Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Elítélték. Még most is börtönben ül legjobb tudomásom szerint
Szerintem senki netezőnek nem árt egy kis jog. A megfigyelést úgy értettem, hogy egy gépen figyelik a beszélgetést, és közben berontanak a házba, hogy tényleg ő van-e ott. De nem alapjáraton figyelik non-stop. El is ítélték a rasszista kijelentést tevő személyt?
Ez oké. De idézlek "a rendőrök által élőben megfigyelt és jegyzőkönyvezett beszélgetés túloldalán".
Akkor csak figyelik. Nyilván mikor azt írtam, hogy az egész netet az egy túlzás volt, de direkt. A kereső oldalakat meg ilyeneket alap, hogy nem nézegetik. Viszont az, hogy tettenérés. A személyt akiről beszéltem komoly dolgokkal vádolták és ahogy írtam, fórumos hozzászólása alapján tudták a nyakába varrni, magyarul az volt a bizonyíték. Pedig a hozzászólás csak egy rasszista kijelentés volt, semmi konkrét. Ezért mondtam én azt amit mondtam De a jogtanárod biztos jobban tudja, csak azt tanítja, viszont akkor meg azt a dolgot nem értem amit tapasztaltam.
De mind1 is. Nem offoljuk szét a fórumot mert még meglincselnek minket.
Legyetek tisztában a jogaitokkal, leggyakrabban a foglalókkal szokták lehúzni az embert. Kifizetik neked a foglalót, visszamondják. Kéri a pénzt. Nem adod. Jön az ügyvédje. és elkezd papolni h ilyen és olyan jogszabály és jár a foglaló vissza (persze csak kamuzik).

A foglaló nem jár vissza, ha nem megy végbe az üzlet a vevő miatt.

Viszmajor esetében, amikor se az eladó, se a leendő tulaj nem tehet, hogy meghiúsul a vétel, (rádől egy fa) akkor a foglaló értékét kell visszafizetni a vevőnek.

Amennyiben az eladónak felróható okból nem lesz adásvétel (összetöri a kocsit), akkor a foglaló KÉTSZERESE jár a vevőnek vissza.
Tisztázzuk, feljelentés, büntetőeljárás. Feljelenthet, hogy te voltál, mert tiéd a cím, aztán a bíró úr azt fogja mondani, hogy elegendő bizonyíték hiányában a vádakat ejtik. IP alapján meg lehet találni a károkozót, de nem bizonyíték az IP cím, kivéve, ha tettenérés esete valósul meg. Az meg, hogy bemenjenek a házadba és megnézzék, hogy tényleg te vagy-e a gépnél, a rendőrök által élőben megfigyelt és jegyzőkönyvezett beszélgetés túloldalán, az egy elég extrém esetben fordulhat csak elő. Én a bizonyítékkénti felhasználását mondtam, megkeresheted az illetőt IP alapján, csak bizonyítsd be, hogy ő írt arról a címről. Amúgy nekem a jogtanárom mondta.
Nem haragszom én, csak furcsáltam. Amúgy én is jártas vagyok az informatikában, na meg sajnos ezekben a dolgokban is, én si majdnem beszoptam egy fórumos kijelentésem miatt. Egyik rendőr csávót blamáltam le (én hülye) és a kapitányság szólt a rendőrnek, hogy intézze el a dolgot, mert ezért fel si jelentett.Ez is azt bizonyítja, hogy figyelik még a fórumokat is.
1 nem kell flegmázni mert szerintem nem vagyunk olyan viszonyban
2 egész nyugodtan gratulálhatsz, mert SZINTE minden weboldalt figyelnek..ezért vannak az adminisztrátorok
a random IP címeket nyilván nem tudják lenyomozni, de gondolkozz már...ki fórumozik, beszélget, vagy akár wikipédiázik random IP címmel? Nem hiszem, hogy sokan. Arra meg, hogy nagyon extrém helyzetben használják az IP címet bizonyítékként, annyit szeretnék írni, hogy haverommal történt olyan, hogy átverték, csomagba nem azt küldték amit kellett volna, hamis névvel, más címével, (sajnos sok iylen ember van akik azt élvezik, hogy megkárosítanak másokat, akkor is ha nekik ebből nem származik semmi hasznuk, esetleg ismerőséhez ment a pénz és ő adta oda a srácnak..nem tudjuk) IP cím alapján keresték a srácot (pedig nem extrém a 20 ezer forintos lopás) sajnos sikertelenül, na az övé random volt.
A wikiről meg annyit, hogy sosem szerettem, pontosan ezért mert oda bárki bármit írhat. Nem is a wikipédiáról írtam, hogy akár bizonyíték is lehet, valószínű, hogy oda senki nem ír semmi olyat amit nem szabad, maximum rosszul tudja, vagy direkt kibaszásból írja el.

Na nem rizsázok, már én is meguntam, de ezt azért nem árt tisztázni..ha nem vagy tisztában a dolgokkal nem kell tapló módon leugatni a másikat.
Ennyit szerettem volna
Bocsáss meg ha kinevetően vagy lenéző stílusban írtam, csak eléggé jártas vagyok az informatikában... és ez megbotránkoztatott.
LOL XDDDDDD Netet is figyelik? Tudod mekkora a net? Gratulálok hozzá ha figyelik. A random IP-címet is lenyomozzák? Tény, hogy az IP cím Magyarországon személyes adatnak(!) minősül. Nagyon extrém esetben ÉS tettenérés esetén lehet csak bizonyíték büntetőeljárásban. A wikin meg nincs garancia a hitelességre, saját felelősségünk, hogy hiszünk-e a megjelölt forrásoknak. Szabályzat.
Bocs már, hogy beleugatok
Ne legyél benne biztos, hogy büntetlenül. Volt rá példa, hogy egy embert egy bizonyos durva bűntényért, sportmotoros hozzászólás (bizonyítékként szolgált) alapján ítéltek börtönbüntetésre. De a netet is figyelik, vigyázni kell, hogy miket írogatsz.
A net már csak iylen, bárakárki, bármekkora hyleséget büntetlenül leírhat.

