Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

most így fejből nemtudom de holnapra megnézem.
(enyémhez adtak még egy 80as hengert amit majd beépítek, áttételcsere és meglessz remélem a 80-as utazó :P )
SOKAT segítettél, holnap állok neki az elektronikának ma a telóval szenvedek mert valszeg eltört a jobboldali rugó, azt miet és mennyiét lehet venni?
Dobj már egy képet, légyszi.
Helo.
Az lenne a kérdésem , hogy ha egész idom szetet szeretnék cserélni a DT-en melyik motor idom szet-je lenne jo rá (már ha van olyan amelyik jo lenne rá) ? Mert külön nem találtam csak külön DT-re :S Adatlapomon van kép a DT-ről.
Köszi! Hát igen, valószínűleg július közepéig most elintéztem a nyaramat... Bár talán van esély, hogy pár hét múlva már tudok legalább menni, igaz a motorozást még akkor sem kéne erőltetni.
65-70 az utazója, az komoly a frissen felújított 50esem, sehogy nem akar 55nél többet menni, áttétel módosítással sem.
Mi a lánckerék áttételed? Fogszámok?
Plusz még ami rá van hagyva, hogy kis "ugratáskor" is leérjen még a kerék.
Ha végeztél a beállítással, homokban nézd meg a nyomodat, hogy egy nyomon megy-e a két kerék. Vagyis egyenes-e a hátsó kerék.
annyira nem jöhet föl magától mint amikor megemeled, mivel a telórugónak le kell kőzdenie a motor súlyát, ami ugye rajta van amikor jön föl, nem úgy mint amikor fölemeled
http://www.manualedereparatie....

letöltöd és a végén vannak a kapcsolási rajzok.
Első telót ne várd, hogy felugorjon teljesen. Hátsót lehet állítani. A keménységét, ha benézel alá, lehet is látni az állítási lehetőséget a teló végén.
ha jól emlékszem a gépkönyv 20-30 mm es lógást javasol az alsó láncágon mérve
áúúú, pont nyár elején... Jobbulást!
Itt csemegézhetsz.
Remélem tudtam ezzel a linkkel segíteni

http://www.megazip.ru/ru/scoot...
Azt úgy tudod megnézni hogy ráülsz a motorra, és ha jól tudom olyan 4 centit kell lógnia ha megmozgatod a súlyod alatt. De a pontos számot majd megmondják azok akik tudják is A lényeg hogy ne legyen feszes mert akkor csak előbb-utóbb elszakad a láncod és nyúlik, mert amikor a hátsó kerékre ül a motor akkor jobban feszül a lánc. Azért kell valami lazaságot hagyni neki.
A számok amik rajta vannak azok meg csak arra jók hogy te tudjad hogy ugyanazon a méreten van mind2 oldalon. Magamnak meg úgy állítottam be hogy, hasra belőttem, ráültem, megnéztem és ha jónak látszott akkor elkezdtem ugrálni a hátulján és néztem hogy nagyon feszül-e És amikor nem feszült de nem is lógott az ugrálás után akkor azt a beállítást hagytam meg.
ez így van, én ma mindenestől kibontottam belőle a kuplungot, 1,5 kilóval könnyebb lettt, ezállta sokkal jobban megy és a gázt is jobban veszi mert nem kell azt a kloncot forgatni. Hogy eddig miért nem szedtem ki...?

Pontosan 3 tekercs van (CDI gyújtás) a nagy a világítás, a kisebb a gyújtás töltőtekercse, az egész kicsi, középső meg a gyújtás jeladó.
A lánc feszességéről még annyit, hogy honnan tudom, hogy ideális beállításon van? A tengely mellet a két kis fület az 5ös számra állítottam most.
Tegnap vettem egy 1988-as Yamaha DT 50-et (35ezerért) Motorikusan hibátlanul megy, 65-70 az utazója pöccre indul, kézzel beindítom DE az elektronikája valami undorító, első lámpa helyzetjelzője működik csak, próbáltam rákötni direktbe a hátsót de villog mind2. olajtartály alatt találtam még 2 üres kábelt de azokkalis remeg, világítótekercs lehet a ludas?

+ az ha megemelem az elejét az első teló 15 centiméterrel feljön, megnyomom, lemegy de nemjön fel (az a 15 centi) ígyis mozog de csak jobblenne ha teljesen fentlenne.

Meg mégegy kérdés :D a középtelót lehet állítani?

Ha tud valaki segíteni rajzokkal vagy BÁRHOGY segítsetel légyszi itt vagy e-mailban.
Előreis köszi
valaki nem tud 80-as dt-be sm kerék szettet?
sziasztok
egyik barátom motorjával kapcsolatban azt kérdezi(yamaha dt 80)
hogy a lendkeréknél melyik a gyújtótekercs? van egy kicsi meg egy nagy tekercs de nem tudja melyik az
előre is köszi
Helló
Küldtem a számot remélem most meg is kapod !
Emailba küld el a telszámod aztán felhívlak és megbeszéljük.
Emailba küld el a telszámod aztán felhívlak és megbeszéljük.
Szia !

Az SM szettet még tavaly úgy ahogy volt eladtam.