Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ha a karburátort leveszed, és függölegesen elkezded rázni, akkor hallani ,hogy az úszó csapkolódik benne?
fúvókákon szépen átláttál amikor kitisztítottad?
az úszó álltal mozgatott tűszelep zárásást a legutóbbi karbiszétszedéskor ellenőrizted?

ha sikerül beindítani vedd le a karburátorrol a karb. és levegőszűrő összekötő csövet és tedd elé kb. 1cm re a kezed ha itt járó motornál /húzhatsz egy kis gázt is/ érzel valamit ,pl benzines lesz a kezed ,kifúj akkor feltehetően a membrán nem végzi a dolgát!

tegyük fel jó a membrán, járó motornál /levett összekötő csőnél/ amikor éppen kezdi ejteni a fordulatot és le akarna fulladni, egy pilanatra a kezeddel fogd be a karburátor szívónyílását, ha ettől javul akkor kevesel, ha ugyan úgy leáll akkor talán besokall.

Sok sikert ,remélem segítettem!
akkor nálad valami cserés volt...
hehehhe! Nekem nem egyezik! xD
Hát egyeznie kéne!
Oké.Köszönöm szépen.
Hmmm hát remélem h csak az ázott be. :/
szia, a lendkerék felőli szimmeringet kicseréltem már, ill. a karbit is kitakarítottam vagy ötször. a súbertű jól áll szerintem. a másik szimmeringet is cseréljem akkor? én inkább a hengernél gondolok valamire, nem lehet pl. tömítés? bár kívülre nem fúj ki, a víz se olajos, az olaj se benzines
gödöllőn én még nem jártam ezzel a motorral...

köszi a választ,
üdv
vizesen mentél esetleg beázhatott a gyertyád, nekem le is állt a 80as akkor, nekem nincs más ötletem
Sziasztok.Kimentem ma motorozni egy kicsit mentem olyan 3km-t(sár víz minden volt) és egyszer csak azt veszem észre hogy nem pörög ki rendesen megálltam elkezdtem pörgetni üresbe 6ezerig felpörög és onnantól csak dadog nem megy fentebb a fordulat majd egy idő után leesik a fordulat ezután jöttem is gyorsan hazafelé de előtte kimentem haveromhoz hogy hátha ő tudja mi a baj és ő parton lakik hát alig ment ki a parton mert nem pörgött ki. Nem tudja vki mi lehet a gond?
Operable. Hogy bírja az oaljzó tengelye? Működik még?
Nekem R-es van. Arra 90/90-18 kell.
Sziasztok.Van egy 1989-es dt 50-es em.3.00 18" méretű gumi van rajta.Azt szeretném kérdezni mekkora gumit vegyek rá,milyen való rá?Mert így nem nagyon kapok sajnos.Előre is köszönöm a segítséget.
Főtengelyszimmeringre gyanakszom. De lehet karbi is.
Suberttű fixen áll? Nem csúszott le róla a helyzetelő seager?
Lehet érdemes volna ledobálni az oldaldekniket, és belevágni 2 új szimmeringet...Mintha ezt a motort láttam volna Gödöllőn....nem?
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Yamaha DT 80 LC2 vízhűtéses 96-os motorom, aminek jelenleg valami baja van, de nem tudom mi. Az egész úgy kezdődött, hogy időnként lefulladt alapjáraton. Majd egyre gyakrabban előjött a probléma, végül már alapjáraton húzogatni kellett a gázt h. ne fulladjon, hiába állítgattam az alapjárati csavarokat. Ezután ketten mentünk rajta terepen, majd lefulladt, hosszas tologatás, gyertyacsere után sikerült hazamennem. Ezt követően az alábbiakat végeztem el rajta:
-tanktisztítás
-benzincsap tisztítás
-benzinszűrő tisztítás, illetve most már le van véve
-karburátor 5x-i alapos kitisztítása
-flansnicsere
-tömítés a kipufnál és a membrán környékén
-főtengely-szimmering csere

Ezek után a helyzet: nehezen indul be, amint beindul felpörög kb 5000ig szívatóval. Szívató nélkül rögtön lefullad. De szívatóval is kb 20-30 másodperc alatt lefullad, szépen lassan ejtve le a fordulatszámot.

Ha van esetleg ötletetek, megköszönném!

Üdv,
Attesz
Ok de először én is találjak egyet utána elmondom hogy hol szereztem...
Mér a vázszámnak+a motorszámnak egyeznie kéne?
Lehet egy napon gördültek le :-D
Nekem meg mindig folyik a benzinem a túlfolyón, már akkor is ha kicsitdöntöm balra, vagy ide oda megbillegtetem a motort...
De jó idő van nálunk...csak egy kicsit fúj a szél. Nah megyek ki ganézom a karbit azt tesztelek egyet!
Nekem i el van törve a kuplung konzolom én nekem is folyamatba van a beszerzése ha vettél megoszthanád velem hogy menyiért kaptál
tudtommal bármelyik motorosboltban kapható ilyesféle.
majdnem ugyan ez a motor/váz számom.

jó helyen van a cső, nekem pl az a másik le van dugózva.
Bocs a kép lemaradt
Ja és még annyi hogy ilyen felfogatás kellene nekem ha valaki tud ilyet vagy hogy hol lehet venni az írjon. előre is köszönöm
Nincs mit...