Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

biztos vagy benne,hogy kotyog?van hogy rángatod a lendkereket,de közben véletlen elforgatod egy picit és az ad kotyogó hangot.Nagyon becsapós tud lenni.
Üdv.
Ma leszedtem a gyujtás felőli deknit , szépen kitakaritsam az első lánckeréknél a sarat , és ha már leszedtem sajnálattal tapasztaltam , hogy kotyog a lendkerekem .
A kérdésem hogy a találtam prox cspágyat ( 23.6305RI 25x62x16 7040Ft ) az jó-e , ugyértem birja-e a kiképzést ? vagy nézzek esetleg koyo cspágyat ? persze már ez is elég szép ár egy kurva cspágyért , még jó hogy csak 2 van a főtengelyen
Az infókért előre is köszi !
Sziasztok!

Tudtok segiteni? Yamaha Dt 125 96-2000évjárat mennyibe kerül rá egy dugó szett? , ill. mennyiért perselyeztetik, vagy furatják?
Történet: menetközbe(lassú tempó), blokknál egy csatt, gyorsan leállitottam,hazatoltam, majd szétszedtem a hengert az egyik gyürü rosszul volt rátéve,elmozdult, és a hengerfalat egy picit megkarcolta, majd a dugó kuka..
ennek a megcsináltatása sacc-perr mennyi lehet?
köszönet!
Akkor legyen öntöttvas henger a megnevezése, mint ahogy a webshopokban találod. Az enyém pl még csak nem is perselyes, egy tömb vas az egész.
Nálam 300 forint, egy dellrotyó főfuvi.

Azért kezdtem el gyártani, mert pesten, már 1000 forintot kértek egy darabért, ami enyhén szólva arcátlanság.

(most meg 600-650 de azért, mert azokat én csináltam:)
"Az lehet hogy nem nicasil-os a hengered , de azért annyit mondanék hogy ha nekem vashengeres van akkor az gáz , mivel a vas nem birná a terhelést pár km után fúrni kellene "

Ez konkrétan hülyeség.

A vas henger(igen van iylen) és a vas hüvely véletlenül sem acél, hanem ÖV akármi jelű gomb vagy lemezgrafitos öntöttvas!

Az iylen öntöttvas keménysége 150-300 HB nagyon is kopásálló anyag, megmunkálsni sm öröm, a keményfém lapkás szerszám élét is gyorsan kiveszi.
(gyorsabban mint a szerszámacél:)

Azt kellene megérteni, hogy a keménység, nincs közvetlen összefüggésben a kopásállósággal, sem az anyagok siklási tulajdonságával.

Hogy mást ne mondjak, a 4t ótómotorok főcicspágya egy kifejezetten puha (a z öntöttvasnál sokkalta puhább) fém.

Az acél azért (is)alkalmatlan hüvelynek, mert edzés nélkül a keménysége jóval az öntöttvasé alatt van, az edzés meg a folyamatos melegedés miatt szépen kilágyulna.
A siklási tulajdonságairól és az edzetlen állapotú kopásállóságáról nem is beszélve.
További öröm volna, hogy az acélpersely olajtároló képessége a bejáratás után a nullával volna egyenlő.

szóval az vas, és ez jól is van így.
Ezeket a tényeket felhasználva igen , de azért a vasheneger kifejezés elég hülyén hangzik
Elfogadom a javaslatot , de azért a mezei vashpz képest elég eltérő tulajdonságokkal rendelkezik a megmunkálásnak köszönhetően
Akkor mégiscsak vashengerről van szó nem?
Nem vagyok kémikus , de az acél jelére fe-t mondok mivel nagyon kicsi széntartalmú vas :D
Hali
valaki tudna nekem segíteni egy index kapcsolási rajzban?
Az hogy a menet stimmel, finoman szólva sem azt jelenti, hogy a fúvóka helyesen fog működni.
Nem tudjátok hol tudnék hétfőn venni első fékpofákat Budapesten? (93-as Dt125) Boltok amiket találtam mind rendelésre és több nap de sürgős lenne havernak szülinapjára.. illetve ez szerintetek jó:http://robogoalkatresz.odormot... ?
10körül már ottvagyok
Van itt gond bőven...
vedd videóra, akinek olyan motorja van, megmondja, hogy neki olyan hangon mit pörög
Csá!
Én a DT 125 LC2 Mikuni karburátorba Mz fúvókát tettem Nekem pont jó volt minden és fontos szempont olcsón adták ( Miskolcon 100 ft volt darabja) Viszont a méretét ellenőrizni kell mert utángyári! Ezt meglehet oldani motor szervizben (havernak is feldörzsölték ingyen) és ha kell be is lövik a pontos értékre dörzsárral. Sok sikert a probléma megoldásához! Üdv!
Írd már fel az acél kémiai jelét :D
Valaki holnap délelőtt motorkiállítás?
Kösz:D
Most komolyan, mert jó lenne ha lenne:)
karton papír....
Üdv!
Érdeklődnék hogy yamaha dt 80 lc 1 es motorhoz nem tud-e valaki fipufogó felöli ülés alatti idomot?
tempera 2 rétegbe
mivel és hány rétegben fessem le a kipufogót? mert már megint lejött róla a festés
Az van.
Még 1-2 motoros szakit azért körbekérdezek. Van időm bőven az indításig...