Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azért elég szép pénzt kel keresni havonta , hogy + 2 liter/ 100km ne számítson! Ha mész 30ezer km-t évente , akor 200 ezret kajál meg pluszba! Hát nemtom nekem számít!
hidd el ,hogy a szerinted nagyon lájtos tempóval nem nagyon fogod lejjebb vinni a fogyasztást. Igazából én már ezzel elég sokat játszottam, volt hogy kíváncsiságból beskáláztam a gázkart . És végül kiderült, hogy ilyen lájtos menésekkor nagyobb gázt húzok, mint amikor állandóan az ideális tartományban hajtom a gépet
olyankor kocsi.van egy micum:P de nyáron csak motor az érzés miatt is:)
De azért így télen hajnalban -15 is van felénk, olyankor is motorral jársz?
ahol én dolgozom oda nem jár busz:d
én se nagyon értem:S de viszont már én is fáradt vagyok
? Ezt a hsz-ed elolvastam 3X, de nem jött át igazán...
Lehet fáradt vagyok...
úgy látom csak engem izgat hogy havi 10 ezer az üzemanyag melóba vagy havi 5ezer:D
Bocs, benéztem a tempót köbcentinek
Nem tom, én a Passattal is úgy vagyok, nem érdekel mennyit eszik, ha kell, akkor kell és kész. És az üzemanyag árkülönbözet sem érdekel, mert full tanknál ha shellnél tankolok vagy luk-oilnál, akkor bukok vagy 300ft-ot. Na már most 300 marhára nem érdekel 20.000ftos tankolásnál...ezért mondtam, h tökmindegy mennyit eszik. De ugyanígy leszek a kövi motorral is, eszik amit eszik, tankolom amíg van miből. Amíg megkapom azokat az élményeket és teljesítményt, amit elvárok, addig nem érdekel...
Na mentem melózni...
Szerintem a bérlet olcsóbb...:))
haha szépen néznék ki egy 50es dt 185 centi 90 kilóval:D majom a köszörűkövön:D
Mikuni TM-hez kell. De a részterheléssel van gondod?
Fogyasztás ilyen körökben, már elnézést, de nem számít. Ahhoz S mergádnak, 7-es BMW-dnek kell lenni és párévente cserélni, hogy egy méter út nélkül a kocsi költsége félmiller-miller felett legyen. Azokban a körökben ez a mérvadó. Ott igazán számít. Lásd létezik S320 CDI. És ha ilyen emberrel beszélsz hamar előjön, hogy 7-8ból eljár, kérdezés nélkül.
Aztán van a középkategória. A feltörekvő réteg, itt nincs pénz, szóval itt is számít. Ez szokott lenni az a szint, amikor már kezdik mondani, hogy egyszerűen nem éri meg dolgozni. (há persze, mert a millereket az olajosfaszú droidok megdolgozzák helyette)
Aztán megveszi az 5-öst, 6-os ódit, de hát 5 év után gáz, kell új. Ha kamatot nem számítunk, mondjuk veszít 5 évetne a kocsi 5-8 miller értéket, ha egy métert nem megy, ez 80-100kHuf költésg, persze ezen felűl szervíz, gumi, üzemanyag, szóval simán havi 200k. De itt kurvára számít. Ótómata váltó az kell, mellé pl a6-ban egy 1.9TDI, 2 tonna, összkerék, aztán a lada félgázon veri gyorsulásba. De ha az 5-ös BMW-be vagy netán az E classban lenne 1.3-as Fiat JTD, akkor garantáltan az lenne a sláger. Iszonyatosan számít a fogyasztás.
Nem is tudom hogyan bírnák tankolni a kocsit, hiszen már nem éri meg dolgozni sem :)
Értem. Szerintem egy 50es DT jobb választás, mint egy robesz. Persze csak akkor, ha valóban jó állapotút fogsz ki.
igazság szerint azért filózok mert melózni járni kellene a moci. és azért havi szinten a 100km/2 liter különbség az nem kevés:D vagyis ha jól kijön a fogyasztás eladom a robogot és azt a pénzt is a dt árához teszem:)
Minek a fogyasztással foglalkozni? Nem tökmindegy mennyit eszik? 100on 4et vagy 6ot... fenébe vele, lényeg a feeling.
Amikor jogsit csináltam, akkor ugye városban mentem vele, 4 ezernél felkapcsoltam, meg max 60al mentünk, és akkor voltam olyan 4-4.5 körül. Ezt édesapám diesel astrája tudja hozni.
Köszönöm a gyors választ:) 5liter alát nem lehet vinni az 50es tempóval? ha nem forgatjuk stb...
Szia
Szinte minden kopó alkatrészről találsz itt árat: link
Normál használattal 5 liter a fogyasztás.
sziasztok. egy 125-ös dt-n gondolkozom még mindig. egy motorgenerál milyen árban van átlagosan? fogyasztása pl ha melóbajárok vele 50-60-as tempóval?
Sziasztok!
Keresek régi DT 80-as léghűtéses blokkot,vagy hengert,ha van valakinek írjon!
a műanyag tárcsavédőre utaltam
És igen leee! :D De akarok majd leeht az idomokra valami matricázást...mert eléggé unalmas már!
Már megzsíroztam.... ezt nem értem: nájlon védő rajta Amugy remélem jó lesz...még nem néztem... meg remélem hogy fogni fog...