Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja és kop kop kop kop... xD
Vmi beakadhatott vagy kiakadhatott... Nem értem ezeket mert nekem sosincs vele baj, és beázni se szokott... Ma 30 cm es vízbe verettem és no problemo!
tud vki pesten boltot ahol dt 50 -hez lehet venni alkatrészeket (bowden meg ilyesmi) ?
MUMI! Eddig jó volt a berugókarom, de ma egyszer nem tudtam berugni csak recsegést meg kattogást hallotam. Betoltam. Utánna már jó volt. Mi lehet?
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem h mennyibe fájna egy 80as DT be egy kuplung lamella csere?
néhány oldallal visszább volt olyan téma hogy durrog a motor, és ha jól emlékszek mumi íta hogy ha leveszem a karbihoz teszem a kezem és játszok a gézzal és benzines lesz a kezem akkor szar a membrán. Nekem is durrog a dt 6000 felett amikor már teljesen be van melegedve, és a kezem is benzines lett de nem nagyon. Mentem 5km-ert és utána alégszűrő házba áll a keverék. Az én Dt-mnek is szar lenne a membránja? :O
nálad ,hogy van? a kiegyenlítő tartály túlnyomás alatt van, vagy nincs? mert nálam az csak ilyen tágulási tartály vagy mi és nincs benne tulnyomás. nekem akkor nyomkodta itt ki a vizet amikor fullra töltöttem a hűtőt, azóta hagyok 1-2 cm levegőt a hűtősapka alatt felltöltésnél és tök jó. amúgy megállásnál csepektette, meg lájtosan folyt belőle a felseleg.
nemgáz :)
Sorry!
Eggyel lejjebb akartam írni, nem nem neked Csoola.
Köszi a válaszokat!

Hát csak azért csinálnám meg, mert esetek 90%-ba kocsival járok már.
Ez a meg jó nekem elpöfögni itt a környéken
és, hogy minden okkés legyen, akkor ebbe belefeccolnék 1 kis zsét.
Csak azért kérdeztem, hogy megy most ez mert 50ccm kismocc, és szerintem mindegy milyen vázszám van hozzá, simson-nál se számít, biztosítás legyen azt jó idő .
Nagymotort meg ez mellé szeretnék majd 1x.
én is voltam ma retkelni egyet, 5 perc alatt megállitottak a rendörök, de persze nagyon szabályos voltam mindenben :D
viszont pár autos fejét szétbasznám... mentem föuton, szemben nagy kocsisor és egy opel kinéz, látja hogy jövök, de elkezd elözni (!) merthogy majd én lehuzodok... anyáztam neki de kibaszottul... figyeljetek oda az ilyen dédo emberekre
Ma elvittem anyucit motorozni...
30 km múlva éreztem némi fagyállószagot. A kiegy. tartálynál nyomta ki a fagyállót, de nem vészesen....úgyhogy hengerfej, henger le...
Csak a 2 tömítésnél tud beledolgozni? Mert mikor vettem, azt mondta a tag, ők levették a hengerfejet síkköszörűlésre mert beledolgozott. Abban reménykedem, a hengert nem rántották le, mert nem tudták, hogy ott is beledolgozhat....
Ezen kívül máshol is?
Hát de tudod az se mindegy hogy ki mire használja! Amugy ma küdtem vizekeben és nem ázott be!
Tegnap ganéztem ki mert ugyan ezt csinálta. De ezt csinálja egy héten 2 szer kb.
próbáld ki tartalékon.

furcsa ,hogy itt többen írjátok ,hogy a 80-asotok beázik, lefullad, megáll ,kihagy meg ilyenek.olyan érthetetlen nekem, mert ez enyim meg tökéletesen minden gond nélkül üzemel. kopp-kopp-kopp
Sztem karbi. Vagy felrántja a retket a főfuvi, vagy a befolyónyílásnál nézd meg....
Mitől csinálhatja a DT-m, hogy megyek azt mintha lefenném gyújtásról megáll. Megállok megszívatom beindul és megint jó.
én biztos nem szarakodnék ilyennel, add el ha kicsi és vegyél nagyobbat..
nincs forgalmi és müszaki, szoval sztem nem feltétlenül ell jelezni a hatoságnak, segédmotoros kerékpár az meg mindegy hogy mi a vázszáma, bemérhetik a kpm-esek
igazábol nincs fogalmam arrol hogy müködhetne ez :/
1.
Szerintem inkább az átalakítás árát, helyezd a biztosítási papírok mellé jól láthatóan ,és hogyha kételkedik a szerv a hengerűrtartalomban akkor a dokumentumok átnyújtásával okozol neki egy jó estét, és Te meg mehetsz tovább a 80-assal. Ami az összeg miatt továbbra is 50-es.

gondolom most sokat segítettem...

2.
egyébként szerintem egy ilyen átalakítás csak úgy nem legális mivel a vázszám miatt ez 79ccm, tehát motorkerékpár. tehát ha visszalakítod Smkp-á akkor azt jegyeztetned kéne ott ahol nyilvántartják a típusazonosítókat. de szerintem inkább az 1.-es javaslatoma a jó
Na ez jó kérdés. Szerintem mivel valóban 50-es, így ha bevizsgáltatná valamelyik rendőr, akkor is használhatnád tovább.
Szia! A henger rámegy, nem kell a blokkhoz nyúlni. A főtengely hamarabb tönkre megy, ez nem is kérdés. Szerintem is jobban jársz egy 125-ös blokkal, mert ezek a hengerek 60+ezrek.
Tisztelt motoros társak!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha áthüvelyeztetem a 80as Dt-t 50-re. Akkor az már nem minősül szabálysértésnek
Mert akkor már gyakorlatilag is 50ccm, és hát a kresz megaszondja, hogy a kis motor az 50-ig kismotor .
Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv!
De igen.De már nem sokáig mert szerintem nem adom el.
Szerintem kell blokkot is marni.
Az én meglátásom szerint olcsóbb ha veszel bele egy 125-ös motort....