A kortárs Magyar írók közül több is játszott azzal, hogy fiktív írók nevében írogatott, csinált nekik rendes wiki oldalt, kb mindenki bezsopta.

egy máűsik szintén fiktív eset is fentvan a wikin, a kurucinfó rendszeresen hivatkozik rá.
Még nem jöttek rá, hoyg Szentmihályi Szabó Péter tréfája :)
a kis détére honnan tudok szerezni teleszkóp harisnyát feketét? valami linket adjatok már, nagyon megköszönném!
Tünetek? Kiforog kb 10 ezerig?
szevasztok!

Aztszeretném kérdezni hogy van most nálam egy Yamaha Tdr 125.ös 1998-as és a kipufogójából kiszeretném venni a folytást, kérdésem hogy melyik részem vágjam meg, hogy eltudjam távolítani belőle? Aki csinált már ilyet vagy látta hogy hol a folytás az legyenszíves írjon

köszi
Erre neten ránéztem, és az előkevert keverékolajozáshoz írja a szabadonfutó megoldást. Wiki szivattyúshoz írja a következőket: "Előnye hogy az olajozás minden fordulatszám tartományban kielégítő, magas fordulatszám tartományban akár 1:100 arányú is lehet, ami már elég tiszta üzemet jelent. Lehetséges továbbá a motorfék üzem" WTF Magas fordulaton 1:100 ?!?!?! Mi a... nem többet kéne kapnia nagy fordulaton?
Szevasztok! Nem emlékszem pontosan, de lehet azért volt a 2 ütemű autóban (Wartburg) a szabadonfutó, hogy ha motorfékezne akkor ne nyírja ki a motort a visszahajtás. Halottam már olyat, hogy ETZ250 maxi fordulat után motorfékezett (előzött) és szépen besült neki.
Vagy ha nem is full alapjáratira van az adagolás (a nagy fordulat miatt) de felét kapja. Az én pumpám pl. nagy gázon kis fordulaton pumpál annyit, mint kis gázon nagy fordulaton. Én amellett vagyok, hogy nem kell kuplunggal lassítani mindig, de a motorféknél tartsuk alacsonyabb fordulaton a gépet, és fékezzünk is rá, minél kevesebb ideig tartson a motorfék, illetve a terhelés így még kisebb.
Nálam a full felújítást követő első indításoknál még jóval gyengébb szokott lenni a gép, illetve kicsit nagyobb alapjárat kell neki, mert lefullad,(de inkább én húzok neki kis gázt, mert alapjárat annyira gyorsan változik.) aztán 100méterről 100méterre jobb. Gondolom az indítási nehézségekbe beleszámít a még beállítatlan karbi is. Bár lehet 50-eseknél sokkal jobban érződik, hogy az elején nehézkes.
Sajna, nem kompenzálja, mivel az olajozómatéria áteresztését a pumpa szabályozza, azt meg elcsukod...

Félig igazad lenne, ha az olajozást pusztán a vákuum szabályozná, de nem.
érthetö amit írsz, teljesen logikus is. de szerintem a motorfékkor a suber után jelentösen megnövő vákuum kompenzálja, az alapjárati gáz állást. legalább is ezt tudom elképzelni
Valószínűleg ilyen megakadás volt nálam is...
Mivel, a pumpás olajozás IS GÁZÁLLÁS ÉS FPRDULATSZÁM FÜGGŐ
(mármnt, hoyg mennyit adagol a pompa) ha mondjuk nyélről csak elcsukod, és motorfékezelk mi történik?

A nyélgázhoz tartozó fordulatról lassul a motor viszonylag lassan, miközben te ugye totál elcsuktad a gázt, ÉS EZZEL az olajpumpa adagolását is az alapjárati szintre vetted vissza....

Namost, eközben a motor-ugyan nagy terhelés nélkül- de azért még másodpercekig az olajozási aránynál jóval magasabb fordulaton pörög.

Az oké, hogy versenyen motorfékeznek, de ott az élettartam nem szempont, szerintem, utcai használat mellett,pumpás olajozással sem célszerű.

Ne véletlen a tipikus megakadás ami akkor zajlik le, amikor nyélről hirtelen elcsukod.
Ha a benzinbe rakod az olajat, akkor motorfékezéskor olajat sem kap a motor mert a súbertű elzárja az utat. Nem?
Állítólag ha külön kevered akkor nem annyira gáz a motorfék, mert akkor folyamatosan ugyan úgy kapja az olajat. Ez igaz lehet?
az oké ,hogy motorféknél nem nagyon kap benzint, ami hűt-ken. Viszont égés se nagyon van ,de a vízpumpa meg teker. A másik ,hogy motorféknél a "zárt" súber miatt biztosan még kisebb a szívótér nyomása ami ugye, még erősebben szívja az olajat. Kb ez erre a brilliáns elmém szüleménye