Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azért figyelj oda a szervizelésre, Tapasztalat Tele vannak üzemórás alkatrészekkel! Amit ki kell cserélni időben különben csecs. Az enyém nem egyszer volt típushiba miatt visszarendelve sajnos + a nem várt széthulló csapágyak..... (És újonnan vettem nem zsákba macska volt) Egyébként felejthetetlen élményt nyújtanak ezek a gépek nincs hozzá hasonló...Gratula hozzá!
Belegondoltam felejtsd el kicsit bevagyok lassulva :D
nemnagyon vagyok jártas (MÉG) a szervizelésben pontosan mit nézzek a tűszelepen és micsináljak vele?
Ez sajnos az a sport, amiben a milis eltérések elég soknak mondhatóak.
Bár ha egyszer valaha jó volt és csak úgy állítassz rajta 2 milit, akkor annak azért már érződnie kell.
Persze amiket írtál, ha hibáznak, akkor alapból szar.
Már rájöttem ezeknél mi csinálja. Annyira ki van centizve az úszó szint, hogyha 1-2mm-rel a megfelelőtől eltér az úszó magassága felfordítva a karbit, akkor már alapból zár elég sokat. Fém nyelves. Gondolom az övé is el volt hajtogatva.
Gyári tűszeleppel, közel gyári motornál, ha nincs tömődés bírnia kell. Csap, csövek, tankszellőző.
szét ne szedd már Nekem is most ez van. A tűszelepet nézd meg a karbiban. Nekem ha 80-nal megyek egy ideig, akkor elfogy a benya a karbiból. Olyankor fullad, szaggat. El se indulok ameddig nem csinálom meg. A ha nincs elég benya a levegőhöz amit beszív, akkor meg is halhat könnyen.
Üresben ugyan úgy pörög mint régen? Mert lehet csak kifogy menet közben az úszóházból a benzin. Rossz tűszelep vagy alacsony benzinszint.
Senkinek sincs véleménye milehet a géppel? akkor este széthúzom a blokkot, megnézem a gyűrűket
Köszönöm!
Most csak fékbetétet, olajat, légszűrőt kell cserélni.De ezek szinte minden motor vásárlásnál kötelezőek.
Amit javitani kell rajta az a teló szimmering mert picit folyik a bal első.De ennyi baja legyen 5 év alatt
Nagyon szép motor!Grat hozzá!használd egészséggel!és sok balesetmentes kilómétert hozzá! ezt a motort már láttam itt SM-en..gyönyörűű!
Ha tudsz akkor Dt125R-t 50.000-ért akkor szólj már légyszi.Köszi
Grat! Nagyon komoly gép! Remélem minden rendben lesz vele.
Árban meg 20X annyi
DT125R utáni élet
DT 2010.09.03-án elkelt és nézzétek mi van helyette
Több mind 3x erősebb mint a DT, ccm-be több mint 4x akkora ám a szervizigénye nem sokkal több

Nektek is csak hasonló gépeket kivánok
Nagy bajom van!
elmentem a motoron 30 kilómétert és nemvolt semmi baja.
visszafelé (kinyult a lánc de azt kap másikat a héten) DE kb a 25. kilóméternél elkezdett a gép elösször rángatni aztán fulladni, megálltam, kuplungal hibátlanul pörög, (álltam 2-3 percig) elindulok és 1 kilóméter után megint kezdni, fullad.nincs ereje, rángat. Én arra gyanakszom hogy eltört egy gyűrű szerintetek?
Kicsit lejjebb írták rá, hogy heli coil-lal megoldható a dolog. De minden normálisabb gépműhelyben megtudják oldani.
Üdv!

Van nekem egy nagy problémám.
DT125R, kijött a hengerből az egyik menet, ami a hengerfej-csavart tartja, mert valamelyik barom nem bírta betekerni rendesen a csavart. (szóval bemegy a csavar és átfordul)

Erre van valami megoldás, vagy a henger kuka?

köszi
Dede. Most végeztem. A szimeringre visszatérve: így ne használd, mert szét fog menni a váltó.
igen... csak nem teis?
Vízpumpa szimmering. Te nem bottyános vagy egyébként?
Sziasztok! olyan problémám van hogy a motorom eszi a vizet, a hajtőműolaj túlfolyón meg ömlik a szürke színű vizes olaj... hogy hívják azt a szimmeringet ami esetleg beengedi a vizet a kuplunghoz meg a váltóhoz? Meg egyátalán hol van? mit kell hozzá leszedni? segítséget előre is köszi (yamaha dt 50R 2008)
Jó idő volt,hát lemostam:)
Hali!
Van egy fordulatszámmérő spirálom 125-s dt.hez!
Ha kell irjatok!
1500.-FT