Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

GI én nagyon tisztellek, lehet észre is vetted, most sem fogok szembe szállni veled, de ez a hsz mellett nem tudok elmenni. Az, hogy a dt egy 0, hogy egy komár többer ér, stb... Én személy szerint akár hol megálltam (Gyöngyösön illetve környerző falukban) simsonnal, nem nagyon vettek észre, pedig a kis pirosom nem olyan állapotú amiből túl sok szaladgálna. Ellenben DT-vel akár hányszor voltam forgalomban, mindegy, hogy csavarért a falusi tüzépen vagy városban, mikor vezetni tanultam, nem volt olyan ember aki ne fordult volna utánna. Pedig vannak esztétikai hibái bőven, de eddig minden ismerősöm dicsérte. Aki fikázta a simsonomat, az is iszonyatos irigységgel a szemében kérdezte, hogy az enyém? Sosem értem miért kell felhozni a simsont, hogy így-úgy szar, én ezzel nem értek egyet, mindegyik motor olyan ahogy foglalkoznak vele. Nemrég lelazult a kuplung agyat felfogó anya a simsonomon, és szidtam, aztán rájöttem szétszedéskor, hogy a biztosító lemezt nem raktam vissza legutóbb..
nem érted dzsi hozzászólását.
olvasd el mégegyszer az utsó mondatot.
Dani, szíveskedj végigolvasni a 3 oldalnyi értelemkedést, mert nem vagy képben.
Modnom, a nevem, címem (képem) vagy 5 éve kintvan a neten, nyilvános.

Azt kellene megérteni, hogy a neten egy nyílvános fúrumban, udvariatlanság-ha erősebben akarok fogalmazni bunkóság- leírni, hogy xy valami szar.
Az meg pláne, hogy szar, és ez enyém jobb.
Iylet normális ember nem csinál, pláne nem rendszeresen.
itt meg ez megy rendszeresen.

Ez kb oylan, mint valakinek a feleségére azt mondani, hogy ronda.
Ha nem tetszik, nem kell kommentálni.

És ha még is megtörténik, nem az a megoldás, hogy "takaroggyáinnenezdttopik"

Kicsit egyszerűbb volna nem fikázni.

De ajánlok egy gondolatkísárletet:

legyen mondjuk a fikázott alany a Pannonia.
NAgyon gyorsan ide fog találni pár pannoniás, és szét fogy csapni, teljes joggal.

Ez a fórum nyilvános, meg kellene gondolni, hogy ki mit írogat le.
Nem azért... De YZ fórumba ment valaki DT-s beigazolni azt, hogy a DT jobb gép, mint az YZ?
Már nem azért de ez a DT fórum, és éppen DT fikázás megy, lényegtelen ki kezdte, valaki lefikázza a simsont, attól még a többi dts miért nézné jó szemmel hogy ti meg ezt szarozzátok. Azért ez nevetséges.
Én szeretem a simsonokat, de hogy jó motor lenne, vagy hogy jobb mint a yamaha, ez hülyeség. Nyugodjatok bele... Majd ha a DT fórum szelíd népe átmegy a simson fórumba simsont szarozni akkor lehet dumálni...

Amúgy részemről tökmind1, csak azért gondoltam beszólok mán én is.
Természetesen ez sem igaz.
Gzsi és az én teljes nevem, és lakcemem is kintvan a neten, kekettő perc alatt megtalálható.

Akiknek itt nincs arca-neve, azok sem mi vagyunk.
Jah és megfigyeltem, ha valaki tesz magáról fel képet, az meggondolja a hsz-ben 2X is, hogy mit ír le....
Ez is pszichológia....
Az itt a legnagyobb baj, hogy nem értitek annak mivoltját, amit csináltok, illetve ez inkább Gecsei-re jellemző.

Hiába vagy kirakat-stylist, nem mehetsz be a boltba, és nem mondhatod el, hogy ez a kirakat szar.
Kurvára nem érdekel senkit. És ezzel nem a Dt topik van így, hanem inkább általánosítanék- az egész világ erre épül.

