Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Új fejlemények fogyasztás terén, bekerült az új levegőszűrő szivacs még vasárnap, 380ft volt egy tábla, ez is kapott castrol légszűrősprét.
Fogyi 24mérföld/1liter azaz 2,58liter/100km
Na ezzel már elégedett vagyok.
Picit nagyon elvettem a kaját mert ha sokat húzok neki, behörren, csak ha visszaengedem és lassan húzom akkor pörög ki, de jó ez így mert biztos nem hajtom szét :)
Közben rájöttem hogy csak a kormánycsapágynál üt fel, mégpedig a felső. Attól tartok hogy a csapágyfészeknek/kónusznak van baja, mert a golyók gömbölyűek voltak, vagyis annak látszódtak. Van mintám tudnék venni újat, csak nem e egy picit nagyobbakat kellene vennem?
Amúgy gyárilag nagyobbak az alsó golyók mint a felsők?
Hello! DT80-hoz keresek hátsó sárvédőt aki tud segíteni írjon.Előre is köszi!
Ha adatlapra kattintasz meglátod a motort.....van egy pár kép.:)
Az Én termosztátom alapból nyitva van picit.
Elvileg ha gyengül a freon benne, akkor kinyílik.
Magyarul cserére érett, viszont így is relatíve hamar melegszik, viszont a fehér sáv alsó 1/3-ánál megáll a mutató nagy melegben is, pedig általában 2 személlyel veretem.
De ha jó a termosztát, akkor függőlegesig megy fel a hőmérő mutatója.
Nem árt lézeres hőmérővel ellenőrizni.
Lehet a termosztátod szar, és az tette tönkre a tömítést.
Ha lenn a hengerfej, érdemes kivenni, és megfőzni...:))
olaj felőli főtengelyszimering elég ritka sok városban, de Motoroswebaruhaz.hu-ról tudsz rendelni, csapágyakat is, tömítéskészletet, főtengelyfelújító készletet, dugót, láncszettet, stb.
Yamaha DT 50 MX, kb 1988-as évjárat. Fejidom alatt a váznyakon van az adattáblája, ha még megvan. Talán! 80-as is lehet így képről, ha mész vele úgyis tudni elsőre, de ha mégsem tudod eldönteni, csinálj egy közelebbi képet a hengerről és megmondom. Az 50-es hengere szögletesebb, a 80-asé kerekítettebb. Szimeringek, csapágyak egyeznek, szóval neked ez mindegy ilyen szempontból.
szimering: lendkerék felől: (SD) 20-35-7 (porvédős)
olaj felől: (SW) 28-40-8 (duo/kétirányú két rugós)
főtengelycsapágyak: 6204-esek
váltónál van egy 6203-as és egy 6303-as csapágy, lánckerék mögött 17-40-5-ös szimering, váltókarnál 12-22-5, kuplungkinyomó rúdnál 4,8-15-5-ös szimering van de az oldalirányú mozgásra van ugye. Ha még kell valami, kikeresem.
Sziasztok. segítség kellene. van egy motorom és a pontos típusát meg az évjáratát nem tudom. és még hányas szimeringek meg csapágyak kellenek bele?
Köszi mégegyszer, nincs más mint utána járni a dolognak..:(

Még annyit írjál már le, neked is ilyen mocid van, hogy a hőfok mutató hogy szokott állni, ha azért adol az érzésnek mennyire közelíti meg a piros tartományt így nyáron?:)
ezt értem én is hogy több lóerőhöz nagyobb fordulat kell. Nekem nem is a nyomatékkal van a bajom hanem azzal hogy 6ig jól húz aztán kicsit nem az igazi aztán 8fölött megint megy aztán megint nem aztán megint. 5. 6. ban lehet észre venni mert azok hosszúak.
ugy hogy mindenki megértse nem is lehet
Biztos én vagyok fasz, de nekem nem forralta. Mondjuk tutira az vagyok, mert nem lett nyomáspróbázva az a szar. De talptömítést aki elbassza az azért ne szereljen már motort :)
sziasztok egy barátomnak kellene yamaha dt 80 lcII-hez lendkerék
ha valakinek van elfekvőben reális áron az kérem írjon
köszi
martin
Elvileg látható a tömítésen, hogy hol fújt át, viszont ahhoz egy párat szerelned kellett volna.
Fekete sáv látható, az átfolyásnál.
De ha nem régi a hiba, akkor nem is észrevehető...
Szerintem H.fej tömítés csere megoldja.
De 1mm vastag klingerit tömítést vegyél, mert a gyári 0,3-as lemez, az nem sokáig jó.

Amúgy ezek a hengerfejek nem szoktak elrepedni, legalábbis én még nem láttam, és itt fórumon sem igazán büszkélkedtek eme hibával...
Pedig már itt vagyok vagy 4 éve...;)
Szerintem azt sem vetted volna észre, ha elhagyott volna....:))
Csak hogy gyűlik a szennyes....:)))
Dehogynem....
Mivel a levegő úgy is bejuthat a víztérbe, és mivel a termosztát megakadályozza, hogy a levegő eljusson a legfelsőbb szintekig, így ott felgyülemlik a levegő, amire természetesen a termosztát nem nyit, így a motor vághatja saját magát hengerfejesre.....
VW-nél sűrűn előforduló jelenség volt....
Ezért szoktak a termosztát tányérjára egy 1mm-es furatot csinyálni....:))
Nem forralná.
Nézd én volt hogy azt sem vettem észre, amikor asszony befestette a haját. De van aki észrevenné.
DT-re való hengerfejtömítés kell, meg sík felület.
Ja és hengertalp-tömítés nem is jöhet szóba?
Köszi a választ!

1.Ha a tömítés a szar az egyből észrevehető, ha leveszem a hengerfejet?

2.A henger és hengerfej közé csak az a lemez kell, vagy más is, pl paszta?

köszi előre is!
Akár repedve. Jóesetben orvosolható a hiba egy síkolással, új tömítéssel, szakszerű szereléssel.
Helló.
Egy tömítéscserével orvosolhatod a problémát. :)
Ha jól rémlik, akkor az első gumi 16 ezer volt, a hátsó pedig 13 körül. Heidenau K60-as gumikról van szó.
Helló!

Az lenne a problémám, hogy egy ideje melegszik a DT125R-em. Most levettem a hűtőtartálynak a tetejét, löki kifele a vizet és durván bugyborékol.

Az lenne a kérdésem, hogy mik a lehetséges hibák.
Ha hengerfejes, az pontosan mit jelent, hogy meg van repedve a hengerfej?

Ja amúgy a hengerfejnél nem szivárog a víz.

Kösz a segítséget előre is!
Heló, segítséget szeretnék kérni, hogy valakinek van e 50-es Yamaha Dt sm hez eredeti méretű első fogaskereke?! Esetleg ha csere érdekel nekem van 11 es. e-mailem:
hetesi.valentin@freemail.hu
Heló mindenkinek!
Érdekelne Yamaha dt-be első és hátsó kerék ahhoz a fajtához ami a képen is van.
Akinek van emailbe jelezze és megbeszéljük.
Msn/Email:farkasgyorgy4@freemail.hu
mennyi volt a 2 külső? és mien? nekem valami városiabb gumira lenne szükségem mivel nagyrészt túrázgatni fogok vele.