Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

54 roma származású személy szerezhet tehergépkocsi-vezetői jogosítványt.

Ezt támogatom ha mind a 54nek adnak egy kamiont amit teleraknak putris szarfaszúakkal és elhúznak innen a g*cibe : DDDD
A ZSidesz fórumra akartam írni egy kis szösszenetet,ha úgyis a rühes nyert a Jobbik helyett...

"A témák moderáltak, a fórumot bárki használhatja, aki a moderálás alapelveit elfogadja. A fórumban bármely olyan vélemény nyilvánosságra kerülhet, amelynek megjelenítése nem ütközik magyar jogszabályba vagy a moderálási elveinkbe. A fórumot a felhasználók ingyenesen vehetik igénybe. A moderátor eltávolít minden olyan jellegű hozzászólást, amely:
*törvényszegésre, jogsértésre buzdít vagy bárminemű ilyen cselekedettel kapcsolatban egyetértését fejezi ki;
*emberi és politikai szabadságjogokat sért
*rasszista, szexista, kisebbségellenes
*szexuális szokásokat taglal;
*trágár szavakat vagy bántó kifejezéseket tartalmaz;
*rágalmaz, becsületet sért;
* személyiségi jogokat sért; személyes elérhetőségeket tartalmaz (pl. email, telefonszám)
*személyes adatokkal visszaél
*termékeket, szolgáltatásokat reklámoz;
*más hozzászólást ismétel meg;
* nem a témához kapcsolódik;
* idegen nyelven íródott;
* a hozzászólásra engedélyezett limitált kereten túl lép;
* színvonaltalan

A moderálási alapelvek súlyos és ismételt megsértéséért a moderátor a belépő jogosultságát időszakosan vagy végleg megvonja. Az üzemeltető mindenkor hatályos törvények, valamint az adatvédelmi biztos ajánlásai szerint minden tőle telhetőt megtesz a felhasználók személyes adatainak védelme érdekében.

A moderálás során figyelembe vett fontosabb jogszabályok:

1986. évi II. törvény a sajtóról

3 § (1): A sajtószabadság gyakorlása nem valósíthat meg bűncselekményt, vagy bűncselekmény elkövetésére való felhívást, nem sértheti a közerkölcsöt, nem járhat mások személyhez fűződő jogainak sérelmével.

Lehetséges bűncselekmények a Btk.1978. évi IV. tv. alapján:

Rágalmazás (179 §):

aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ - minősített eset a nagy nyilvánosság előtti tett;

Becsületsértés (180§):

az előzőeken túl a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy ilyen jellegű cselekményt követ el;

Kegyeletsértés (181§):

aki halottat, vagy emlékét az előzőekben említett módon meggyalázza;

Közösség elleni izgatás (269§):

aki nagy nyilvánosság előtt a magyar nemzet, valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoport vagy a lakosság egyes csoportjai ellen gyűlöletre uszít, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő;

Nemzeti jelkép megsértése (269/A§):

aki nagy nyilvánosság előtt a Magyar Köztársaság himnuszát, zászlaját, vagy címerét sértő, lealacsonyító kifejezést használ, vagy más ilyen cselekményt követ el;

Rémhírterjesztés (270§):

aki nagy nyilvánosság előtt olyan valótlan tényt, vagy való tényt olyan módon elferdítve állít, vagy híresztel, amely alkalmas a köznyugalom megzavarására;

Közveszéllyel fenyegetés (270/A§):

aki más előtt olyan, a köznyugalom megzavarására alkalmas valótlan tényt állít, hogy közveszéllyel járó esemény bekövetkezése fenyeget

A személyhez fűződő jogok sérelme a Ptk. alapján:

75.§: a személyhez fűződő jogokat mindenki köteles tiszteletben tartani. E jogok a törvény védelme alatt állnak, a védelem a jogi személyeket is megilleti;

76.§: a személyhez fűződő jogok sérelmét jelenti a magánszemélyek bármilyen hátrányos megkülönböztetése nemük, fajuk, nemzetiségük vagy felekezetük szerint; valamint a becsület és a jó hírnév megsértése.

Jó hírnév sérelme:

Ha valaki más személyre vonatkozó, azt sértő valótlan tényt állít, híresztel, vagy tényt hamis színben tűntet fel;

Más képmásával vagy hangfelvételével kapcsolatos minden visszaélés a személyhez fűződő jogok sérelmét jelenti. "

Magyarul kuss van,ne írj semmit,csak olyant ami őket dicséri
aki látott itt,tudja hogy nyugodtan szoktam írni...de ezek ELMENNEK A JÓBÜDÖS KURVA ANNYUKBA...
persze,lehetett tudni eddig is sok szarról,de hogy ezt így le is irják,mi meg mint a birkák,nem csinálunk semmit? ez a szomorú
EZ MI A FASZOM,DE TÉNYLEG?

