Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

nah a dt-be gyertyát kellesz vennem,karbi belőve,szép alapjárat,de néha nehézkesen indul,vagy valamikor azt mondja hogy nem,próbáld meg picit később ... :D
ma kimentem vele a tiszára,nyakig érő sárban sem hagyott cserben hála az istennek,de mikor leállítottam,neki döntöttem egy fának,a vizet kinyomta,nem kell neki címszóval,fél óra pihi után hazavitt.
nagyon melegszik,majd lecserélem a hengerfejtömítést.
a servomotornál is olajoztam,nagyon szépen nyit,bivaly jószág,kezdem lassan megszeretni,csak láncszett kellesz,mert a fogak nagyon gyérek már,meg a lánc is iszonyatosan nyúlik ... :D
karbiban az uszót 22mm +/- 1mm-re kellett állítani,levegővel átnyomattam,és alig eszik,tiszta,túlfolyón nem folyik stb ...
am. nagyhalászból hoztam,gondolom érti akire gondolok ..... :D
nem tom mennyire látsszik de a bal oldalin nagyodd a hézag akkor az lessz a felső?
Aha már kezdem kapizsgálni de azért holnap mutatok képet róla és akkor úgy rábökssz hogy melyik akkor lessz frankó Kösssz!
Valaki megtudja mondani hogy miért nem megy az 50-es dt-m 60-nál többet?
Mondom nézd meg, az egyik vékonyabb.
Nem a gyűrűmagasság, hanem az anyagvastagság annyival vékonyabb, amennyit nyom a rugó...
Érteni?
Ha nem, hívj fel.
Egyforma szélesek a gyűrük csak a hézag különbözik a hézag a passzhézag !nincs rajt felirat! Melyik az alsó? akisebb vagy a nagyobb hézagú
Oks Köszi a segítséget! Bocsi a kérdésekért de hát na így tanul az ember. Amúgy mi a véleményed arról, hogy erre a dtre 80asra yamaha jog gyújtást tennék? Sajnos a gyárija nincs meg tegnap már feltettem ide a kérdést de semmi komolyat nem tudtak mondani. Szerinted a robogó gyújtás bírná a világítás és töltés rendszert? a gyújtást szerintem simán azt nem is kérdezem.
Mondom 51-es dugót bele, oszt jól van.
Egy fúrást még elbír!
Nem perselyezhető, mert egy anyagból van kiöntve.
Ha túlment, mehet a vasba....:))
Oks köszönöm szépen a válaszod. Hát pontosan 50 és feles a furat szóval cserés lenne a dolog szerintem. Vagy perselyezhető ez is mint az LC 125 dté? Vagy kerítsek inkább másik kevésbbé felfúrt hengert perselyezés helyet?
Jah még azt szerettem volna kérdezni, (lehet most balgának tartasz)
De ha veszek kuplungkosarat, akkor párban vegyem a főtengőn lévő fogaskerékkel, vagy ez annyira erre nem érzékeny?
Tudom hogy váltóba csak párban cserélünk kerekeket.....
De itt?
Helló.
robogotuning.hu
51mm-ig lehet fúrni,a tied még elvileg 2X fúrható.
5 tizedes a lépcső.
De csak For Yamaha dugót vegyél bele, mert az Ambika nagyon tré.
Szia.
Bocsi hogy eddig nem írtam, de megtaláltam a hiba okát, mostanra lett kész, kapott egy mosást is, most már itt áll a 2 ház közt...:))

