Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Persze, be lett lőve a megfelelő magasságra az ablak.
a műszakis összehasonlítás nem állja meg a helyét mert ahhoz hogy hadználd a közúthálózatot feltétel a műszaki vizsga
magánterületen nem kell, kint ahogy egyetlen munkavédelmi szabály betartására se kötelezhetnek
és ugye a napelem is magánterület
a szolgáltató meg ellenőrizze hogy kinegy-e az áram....
amúgy az újabban feltett digitális órák már tudnak irányt is mérni és meg is van az ellenőrzés....
szóval ez is kurva egyezerű lenne
Erre egy univerzális válaszom van, mi így szoktuk 😁 Fent úgy lett a lécezés indítva, hogy 5cm legyen a karton szélétől, hogy össze lehessen tolni őket, lent pedig lesz plusz léc a toldásnál. Ok, össze van hányva, nekem jó lesz így. Ahogy az ácsok mondták, hogy közvetlen a fóliára teszik a kartont úgy még szarabbul hangzott, inkább nekiálltam én.
Lehet, jobban értem, mint te. A kapcsolo is kérdés de a barkácsolás hogy ki mit hekkel be az főleg. Mert ugye pont a drágát és mondjuk bevizsgáltat senki nem fogja megvenni mer jo oda a tizezres is, a többi csak lehuzás.
Akkor meg pont nem igy vélekednél ha igy lenne mert feleslegesnek neg pénzlehuzásnak tartanád, hisz te csináltad a netről, ne basztassanak feleslegesen. Mondjuk ilyen alapon azt se értem az autó minek hordod műszakira és mé nem vitázol a rendőrrel hogy ez is tök felesleges
léteznek automata átkapcsolók is
első körben bontja az aktív hálózatot majd amikor azon nincs feszültség akkor x idő után átkapcsol a másikra
ha kapcsolás után marad a feszültség akkor nem kezdi el a következő kapcsolást
ennek is van kézi 1-0-2 kapcsolója ha bármi miatt az automatika kihalna
szóval léteznek jó dolgok csak nálunk szinte minden szabályozásban el vagyunk maradva évtizedeket
mi még mindig ott tartunk ha egy munkafolyamat kap egy számítógépes adatfeldolgozást akkor utána lassabb és bonyolultabb lesz az ügymenet
azért itt is látszik a sziget üzem meg nem értése
én átkapcsoltam tavasszal a fűtési szezon végén és ősszel ismét átkapcsoltam amikor fűteni kezdtünk
év közben meg akkor ha 3 napig esős idő volt 0 napfénnyel
ilyen pár alkalommyl volt
szóval a találgatás hibás, legfőképp mert hasonló kapcsolókkal (1-0)találkoztam több esetben is 10+ éves ipari gépeken is napi használatban hibátlanul
de egy 5 évenkénti felülvizsgálatot simán be lehetne vállalni.....
csak legyen valami értelmes szabályozás
Tényleg,azt én már nem is néztem.Ha ott indítja,akkor jó lenne,csak hát akkor meg fent nem stimmel.
Ahogy nézem vmi elmérés lehet mert fent meg annyival feljebb van a karton.
Kellene akár pluszba utólag is mert el fog repedni
Egyebként elgondolkodtatott már engem is egy sokkal kézenfekvöbb és egyszerűbb megoldás a leválasztott üzemre, ami sztem nem lenne bonyult csak az invertereket kellene átparaméterezni.
Minden kismegszakitóra pattintható segédérintkező, akár kettő is a biztonság kedvéért sorba kötve, ami a szolgáltatói kismegszakitóra szerelve egy zárt kontaktot adna az inverternek és olyankor engedné termelni a levasztott belső rendszerre. Ehhez ugyan fogyasztói beavatkozás kellene de kettős védelme is lenne a betápláläs ellen mivel ha az elvárt zárt kontakt mellett egy beragadt érintkezőjű megszakitó esetén az inverter a fesz meglétét szintén nem működne. De ezek csak polemizálások, viszont egyszerüen kivitelezhető a mai műszaki világban.
Mondjuk ez sem jobb így az összehényásnál.Az illesztés alatt nincs léc?
😀
Mert rutintalan vagy, pedig tanulhattál volna tőlem. Ilyenkor azt kell mondani, hogy te megnéztél tutorialt szülésről, fogászati beavatkozásokról, agysebészetről stb. és megmondja hogyan szereljél, te meg megműtöd a tutorialban látottak alapján. Elhiszed, hogy többet nem feszegeti a kérdést?
De még mindig azt mondom a legnagyobb baj az internet mert igen sok kurva okos ember lett 😅
És már ott tartunk próbálja megmagyarázni mit kellene csinálnom mert ő megnézett tiz tutorialt meg amugyis baromság az egész, joskapesta is megmondta a fészbukon.
Tessék nekifogni, ott a net, irni leveleket illetékes intézményeknek törvénymódositásra javaslatokat inditványozni meg millio módja van a meglévő szabályrendszer megváltoztatásának amira nem rég azt mondtad kell mert hülyék az emberek és csak igy lehet kordában tartani az emberi hülyeséget😅
Azért egy valamit jó ha tudsz,ha bármi ilyesmit mókolsz a házadba,és bármi miatt leég,a biztosító úgy kihátrál mint a huzat.
Eleve a felhasználás jellege. Egy agregátor nem.napi haszbálatban üzemel hanem vész esetén amikor nincs áram és kell mert megdöglik az állattenyészet, meg áll a műtö, stb.,.. a napelem meg napi rendszerességgel csinálja ugyanezt. Gondolom a kapcsolo sem biztos birja ezt az üzemet másrészt pont a tehkzzád hasonlók szarnák le hogy ellenőriztessek adott ciklus után ujfent drága pénzért cseréltessék. Hirtelen ez jutott eszembe de lehet más oka is.
akkor világosíts fel, miért nem jó az a kapcsoló arra a célra
generátorhoz jó, napelemhez nem
Semmise véletlen. És hát laikusként megitélni ki mennyire hülye egy veszélyes üzemben azért elég elrugaszkodott dolog. Attól hogy nem érted vagy nem fontos még oka van a legtöbb dolognak.
egy ekkora ganz kb 30 ezer de nincs belőle sínre szerelhető, csak dobozba szerelhető vagy tokozott
plusz azt gondolná az ember hogy ez a kapcsoló a tuti, de mint írtam magyarországon nem csak a közlekedés felügyeletnél vannak hülyék.....
Amiatt aggódom kicsit, hogy 2 panel a levegőben találkozik, mindig meg fog laccani, de nem lőnek vele nyulat...
Felsokilincsest epitettel be? A mama eleri majd?
fasza ha végeztél a melóval csinálhatsz belőle irodai forgószéket 😅
Sztem nézz körül, hátha lehet valahol bérelni, az ilyen passzív szerszámok nem szoktak drágák lenni.
Utoljára gyémántos csempevagot bereltem, 100 ezres cucc napi pár 1000ert. Ipari gép volt, azzal lehetett dolgozni, nem parkszájd
obiba vettem teleszkóposakat tízen párezerért szép kékszínű. Van amit csavargatni kell van olyan amelyik pisztolymechanikás az talán kicsit gyorsabb(kezeit széttáró)
szezonon kívül a bojlis sátramat szívesen kölcsön adom 😅