Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Válaszoltam rá. Azért mert a motortervezés kompromisszumokkal jár.
Hogy úgy menjen a dt fordulaton ahogy megy, ahhoz fordulatra kell hangolni és ezzel egyben beáldozzák az alsó fordulatszámtartományt. A power ezt próbálja kiküszöbölni valamilyen szinten, lezárva kicsit lejebb tolódik a hangolása (a kipufogónyílás egyértelmeűn, az átömlőkeresztmettszett ettől még fordulatra fog dolgozni, a szívórendszer és a cső is)
Minél magasabbra hangolják, fenn annál keskenyebb ám erőteljesebb lesz a sáv, de egyre nagyobb áldozattal.
Egy versenykrossz méghegyesebb, egy aszfalt racemotor még annál is.
Ha lejebb hangolnák, akkor meg szélesebb sávban fog működni, de nem lesz olyan csúcsteljesítmény, cserébe lesz alja. Ez kompromisszumokkal jár. Pl Mz ETZ125. Még százat is jóesetben megy szerencsétlenje, azt is lomhán, de szinte teljes sávban működik. Egy 125-ös versenykrossz meg csak fenn az égben él, értelmes használatához akárki akármit mondd, komoly szintű tudás kell, hogy mindenkor a nyomatéksávban tudja tartani, mert ha leesik a fordulat, kiesik a sávból, akkor 8-an elkerülik.
A Dt valahol a kettő között van.
Ez éppen így van 4t-ben is. Egy 4t sportmotor hiába nagyobb csúcsteljesítményű, középtartományban egy túramotor jobb. Egyszerűen az oda van kihangolva, ott él. Oda ideális a vezérlés, ott jönnek ideálisra a gázlengések. Minden más tartomány csak kompromisszumosan megy.
Lásd autók, 1.3 - 100Le szívó. Fordualtra hangolt, egy 1.6 - 75Le-s régi vágású 8V alúlról (a minden napi használatban) körbegyalázza 10x. Persze gyorsulásnál, ahol mindkét motor a maga életét éli, ott már a 100 lovas győzni fog könnyedén.
De ha ez neked nem egyértelmű válasz, akkor nem tudom mi.
Azért olyan a motorod, mert oda hangolt 2t. Ha nem tetszik, akkor vegyél egy majd kétszer akkora 4t-t, az sokkal laposabb nyomatékgörbével bír, cserébe gyengébb.
Eladó egy 2003 as Yamaha Dt 125 ccm es motor. A motor most volt műszakin tehát friss műszakis, vezetett szervízkönyves 16,000 szervíz elvégezve rajta (most 17,000 km van benne), újj dugo és gyűrű (Vertex) , csak full szintetikus olajjal használt , szinte 100%-os gumikkal , nagyon szép állapotban van a motor egy rugásra indul hidegen melegen. Ha kellenek frissebb képek akkor tudok küldeni. További info a h.david44@citromail.hu email címen.
Heló, segítséget szeretnék kérni, hogy valakinek van e 50-es Yamaha Dt sm hez eredeti méretű első fogaskereke?! Esetleg ha csere érdekel nekem van 11 es. e-mailem:
hetesi.valentin@freemail.hu
"mindegy nem lehet leírni hogy mivan vele, már nem is érdekel"

Ha nem tudod magad kifejezni rendesen, hogy várhatsz segítséget?
Ez jó, és még neked áll feljebb.......:))

Ez szép.
nem ránt akkorát hogy leessek csak érzem hogy ott erősebb, és elv azért van benne az a köcsög power-szelep hogy ~egyenletee legyen...