Mikor szedtem szét, segítséget kértem fatertól a kuplungkosár anyájának fellazítására.
Berakom 3.-ba, nyomom a féket, Ő meg lazít.
Jöttek a lányom bicajáért a szomszédból, és míg elmentem 2 percre addig fater lelazította a főtengő anyáját, a csavarhúzós módszerrel.
Mondta könnyen lejött.
---------
Mikor raktam össze, ment befelé a blokk, még poénkodott, hogy rakott bele nekem rejtett hibát, hogy ne legyen az életem oly egyszerű.
Be is jött neki....
Első gondolatom a hajtókar hibája volt, mert tényleg erősebb az alsó szem húsa.
Mikor írtam, még aznap este lementem, henger+fej le, és kerestem a beleérés nyomait.
Nem találtam.
Megfogtam a hajtókart, és közben forgattam a lendkereket.
1X csak, megint koppanás.
Na fasza. Akkor kuplungoldal szét, és keresd a koppanásnál a fogtalálkozásoknál a hibát.
Meglett.
Nemcsak hogy letört 1 cérnaszál vastagságnyi a fog felső moduljából, hanem meg is hajlott a fog, és mikor találkozott, a másik kerékkel, akkor megnőtt a hézag, elfeszültek egymástól, és mikor jött a következő fog, akkor hirtelen visszaugrott a modulba, és attól jött a koppanás.
Tudom cigány, de egyenlőre flex-el igazítottam a modulon picit, hogy ne verjék szét egymást, majd ha találok valami elfogadható árú kuplungkosarat, akkor kicserélem benne.
Sajna a Hondám is most megy műszakira, ebben a hónapban.
Annyival lett jobb, hogy nincs az az éktelen kopogás, csak halk perecelés hallható, amit fordulaton elnyom a motorhang.
Mindegy, most már üzemel, kapott 1 125-ös főfuvit is, holnap tesztelem, és hangolom a karbit.

Attól független, valaki tényleg kinyúlta sztem. a hajtókarból a tűgörgőt, mert amit adtak hozzá, az szélesebb mint a dugattyú.
Rem. érthető. ;)
Hello!
Apuci Ha tudnál nekem segíteni abban, hogy DT 80 LC2 ben mekkora a legnagyobb dugó méret amit bele lehet rakni gond nélkül? Mértem ma a hengeren alul felül 50mm körüli átmérőt. De én a felömlőnél a fal vastagságát már kicsinylem. Szerinted még fúrható a henger? Válaszodat előre is köszönöm!
Alulra kell a rugóelőfeszítéses vékonyabb gyűrű.
Értelemszerűen, felirattal felfelé!
A gyűrűn van a felirat.
Fúú ezt sajnos nem tudom pontosan.de véletlenül a gyűrűk vastagsága nem más? Talán a vékonyabb felülre megy a vastagabb alólra. De nem biztos nem minden nap foglalkozok dugóval.
de igen, DT125R-hez egyféle hajtókar van, de DT125-höz van 4 féle, picit más méretekkel, de csak picit más.
Értem köszi és akkor melyik gyűrű az alsó a nagyobb passz hézagú vagy a kissebb? a gyűrűk átmérője eggyforma csak tudod a dugón van a passztsift na most az eggyik gyűrűn nagyobb a passzhézag az az alsó?
Hello!
Az a rugós 3. gyűrű az alső gyűrű alá kell. Az ilyen rezgés csillapító.
gyűrűn nagyobb a passz hézag gondolom nem ok nélkül hozzáértők segítségét várom kössz csumi
Szevasztok figyuzzatok segytségre lenne szükségem na szóval aki tud é s akar az legyen szíves a a probléma a következő vettem új dugattyút és hozzá kaptam új gyűrüket meg valami bizbaszt ami nem tom mi vmi rúgos gyűrű na most nem tom mire kell arra gondoltam hogy az eggyik gyűrű alá kell de nem tom a másik dolog hogy az eggyik
Hello!
Ma sikerült kicsit nézegetni a 80 lc2 DT-met és kérdésem van hozzátok. Mértem a hengerben egy furat átmérőt alul felül. 50 mm re jött ki az érték. Alól a felömlőknél már a fal elég gyenguska, vékonyka szerintem. Naa szóval lehet még fúrni biztonságosan ezt a hengert? A volt robogotuningos oldalon ambika dugattyú van hozzá 52-ig.
Kéééééész a DT! :D

De mire elértem vele Kecsóról Ladánybenére (25 kilóméter) megnyúlt a láncom -.-
Szerencsére van itt egy hozzáértő faszi aki segít nekem, de nemtom hogytudott ien gyorsan mert amikor jöttem még NAGY gázzal elsőfék nélkül pörgött hibátlanul a homokon....
Mennnyi pénz? :D
Yamaha DT 80 LC II -höz nem tud valaki nekem vízpumpa fogaskereket... ujat vagy használtat... plssssssssssssssssssssss
sürgős :d