Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem műanyag az úszóm és manual szerint a réz nyelvvel kell állítani, hogy feje tetejére fordítva 23-+1mm legyen a magassága az úszónak. Ilyen szempontból nem értem miért más a műanyag és a fém úszó, hogy a műanyagnak a tömegével kelljen babrálni.
próbálgattam állítani rajta de nem igazán jöttem rá hogy hogy van mi. próbáltam hogy alapjáraton ketyegett akkor állítottam ugy a bowdeneket hogy legnagyobbat zárjon de fordulaton kezd nyitni aztán nyit nyit és megint vissza fordul. inkább hagytam hogy majd Rendszergazda leírását elolvasom csak nem sikerült beregisztrálni de vagy az lesz vagy a balos főtengely szimering mert hidegen kicsit jobban húz.
Hangyafasz kopás is elég, hogy dőljön belőle. Nem szokás műanyag úszónál állítani szintet, mert ott az úszó tömegével kéne játszani.
De ha belősz egy minimális szintet, próbára. És onnan idővel elkezd csepegni, akkor arra ráolvashatsz, rókatáncot is járhatsz, ameddig nem cseréled szar marad.
Én ezeket nézném meg.
Power (beállítás, nem működik-e lassan, nehézkesen (egyébként is borzasztó lassú) - esetleg szar akksi is okozhat lassulást)
Előgyújtást, helyén van-e
Karburálás.
tűszelepet akartál mondani. ha nagy volt az úszószint, akkor meg kell nézni manualban hogy miként kell beállítani (pl feje tetejére állítva milyen magasan legyen az úszó), megnézni, nem-e lyukas az úszó, illetve a tűszelepet csekkolni, bele kell fújni a benyacsövön hogy átenged-e , majd a feje tetejére fordítva a karbit, akkor ugye zárnia kell
Valószínűleg a túlfolyónál lesz valami, mert amikor szétszedtem, akkor atom nagy volt az úszószint. De azzal mit lehet csinálni?
vagy a tömítés és nem a túlfolyón folyik, csak ott folyik le, vagy az hogy tényleg csak elvileg, amit írtál, és nem zár a tűszelep mert koszos. Ha van a karbin leeresztőcsavar, az is lehet kilazulva, vagy sérülve a tömítése, azok is a túlfolyón szokták kiengedni a karbi aljáról a benyát.
hát Nyíregyházán Yamaha Karsai...de mivel én falun lakok, vagyis már város én itt tudok olyat akit tudok ajánlani....Ibrányba!
Sajnos erre fele hozott a sors...

A napokban elkezdte a kis 80-as, hogy ha nyitva hagyom a csapot akkor elkezd folyni a benzin a túlfolyón. Úszószintet már állítottam, elvileg el is zár. Mi lehet a baj?
Ilyet amúgy sose csinál senki mindenki rugdossa meg tologja azt várja a csodát.
valószínűleg nem kap benyát, karbipucolás orvosolhatja.
gyertyát cseréltél? karbit, légszűrőt pucoltál?
a tünet annyi hogy.: szikra van benzin van,szivató-rugás,pöccre indul,3 mp járás után hallgat ... 20 perc múlva kimegyek rárúgok szivatóval,pöcc,leveszem szivatót,max 5mp megy max,megint hallgat ...
valaki szabolcs-szatmár-bereg megyében egy jó motorszerelőt nem ismer?
nyíregyháza-kisvárda közelében érdekelne.
Hello!
Keresek Yamaha DT 80 LC2 hez gyújtás alaplapot tekercsekkel vagy csak tekercseket. Ha esetleg sérült az is érdekel mert már a másik DTm-nél is tekercseltem világító tekercseket!
A segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv: Viktor
Hát köszi mégegyszer:)

Megnézem a termosztátot akkor.
Ma hallottam először, egy ilyen kerregő hangot és én első hallásra az alsó tűgörgőre gondoltam, mert a felsőt cserélted, arra pedig nem emlékeztem, hogy az alsóra mit mit mondtál.
De.
Jó állapotban volt.
Viszont nem volt fos szar kerregő hangja.
Fiatalon Te sem voltál fáradékony......többet bírtál.
Most mit is kérdeztél?
Te is tudod?
Nem vagyok látnok.
mcadwee@deltanet.hu. szimeringeket a szervízkönyvből néztem.
APUCI!

Nem emlékszel véletlenül, hogy milyen állapotban volt az alsó tűgörgőm?
Azért kérdezem, mert ugyan azt a fos szar kerregő hangot adja ki, mint a felújítás előtt
Szia!

köszi. nincs rajta adattábla. szét szettem a blokkot és nem stimmelnek a szimeringek csak 2
sok kérdésre lenne még szükségem, felvehetem msn-re, mert ott egyszerűbb? :)
Nem lehet ,hogy az ypvs rosszul van beállítva? pl. 6nál már teljes keresztmetszetre nyitja a kipu.csatornát, ami a 6000rpm-hez még sok. Majd szedi lassan össze magát ,így nem ideális nagy kipucsatornával eléri a 8-at, azaz az ideális tartományt a nagy kipunyíláshoz, és onnan addig húz amíg ez az ideális fordulattartomány tart. Majd elhal.
Csak egy ötlet.. sztem kicsit játsz a power beállításával
ha kis gáznál szépen megy, alapjárat jó, hamar beáll viszonylag, akkor a súbertűvel állíts egy próbát.
Ne vegyél nagyobb golyókat, mert úgyis te állítod hozzá majd a leszorítást. Karbit meg úgy állítsd be, ahogy a legszebben megy pusz ahhoz képest egy hajszálnyit dúsabbra, úgy fog a legjobban enni. (jobban megy, kisebb gáz kell neki. Ha még az amortizációt is hozzászámolod, amennyivel hamarabb szétmegy a géped szegény keverékkel, mint optimálissal, mégha nem is hajtod, sokba fog kerülni a motor.
Inkább picit sokaljon, mert ha meg nem is akad, de kopni fog, kilyukad a dugó, stb.