El lehet mondani a véleményed, de finoman burkoltan fogalmazva.
Az is igaz, hogy ehhez fel kell építeni némi kontaktot, ami itt a fórumon nem könnyű, mivel nem látható a hangsúly.
Én sokat foglalkozok mostanában ezzel, és sajna rossz irányba halad a világ.
Emberek mennek el,-egymás mellett, és élnek egymás mellett szótlanul, kommunikációhiányban.
Ami tönkreteszi a kapcsolatokat, párkapcsolatokat.
De nem mehetsz ajtóstul a házba, és nem oszthatod az észt, mert Te kívülről jobban látod, -ugyanakkor csak segíteni akarsz.
Élőbe ilyen akaratosság, verekedésbe, verésbe torkollik.
Ne érts félre, de úgy látszik az itteni szájkarate okozói azok az emberek akik, a monitor mögé bújnak, ezzel teljes anonimitást biztosítva maguknak.
Gondolom rugalmasabb beszélgetések is lefolynának, ha tudná bárki ha veletek beszél, hogy milyen arcképet képzeljen a hsz-eitek mögé.
Ez nem perverzió, hanem pszichológia.

Én is tettem fel magamról képet, sőt a páromról is, meg a lányomról is.
És most mi lesz?
Megtalálnak? Megvernek? Lelövik a családom?
Felírtam a számom.....és zaklatnak éjszaka?
A sok buzi Détés?
Be kell hogy valljam, nem.

Érteni a lényeget?
Hát azért a Simsonjaimat akkor nézték meg motorostalálkozókon, mikor mutattam vele 1-2 mad-max kört. Vagy mikor már annyira sz.r volt, hogy nem hitték el, hogy azzal lábon mentem oda. Pedig a Rollerem az teljes patika eredeti volt, a 70-esem is volt szép állapotban. Csillogó felnikkel, gyönyörű fényezéssel, szép króm kipuffogóval, stb-vel. 1-2 Simson fan megnézte, hogy "egész szép", és kb ennyi. A DT-t meg leraktam melóhelynél, boltnál, motorostalin, kocsma előtt, akárhol, azért megnézték, hogy milyen szép "új" motor. Maradjunk annyiban, hogy átlag ember szemében nagyobb értéke van egy DT-nek. Szerintem.
Ezt lehetetlen leírni. Én voltam Simson fanatikus is, Zsiguli fanatikus is. Aztán mentem néhány komolyabb motorral, ill. meg lett a B jogsim, és elkezdtem modern autókkal mászkálni forgalomban. Elmúlt mindkettő. A Zsigulikat még mindig szeretem. Legjobb játék a rétre ökörködni. Na meg egy komolyabban megcsinált 100 LE fölötti gép. Kisebb orgazmus. :)
A Simsonokat meg nem tudom nem szeretni. Annyi élményem van velük, hogy az leírhatatlan. Fogok is venni majd valamikor, ha lesz a környéken valami jó üzlet.
Viszont megtanultam ezek mellett reálisan látni. Mert oké, hogy a Lada, meg a kortársai még anyagból vannak, de valahogy nagyobb biztonságban érzem magam a szar gyenge fos gané használhatatlan, stb Suzukinkban, ami légzsákkal, ABS-szel, stb-vel van felszerelve. Lehet, hogy egy szar autó tényleg, de sehol sem hagyta még ott a családot. Szóval mindig azt mondom, hogy lehet egy adott márkát, életformát, stb-t imádni. Csak jó, ha közben tud reálisan látni az ember.
én lusta vagyok elolvasni a vitát és elolvastam Gi-nek 2 kommentét, és szerintem Te elvagy varázsolva batya.... Én tisztellek mert nagyon értesz a motorokhoz, de azért ne ne ócsárol már a détét anyira nemvagy te nagy ember hogy leszarozzad meg azt mond rá hogy 0val egyenlő. Levagy maradva pár évvel, ki ül rá egy simsonra a mai világba már? Csak az akinek nincs több pénze vagy teszik neki a simo vagy a-b-be akar eljutni minél olcsóbban. És a dt igenis jó motor, akármit mondasz, szerintem a szimszonok szarok tessék... én pénzt nem adnék egy simóért mert nézzük csak... futómű szar fékek szarok... és amikkel versenyeznek ami kp-i telós az az én szemembe már nem szimszon... a dt-n ha nem is alegjobb fékek meg futómű van de sokkal nagyon sokkal jobb mint a szimszonon, a szimszont 40 éve kezdték gyártani a 125r-es dtket emg 89-töl (én az r-eskhez nézem mert ott van tapasztalatom már) és azért az a 20 év... a dt tudja a 90 es utazót és eszik 5 litert a szimszon meg 60nál már szétforogja a z agyát és eszik 3-4 et nah melyik a jobb? szar a szimszon én is leócsárolom, pedig tudom hogy nem egy kategória van egy kis köbcenti különbség...

