Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Le kell mennem holnap sükösdre, lehet motorral kéne. Kurva messze van de autóval legalább egy órával több viszont klimás........és holnap se lesz hűvösebb
Jó de ezt is meg kell csinálni és örülök hogy haladok valamit ezzel a szarral, így már csak 5-6 év és költözhetünk 🤣
Szereztem hálós cuccot,tépek mint egy szihopata,joaz. 😆
Nálam 1 éves az óra, lopni az áramot esélytelen, mert a méretlen már a házfalon kívül jön le a tetötartóról az óráig.
Amúgy lopás esetén sincs közük a belsö hálózathoz szerintem.
Már rég nem hallottam felőle főleg mert a felesége miatt (aki szintén lopott, de nem keveset onnan ahova én protezsáltam be) így remélem, hogy ő volt az egyik villanyos aki megbukott. 😁
Kinek mi, van olyan jó a 29 fokos tetőtérben csavarozni mint beöltözve szenvedni a napon 🙈😁
100 egy ilyen szaros kapcsoló? Elmennek az anyjukba... 15 dkg műanyag...
Lagzi Lajcsi is valami ilyesmire faragott rá.
Ilyet leginkább áramlopás gyanúja esetén csinálnak. Azt meg az oszlopra rakott szakasz mérővel szokták kimérni hogy melyik ház fogyaszt többet mint amit az óra mér.
Az engedély nélküli visszatermelésre felraknak egy ad-vesz mérőt, ami már alap minden óracserénél, aztán ha ott van visszatermelés, akkor jön a bünti.
Iniék környékét nem ismerem, de felénk így megy.

Nálam meg azért nem cserélik a mechanikus órát, mert beadtam a visszatermelési papírt, aztán arra várnak hogy majd én saját pénzen szabványosíttatom a mérőhelyet, de erre nem fog sor kerülni. Vagy ők cserélik le ingyen advesz órára és abban a pillanadban adom be az enegedélyezést, vagy annyira leesik az akku ára, hogy tárgytalanná válik az egész visszatermelős móka. 😆
Es az jó?
Faszt, a tetőtérben baszakszunk a lécezéssel, gipszkartonnal, sarazással. Jó anyaggal volt letapasztva a padlás, mert olyan istállószag van mint a fene 🙈😁
Tárnokon egyik szomszédunk ilyesféle villanyellenőr volt, a szabálytalan vételezéseket derítette fel ls intézkedett (mondjuk ez vagy 15 éve volt) és elvileg rendőrökkel bemehetett ha nagy volt a tiltakozás amúgy a haverjainak és cégeiknél némi pénzért ő építette ki a kerülő vezetékeket, egy amolyan igazi féreg volt és szép nagy háza.
De amúgy ezt hogy kell elképzelni, mi történik? Látják a napelemet és házkutatás szinten bemennek és átnézik a hálózatot vagy mi? Miből gondolják hogy visszatáplálsz engedély nélkül? Ha olyan rendszert csinálok hogy akksiból megy az inverter ami ellátja az egész házat és az akksit tólti a napelem és egy akkutöltő akkor mi van? Tehát a betápon semmi nincs csak 1 48V táp, az a büdös életben nem fog visszatáplálni még véletlenül sem, akkor mi van?
Ha aggregáthoz jó pv-hez miért nem?
ma megkergettem a robogót a földutakon
Motoroztok ugye? 😆
megkerestem
ilyen kapcsolóm van de a buzi szolgáltatónak ez nem megfelelő
https://www.onlinevill.hu/aggr...

bár én személy szerint nem találtam ehhez jogalapot de volt akinek le akarták vágni a vezetéket miatta mert szerintük nem választ le galvanikusan(ha jól emlékszem ez volt az indok)
az inverterben elsősorban azért van mert tud hálózatról is működni(bypass) mint a szünetmentes
és tud hálózatról pótolni
pl 500w a napelem és 1000w a hálózat
és nem kapcsoló hanem relék vannak benne csak a pontosítás végett
még a gagyi 300 ezresek is teljesen faszák csak a tartósságuk nem az igazi mert sok minden alul van méretezve
de egy victron ami a gagyi teljesíményét tudja bőven egy milla felett van
A korábban linkelt victron inverternek van EU-s minősítése, így ott nem szükséges külön kapcsoló.
Másik amiért a külön átkapcsolót preferálom, mert ez könnyebben cserélhető ha beszarik. Felesleges a belsőt nyúzni.

Ez ugyan az mint a gázbojlereknél a keringető szivattyú az első ami elromlik bennne, és persze spéci kicsi, és vacak van benne. Egyszerűn ki kell iktatni és külső szivattyút használni, ami sokáig bírja és olcsóbb is.
Na, hát ez a lényeg, azt nem tudtam, hogy az inverterben alapból van fizikai kapcsoló mivel sosem néztem utána és csak Ini írásaira alapoztam a mélyenszántó tudásom, de most már tudom, hogy van, de azért mégis érdemes egy külön kapcsolót is beépíteni. 😁
ami hiba volt mert az olcsó energia csak a pazarlásra ösztönöz
a kieső pénzeket meg a termelő egységek fizetik be amit pesze áthárítanak a vevőkre
aztán ugyanúgy nem lesz pénz de legalább fejlesztés sem
pl ezért fűtök még mindig konvektorral mert sosem hozná vissza az árát egy energiatakarékos fűtési rendszer
Bezzeg nálunk olcsóbb lett az áram....csak a hálózati díj ment fel nagyon 😆
Ne erőltesd ezt. Nem értesz hozzá 😆
Az inverterben is ugyan olyan fizikai átkapcsoló van, csak az automata.
Annyi hogy a kínai inverterekben nyilván nincs papír ami megfelel a magyar szabványnak, én ezért egy külön automata átkapcsolót használok ami viszont már igen. Az inverter így nem ér össze a városi hálózattal soha.
Csak azon ment a polémia, hogy HA netán mégis megerőszakolnánk a rendszert és összedugnánk, akkor lebaszná.
A zőld energia is unios faszság. Egy része jó, de ha sok van belőle az meg nem.