http://kuruc.info/r/6/64992/

aki kávézik reggelente,garantálom hogy ez után NEM FOG INNI
Nekem már 7 éve száraz a szivacs....Egyik motoromnál sem használtam légszűrő olajat. Szerintem ez csak az ilyen atomra használatban lévő cross gépeknél kell inkább, ahol por meg ganaj sok van.
GI
Egy kérdésem had legyen...
Azt kezdte csinálni a Honda, h megyek, elkezd fulladni. Alapjárat van nagyon szép. De ha ránézek a gázra, akkor meg lefullad. Szivatót ráhúzom, és úgy adok gázt, akkor hol elkapja, hol nem. Ezt csinálja mondjuk 1-2percig, aztán megint minden jó. Terhelés alatt tökéletesen megy. Amint tartós tempót megyek vele, megint csinálja... fullad, indul, alapjárat, szivató... why?
Még olyan kérdésem lenne hogy most szándékozok venni twin air légszűrőt de az csak egy vastag szivacs a gyári pedig egy vastag és egy vékony szerintetek a véknyat vissza tegyem majd vagy fölösleges? Dt80lc ről van szó.
KBK felülre
KZK alúlra
Elég valószínű
Dt 80 lc nél is kell a légszűrőt olajozni?
Én így szoktam tisztítani: leszedem a műanyag vázről a szűrőt, majd 2-3 deci benzinben jó alaposan kinyomkodom, kb 3 percig. Ezután megvárom, amíg teljesen meg nem szárad, általában motorozás után szoktam csinálni és így másnapra mire megint mennék vele már tuti száraz lesz. Na szóval utána jó alaposan körbefújom légszűrő olajjal kívül is és belül is. Utána visszaszerelés, és indulás.
Ha még sokáig szeretnéd élvezni motorod, akkor ne sajnáld rá az időt, rendszeresen ellenőrizd az állapotát. Nem szabad várni, amíg az olaj eltűnik és száraz lesz a szűrő.
Létzezik hajtórúdszembe való,(800-2000 forint a 14-es) meg nem hajtórúdszembe való, aáltlánmos célú görgő(2-300 forint).

A motorosboltok jelentős része, tök mezei görgőket ad el, hajtórúdszembe, nekik mindegy, görgő ez is, az is....

NAmost alkalmasint, a hőkiegyenlített, hót ugyan úgy néz ki, mint a mezei:)
VAn pl az Inának BK és KBK jelölésű, ha jól emlékszem, a KBK strapabíróbbnak, hoszabb élettartamunak van hirdetve.

A katalogusban viszont a maximális terhelés az ugyan annyi Kilonyuton:)
Erősített görgő...

Mi hegyezett 70esben(olyan 12 ezret szól ötödikben) poliamid (műanyag) házas görgővel toljuk.
Berzenkedem tőle, de működik.
VAn akinek évek óta.
Akkor az erősítettben mi is van erősítve?
Nomeg az, hogy látszólag erősebb. Itt nem a külcsín számít szerintem.
Megtudhatnám milyen az az eredeti tűgörgő? Yamaha gyárból hozattad? Mi az hogy erősebb? Van belőle olcsóbb-drágább, de eredetit még nem hallottam. Egy INA-t nyugodt szívvel beleraknék.
Majd kiderül. Eddig 800km alatt nem volt semmi rendellenes...
azzal nagyon rosszúl fogsz járni nem birja a strapát hamar zörögni foga blokkod és a hajtokarodat dobhatod ell én össze hasonlitottam a két tügörgöt az eredetit mega proxot lácolag az eredeti sokkla erösebb
pinkmotors de ökk arrol nem tehetnek mivel be van csomagolva szoval ha rendeltek ellöte kérjétek meg öket nézzék meg nincs e hibája a dúgónak mert az enyémnek volt egyszer nem jol volt a felsö gyűrű hornya kialakitva nem volt bele ütve olyan stift hogy ne forduljón el a gyürü
Üdv fórum lakok, kicsit szétkaptam a Dt-t
ilyen a légszürője...ez már cserés? vagy hogyan tisztítsam ki?
Előre is közsönöm a segítséget.
Ne tölts utána, a víz a lamellák felett legyen épphogy.
Sűrűn ellenőrizd.
Ha teletöltöd elindulás előtt, persze hogy kinyomja a felesleget, hisz tágul a folyadék...
nincs rajta hanem csak a hűtő radiátor kis túlfolyóján
mert én azé gondoltam az alátétre hogy ha az nem nyomja ki kellőképpen a fúvókát akkor nem kap elég benzint és azé nem megy vagyis nem pörög ki
hanem akkor kiad ilyen szar robogós nagyonvisító nagyon magas hangot pedig nem olyan a hangja
Sziasztok srácok!

Még új vagyok az oldalon, de már most sok hasznos infót találtam itt a fórumban. Van egy '95-ös évjáratú DT 125R-em és ehhez passzoló hővédő lemezt keresek a rezonátor csőre(lehetőleg gyárit). Tud esetleg valaki segíteni? Tarjánban már próbálkoztam, de nekik sajna nincs.
Köszi előre is, Mindenkinek ingyen benzint!
akkor mi nem jó
mert a karburátor szétszedés előtt minden jó volt csak az volt a baja hogy felpörgött magától, a kitakarítás után meg ez lett hog yegyszerűen nem akar kipörögni
A kiegyenlítőtartály túlfolyójánál nyom ki vizet?
Van egyáltalán rajta, vagy csak a hűtőn van egy kis túlfolyó cső?