neki!
Van egy kék yamahás kormányszivacsom jó állapotban 2 ezerért elvihető ha érdekel valakit.
bridgestone bt45 elöl 90/90 hátul 4.00 de ha ilyet akarsz venni akkor előre 100/80 vagy 90/70, hátulra meg 110/80-70 vagy 100/80-at vegyél. Én eléggé "lapon megyek" van döntve rendesen de nemtudom kihasználni ennek a gumit 70% ban... rossz a méret nekem :S