mindegy nem lehet leírni hogy mivan vele, már nem is érdekel
A power szelep, a gyújtás, a henger vezérlése, a kipufogó rendszer, a karburátor paraméterei miatt. Meg azért, mert DT. Ha teljesen hirtelen, ugrásszerűen ránt egyet 8 és 6-nál, az más tészta.
igazábol leszarom hogy mennyi az a 120.... -.-" ott van a hsz végén hogy ami a kérdés... mért van az hogy 6tol ugrik meg aztán 8tol megint megugrik... mért nem folyamatosan megy a gép? dehát már megint kiderül hogy nem lehet értelmes választ kapni semmilyen kérdésre nyugi nem fogok szájkaratézni... inkább elhúzom a belem erről a fórumrol majd visszajövök ha értelmes válaszokat kapnak az embereke a kérdéseikre...
Na hazaértem a kis géppel. 1 nap alatt megvolt a generál, még az eco-t is megcsináltam, csak az a fránya úszóház el van vetemedve rajta és csöppent.
Ez nem sok jót jelent.....Attól függ, mennyire szorult, és milyen volt a reakcióidőd....
Bár szerintem most már tök mindegy....használd.
Bár így jobb ha heréled a különolajzást, és magad kevered.
Vagy a hengerfejtömítésnél, vagy a talpnál dolgozik bele a víztérbe.
Tömítéscserével orvosolható csak a probléma.
Hello! DT80-hoz keresek hátsó sárvédőt aki tud segíteni írjon.Előre is köszi!
Irjatok meg legyszi,hogy 80LC2 hany mm a rezo vegen leve cso kulso atmeroje.nagyon fontos lenne en meg nem vagyok motor kozelben!elore is koszi!
Irjatok meg legyszi,hogy 80LC2 hany mm a rezo vegen leve cso kulso atmeroje.nagyon fontos lenne en meg nem vagyok motor kozelben!elore is koszi!
Irjatok meg legyszi,hogy 80LC2 hany mm a rezo vegen leve cso kulso atmeroje.nagyon fontos lenne en meg nem vagyok motor kozelben!elore is koszi!
Szevasztok!
Egyik haverom DT-125R ével van némi kis probléma.
Mi előtt neki állnánk szeretnénk megkérdezni titeket.
Nos az a probléma, hogy nem rég vitte el a srác szerelőhöz, amikor is megfúrták és kapott egy új dugattyút. Na azóta a probléma, hogy a vizet folyton kinyomja a kiegyenlítő tartályba úgy, hogy a kupakot is kinyomja. Elsőre a termosztátra gondoltam. Viszont a hűtőben a víz az elég meleg. Gondolom ha rossz lenne akkor a hűtőben sem lenne meleg víz. A vizet már akkor kinyomja, ha a hőmérséklet mutató közép után áll vagy 2 mm-el.
Na ehhez mit szóltok.
Köszönöm a segítséget előre is.
A 80-as DT-m hengerfúrást kapott, és visszakötötték az olajozását. Több száz km bejáratás után próbáltam kicsit húzni neki, de 60-at elérve megszorult a dugattyú. Hűlés után elindult. Ma másodszor is produkálta a pillanatnyi visító hengeres leblokkolást. Tettem a tankba is fél deci olajat, így megint műxik. De meddig? Van tapasztalata valakinek, két szorulás mennyi kárt okoz, illetve mennyi lehet még neki hátra?
Helo! Nem, csak kettő van rajta.
Haveromnak van egy patent állapotú 251-ese, na az tényleg áthúzza minden sebességet. Egyszer vitt el vele egy körre, de amikor odahúzta neki alig tudtam kapaszkodni meg a 140-es órát leakasztotta.Mentem már mindenféle motorral szinte..2007-es 125DTR-el is...azt is pörgetni kellet de az is leakasztotta az órát. Tegnap mentem a haver Husqvarna 125SM-jével..na mondjuk az már egy picit fürgébb gép...De az ETZt a haver pörgette vagy 7-7,5-ig és mégis ment mint állat!
Italjet robogó.
Yamaha XJ órával nézve. (ami nagy valószínűséggel szintén csal felfele).
Italjet 60-at mutat, XJ meg 55-öt. Na és mit mutatott az XJ, amikor az Italjet 90km/h-t mutatott? :) 63-at! :) :)
Linearitás :)
Ez a fizika törvénye. :)
A belsőégésű motorok egy jóideje nagyságrendi fejlődésen nem mentek keresztül. Persze javult a hatásfok. De azért, hogy jobban menjen fordulaton egy régi csupán a teljesítménye alapján a dilettánsok által semmibe nézett klasszikus 125-ösnél, ezért ha tetszik ha nem, mivel a technika alapvetően nem változott, de BEÁLDOZTÁK az alját. Alapvetően a fizika akkor is ugyanúgy működött, nem szarabb az, mert gyengébb. A megfelelő szó a "más". És még agyhalottabb lenne alúl ha a power nem lenne :)
Menj egy tényleg patent állapotú 250-es ETZ-vel, ami 21Le, tudod ami egy semmibe nézett szar, az át fogja húzkodni a gangokat, mint a szart.
Szia. A relé 3 sarus?
Én kb. 170 km-ről hoztam haza a DT-met, mikor megvettük. Előtte 4 évig Simsonoztam, néha mentem más motorokkal. Elmentünk megnézni a DT-t, megtetszett, jó állapotban volt, jó árban volt, nem akartunk visszaautózni utánfutóval megint ennyi km-t. Ráültem, és GO. Első megállás 5 km-rel arrébb volt a benzinkúton. Ott még mondtam fateromnak, hogy ez milyen királyul kényelmes gép. Aztán következőleg kb 120-130 km múlva álltunk meg. Ott már valami olyasmit mondtam faternak, hogy de rohadt k.... kényelmetlen ez a szar! De még az nap belezavartam 250 km-t, igaz utána se feküdni, se ülni, se állni, semmit se tudtam csinálni, hogy ne fájjon. :D
Én a RodeoRide-nél vettem Heidenau gumikat DT-re pár hete. Rendelésre tudták hozni, kedden dél körül megrendeltük, péntek reggelre meg volt. Egyszerre vettünk 2 gumit, sisakot, szemüveget, kesztyűt, láncsprayt, váltóolajat, így még asszem 5 % kedvezményt is kaptunk.
Akkor?
Most mi is volt itt a kérdés?

Tegyél rá egy GPS-t.
Csak a saját megnyugtatásodra...:)
Hogy mennyi az a 120....
meg azért hogy 6.ban 100nál már pirosba legyen a fordmérőm nem éri meg :) 17essel szépen ellehet mászkálni 100nál így forog nem egészen 7ezret.