És szerintem ha nem tudtok normális válaszokat írni a kérdésre csak oylat hogy szar dt a szismzon jobb akkor huzzatok el innen... Te is Gi meg emzoli is... Én tudom hogy kurva nagy tapasztalatok van és jó szakik vagytok de ha csak a ócsárolás megy akkor kösz nem kérünk belőletek...nem vásárolok oylan helyen ahol bunkó az eladó vagy nem szinpatikus és hiábba vagy jó szakember hozzád se vinnám(egyikőtökhöz) sem a motoromat mert nemvagytok szimpik meg mert leocsároljátok a dt-t...


és hogy a dt-be olasz blokk van... és a simsonba meg kelet német, ki nem szarja le hol csinálták a blokkját? nem ugyanazok az elvárások... ennyi kínaiaknak is lehetnének jó motorjaik ha meghúznának egy minőségi szintet....
Tudod arról van itt szó...hogy a DÉTÉK annyira jó motorok ...hogy senkinek sincsen semmi baja...és nem akarjuk, hogy kihaljon a fórum!
ajajaj :D hol lesz a tali? mert megnézném hogy milyen tali lenne az mert hogy NEM NYUGIS az tuti
A 3. sorod utolsó 3 szava kikre utal? ha pl. rám is, remélem megjelensz a DT találkozón:)
Mi van itt haljon meg a lovatok?!
vissza nézek,gondoltam magamba...erre megint a fikázás
ennyi unatkozó suttyó geci embert

Akinek nem inge...
3 oldalon kerszetül megy bakker az okoskodás,az a milto vagy ki a tököm meg mit jön ide ? több motort szerelt mint rossi szerelői,vagy mi? akkor a fasznak jön ide segítséget kérni? na hogy is van ez?

azhiszem mumi írta,hogy fika a lada...persze,a suzuki meg papírfecni

az egész topikot zárnám,mivel így nincs értelme

Karácsonykor is egymás anyját fogjátok szidni fogadni merek

na viszlát az Uraknak.

Célszerű benézni az Rd topikba hogy ott miképpen szarozza a Pannoniás A Yamahás motorját, vagy fordítva.

VAstag viccek vannak elsütve, mindkét részről, és nagy béke van általában.
Esetleg észrevehetnéd, hogy a szájkarate sohasem úgy kezdődik, hogy a buzi simsonosok, akiket ide evett a fene, leszarozzák a topiklakók kedvenceit.

Most is egy lekezelő, lenéző tartalmú beszólásból indult, nem mi kezdtük most sem.

Sokkal egyszerűbb lett volna elnézést kérni "hülyén fogalmaztam bocs" de azt nem, azt nem lehet, mert önérzet ez van.
Érdekes módon, ez is csak egyirányú.

Ha hozzánk betéved mondjuk egy komáros, én soha nem írnék neki olyat, hogy "arról leszedheted kókány módon a lendkereke, mert azért nem kár" miközben ugye nyilvánvaló, hogy az a motor a simsonhoz képest szar.

MI tiszteletbentartjuk a másik ember agylövését, bármekkora hüyleségnek is látszik.
22 es Alu kormányról valakinek tapasztalata? jobb ezért, rosszabb azért mint a vas. pl.....?
ténylegeg, egy dolgot nem értek GI...

Velünk primitív ,buta, alantos néppel, akik ráadásul a szerinted semmit nem érő szeméttel foglalkoznak Te miért fogalkozol? valahogy ez nekem magas. bár végül is bizonyára csak a primitívségem miatt nem értem.
óóó ,látom ment még a party miután itt hagytam az urakat
Azt hittem, bennem van a hiba...
De nem kell, hogy itt legyek....
Bár be kell valljam, Anyucit nem hagytam volna szárazon eme 3 oldalért.
Csak elég bepöccinteni egy csikket a benzinkútra.
Ez tökre így van .

Rá vagyunk drótozva az ecselonra.

Amúgymeg, ha nem volna kb hetene valami lekicsínylő beszólás nem volna szájkarate.
Azt a másik poént ki is felejtettem, hogy az RS250 lelke, meg gyakorlatice egy RGV250es Suzuki blokk :)
Én egyet szereltem/szereltettem annyit 3hét alatt, mint az egész topic... Fel kellett volna gyújtani a faszba...
Mostani fejjel Honda or Suzuki...semmi más. Esetleg KTM