Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja, CRM-je van... de ha nem taknyos sem a váltótengelynél, sem állítása szerint nem folyat, nem büdös, akkor hova folyik az olaj? Ezért gondoltam, h apránként felcsipegeti, mikor nyelezi... mert akkor nem fogja észrevenni annyira a szagát...
Ebben mondjuk igazad van... bár a srác nem írta, milyen motorja van asszem...
Főleg úgy tűnik soknak, hogy 2 ütemű motornál a váltóolaj igen messze van a dugótól. Szóval elég nehezen tudja enni úgy mint a 4T.
Eladó Yamaha DT 80 Alkatrészek !

Link :

http://racing-bazar.hu/motorke...

+ Cross Bukó & Szemüveg !

Link :

http://racing-bazar.hu/motorke...

ELÉRHETŐSÉGEIM :

Mobil : 06303462198
E-mail : gabi910617@freemail.hu (ez az MSN-em is)
Egyébként ha érdekel, itt olvastam a DRZ fórumban.
jó ,ez oké ,hogy kopottabba vastagabb olaj meg minden, csak nekem soknak tűnt ez a 1-1,5 dl. bár a drz-t elnyűhetetlennek mondják, szóval ezzel biztos nincs semmi gond.
Valamennyi olajfogyasztása minden motornak van. Minden motor kopottságához, és a használat milyenségéhez kell olajat választani. Én a hondába 15W-50et használok, de ezzel magasnak mondható az olajfogyasztás. Most fogok átállni szezon végén 20W-50re. Ez sűrűbb, és a motor kopottságához ezt ajánlották. Tesóm suzukijában bevált.
értem, csak azért kérdezetm mert évi 1-2 alkalommal pár napot szoktam tölteni Diósjenőn, a Börzsöny lábánál, ami Pest után egy igazi paradicsom, és jó lett volna ott valaki aki ismeri a hegyeket, meg jó helyeket. Meg szívesen felmennék a Csóványosra is, csak nem tudom az utat...
az szép 1000 km egy -másfél deci... hát a mi 6 hengeres turbós szekerünk nem eszik meg 1 litert 10.000 alatt... érdekes, bár biztos normális dolog.
1000km-en fél deci olaj elfogyása szerintem simán normális. A DRZ-knél olvastam, h 1000enként benyalják a 1-1.5dl-t simán. És az még normális. Ha nincs tünet, nincs szag, akkor nem para. SZERINTEM!
motorosboltban megmondják, majd ott segítenek. azt hiszem 10mm vastag, de a menet emelkedése nem tudom mennyi
Hali

Új tükröt szeretnék a 80asomhoz...Milyen menet méretet kell választani? Előre is köszi!
NEEM...
a bovden az jó. Olyan mintha az úszó fentakad.
Meg ugy tudom ha már az uszóházban nincs benzin
akk felpöörg a motor.
De most már normálisan megy
minden tömitést kicsieréltem a karburátornál, szerintem fars levegőt szivhatott vhol.
Nincs rendellenes szag...absz semmi! Viszont tényleg "eltűnik",tehát vmi van...Salgótarján mellett lakom...
Hali

Új tükröt szeretnék a 80asomhoz...Milyen menet méretet kell választani? Előre is köszi!
Hali!
Igaz nem nekem tetted fel a kérdést, de nincs rendellenes szaga a gépnek? Olyan kellemetlen égő olajszagra gondolok, kb olyasféle mint amikor egy 4t eszi az olajat?

Nógrád megye melyik részén laksz?
Az olaj benzinszagú?
Füstöl a motor melegen?
Amúgy meg a motorblokk rejtett zugaiban rengeteg olaj meg tud maradni, még leengedés után is.
Ja a váltónak van egy "szellőzője"...de onnan meg nem láttam még sohasem hogy távozott volna olaj...(legalábbis álló helyzetben tuti nem)!
Szia! Nekem nem dt-m van,viszont olyan probléma áll fent,hogy a váltóban kb 2000km el ezelőtt lett olaj cserélve és eddig kétszer kb féldeci olajat kellett utána töltenem(1szer kb 1000km nél most meg újból),hogy az ellenőrző nyillásnál ugyan úgy max jelzésnél legyen a szint! Egyébként összesen 7,5 deci kell bele. Tehát azt kérdezném,hogy megeshet-e ,hogy esetleg főtengelysimeringes? Egyébként meg semmi tünete,alapjárat minden normálisan van...
Ja meg ha már ide csöppentem... Valakinek nincs egy DT125R-re való végdob könyökkel? Ill. konkrétan a könyök lenne a lényeg. A gyári csövet nem akarnám szétbarmolni. Kis pénzért érdekelne, ha valakinek volna elfekvőben. Bár ahogy nézegettem neten, olcsóbb, meg gyorsabb lesz, ha hajlítok csövet szépen, meg összehegedáljuk. Anyag van itthon dögivel.
Ne túráztassátok magatokat rajta! Ezt élvezi, hogy visszaszóltok neki, meg idegesíthet Titeket. Felraktam múltkor egy kis próbavidit a DT-mről, oda is már jött okoskodni. Van egy 50-es Apriliája, és akkor már keménynek kell lenni.
nézdd meg az enyémet! az adatlapomon megtalálod!
nem zsíroznám... nagyon hamar megtelik porral és akkor mégjobban öli a betéteket, én maradok az olajnál,igaz azt leveri forgás közbe de legalább nem bassza meg a tárcsát meg a betéteket a beleragadt kosz xD
ha elmondom a méreteket és csinálok egy paintos rajzot, vagy kézzel rajzolok egyet amin látszanak a méretek megtudod csináltatni a körnéken? vagy megvan a régid? vagy egyán talán van régid?
Üdv mindenkinek!

Keresek könnyen forgó,és nem szálszakadt kilométerspirált 125 R-hez!

koyo01@freemail.hu