Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hello mindenkinek,Nem tudja valaki hogy a dt80 asom miért csak 80 at megy?
mcadwee Tegnap láttam hogy kész lett a motorod, a másik is DT volt? azt nem láttam csak hogy enduro (Délelött a mazdánál álltatok a kereszteződésben)
Nekem még mindig van egy hetem :D
Azért jobb fejjel lefele fordítani, mert te felnyomod lehet olyan erővel, amivel a benya nem fogja.
Nekem se a legkönyebben fordul már, pedig a bovdeneket szoktam olajozni. Ha szétszedném, akkor nincs rajta valami o-gyűrű vagy hasonló, amit cserélni kell?
Idehaza dellortohoz ilyen 4k. De ne csak tűt. hanem házat is. Próbáld ki azt, kis kis szintnél túlfolyik-e.
Köszi a választ.
Belefujtam a csőbe és ahogy nyomtam felfelé az úszót, úgy elzárt. Ezt a fejjel lefelé dolgot még nem néztem. Tűszelepet kellene kicserélnem vagy mi? Az állítólag nem "párszázforintos" tétel....
Igen, a legtöbb csavar úgy jött ki. Az az egy nem. Az ütvecsavarhúzó nem fért oda valamiért, de már nem emlékszem pontosan. Lényeg, hogy sikerült kiszedni.
ütvecsavarozó, vagy eleve előre meg kell kalapálgatni a csavarokat
A szimmering csere is jó játék. :P Nem tudom, hogy a te DT-d is olyan-e, mint az enyém, de mi csináltunk egy vastag lemezből, meg csavarokból lendkeréklehúzót. Aztán persze az összes csavar bele volt rohadva, ill. gyárilag ragasztva az alumíniumba. Alig jöttek ki. Kettőnek a fejét sikerült tönkretennünk, meglazítani sem bírtuk, szóval lehetett a középvonalon kifúrni, majd kiügyeskedni a csavart. De végül sikerült! :)
köszi megvan a holnapi munkám +még bal oldali szimeringet le kéne ellenőrizzem
Pontosan nem emlékszem már, mert félig haverom szedte szét. Jobb oldalt azt a kis kupakot leszeded. Bal oldalt a tárcsát le kell venni a tengelyről, és egyben ki lehet húzni. Nem túl könnyen jön ki, úgy rémlik, hogy jobb oldalról kicsit megkocogtattuk, és úgy megindult.
hogy jön ki belőle? jobb oldalt van az a kis kupak 1imbuszos csavarral a kipu alatt azt kilazítottam meg a másik oldalt a tányért de nem tudtam kiszedni
Power-szelep gondoknál érdemes megnézned, hogy a tengelye nem-e szorul?! Mikor nekem szét lett szedve a gép, alig pár ezer km-rel, akkor ugye kiszedtem a powerszelepet is a hengerből. Elég nehezen bírtam forgatni kézzel. Szétszedtem, minden alkatrészét letakarítottam, lemostam brigéciollal, olajjal újra összeraktam, és lazán, 2 ujjal bírtam forgatni. Innentől sokkal gyorsabban megcsinálta a tesztet is indítás előtt.
csinálok egy valamilyen e-mail címet, mert ez a freemail egy kuka meg idekapok minden levelet és facebook túltengés van :S már nem találom a levelet amit küldtek a regisztráció miatt holnap megoldom sok érdekességet láttam cska nem mindent tudtam elolvasni
Van karbis cikk is. Érdemes.
Ha meg nem érted, akkor távgyógyítással ezen nem lehet segíteni és szintén csak kárt teszel benne.
olvasd el az mforce cikkek karbis részeit:
http://www.mforce.hu/tuning.ht...

Ha minden világos és minden részét érted, akkor tudod majd mit hogy kell állítani, mi micsoda.
Jobb leírás, amit én így hirtelen adnék.
Addig ne állítgasd, mert csak kárt teszel a motorodban.
Szeva Dt-s skacok:D

Valaki sorolja már fel az 1995-ös dtr mikuni karbijának a beállítási lehetőségeit:D

-Van egy kis sárga csavar, ami nagyon bent van. az nekem fullra be van tekerve (ha jól sejtem benzin-levegő csavar)
-Van a nagyobb szürke, az ugye az alapjárati csavar, néhány tekerésnyire van kint

És mintha így kicsit szegény lenne a keverékem:(
Nincs még ezen kívül valami? Például síbertűt nem lehet más helyre tenni?
Vagy az úszóháznál vmit.

köszi előre is!:)
Abban az esetben, ha pont olyan típusú úszód van, mint a manualban, akkor igen, úgy is. De a közlekedőedényes a tuti.
szóval mindkét úton be tudom állítani, hogy milyen magasan legyen a benya a karbiban. Amúgy beugrott melyik úszóra gondolsz, aminek a tartó része is műanyag és egyben van az egész.
Ha mindent jól töltöttél ki és nincs pár hete, hónapja (azután szoktam törölni a regeket, akik nem léptek be), akkor mennie kell. Ha nem, akkor írd be ide milyen néven tetted ezt. Törlöm és akkor korrekt adatokkal megtudod csinálni.
azóta nem próbáltam belépni majd mindjárt
Rosszul fogalmaztam, más a kialakítása. Pl tipikusan a dellorto úszókat nézd meg.
Nyilván ott is lehet a nyelvet tekergetni, meg biztosan van valami értéke. De ilyen beállítással csak azt tudod elérni, hogy mikor zár fizikailag, azt hogy mennyire sűlyed bele a benyába és fizikailag hol lesz azt már a fajsúly (tömeg) dönti el.
Egyébként dt manualban szvsz le van razolva, hogy benzinszintet a közlekedőedények elvén, az alsó dzsuvaleeresztő csavar segítségére tett csővel lehet megnézni.
Nem megfelelő regeket törlök azonnal. Nincs kedvem levelezgetni, hogy 8 egymás hasonló kamuval beregelget, aztán én járjak utána hogy mégis mit szeretne. :)
Sajnos elakarom kerülni a spambotok regisztrációját, heti 2-3 lenne. És így tudom kiszűrni.
Baromi egyszerű beregisztrálni. Csak a piros betűt is el kell olvasni. :)
Sőt, ha normálisan töltötted ki, akkor már minden bizonnyal be tudsz lépni.