Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

nekem 450v-os mppt van benne a nominal meg 320 volt szóval sorba van kötve 9 db harmincpár voltos napelem
120 volttól indul a termelés, ezen nekem sokat segített a 9. napelem mert sokkal előbb kezd termelni és sokkal tovább termel, még most is hoz 3-400w pedig alig süt rá a nap, szerintem 10 fokos szögben se éri
de többféle mppt van van ami 90 voltos, meg kell nézni miféle aztán úgy kötni
a segéd töltésem 150v és 20 amper de ez csak tölt, ami a képen van az töltés vezérlő és inverter egyben
Nem is aggódtam miattad egy percig se 🤣
Mar most jo lenne 120 havi nulladzazalekosra egy seagull 3 millas aron.
De inkabb motorozzatok,ki milyen olajat.......... 🤣
Esztit? Mit akarsz szegény lánnyal? 😁
Ha mondjuk 35ig árulnak majd dizelt,akkor engem már simán kiszolgál,ha és amennyiben addig a villanyos nem tudja hozni az én igényeimet.Szóval nincs para.
És erre hogy kell kötni a napelemet? 42V... vagy hogy van ez? Már múltkor is írtam ehhez láma vagyok, pedig lassan kell építenem...
Nálunk nem az ablak okos, hanem mi 😁 jókor szellőztetünk... az alsó szint nagyrészt hidegpadlós, az ilyenkor áldás.
Amúgy rühellem a klímát.
Mikoraz extrém meleg volt éccaka is, akkor nyilván bent is több volt - de az okos szervezetünk alkalmazkodott... 😁
Villanyauto-napelem topikra kene atkeresztelni ezt itt. 🤣
napelemet tennék jóval többet pl 42ért van sharp 580w napelem, 8 panelt kb bármelyik szigetes inverter elbír sok esetben a 9.is elfér
invertert inkább 5kw ami megéri már csak azért mert kb 100 ezerrrel több mint a 2-3 kw, itt inkább a "gagyi" inverterekkel kezdenék, aztán ha bejön a buli lehet venni "rendeset" méregdrágán(mondjuk én inkább veszek 3-4 gagyit a rendes árán tovább tart meg könnyebb szívvel bassza ki az ember ha bővít)
5-6 kw inverter kb 250 ezer, ezek egész használhatóak viszonylag olcsón
SZólok az adminnak hogy jó lenne ha kidobna téged innen, mert nem bírsz magaddal. Állandóan szét offolod a topikot. 😆
Az okos ablak sem tudja megbaszni a fizikát. Erre a hőszivattyú való. Amikor hajnalra is csak 25fokra megy le a hőmérséklet, akkor nem fog lehűlni 24fokra soha a lakás klíma nélkül.
ez a motoros téma rajtad kívűl nem sok mindenkit érdekel(kezeit széttáró) Igaz nekem nincs már motorom de lássuk be neked sincs 😅
Amikor éjszaka is 28 fok van baxhatod az ablakot. Nálunk is 26 fok körül maradt lent, de a tetőtérben 30, oda mindenképp kell a klíma.
Jo,hat megint mororos tema........ 😂
akkor nagyon okosan tudod használni itt klíma nélkül 30 + fok lenne. Egész addig jó a buli amíg este visszahűl a hőmérséklet, de amikor az éjszakák 28 30 fokosak akkor nincs az az ablak ami segíteni tudna 😅 Augusztus közepétől régebben midig nagy páralecsapódás szokott kezdődni a nappali és az éjszakai hőmérséklet miatt. Most ennek nyoma sincs(kezeit széttáró)
Kurvara az alföldön lakunk 😁 semmi nem árnyékolja a házat, de okosan használva az ablakokat, műxik 😃
Környezet függő. Erdőben, hegyek közt biztos jó. Nekem is 2-3 napot kiátlagolnak a falak, de már 2 hónapja túl meleg van. 35fokos átlag hőmérséklet annyira nem jó.
Nincs, májusban azt mondták, szeptember második fele, két hete arra jártunk, rakerdeztunk, és még mindig ezt mondták 😁
Érdekes, mi nem klímázunk, 24-25 fok van a lakásban...
Ezért nincs lófasz fogyasztásunk se.
Bléd meg sokáig dízellel fog járni... még 5 évig biztos gyártanak ilyet, tehát Bléd még 15 évig hajtja a mostanit, utána még tud venni egy 10 éveset 😁
Nalam az elso korben (2022, meg a ~13 Ft-os tarifanal) is csak ennyit kert az E-on. Nyilatkozat, formanyomtatvany.
Ja a grafikon lemaradt.
A szaldót nem is, de a túltermelést régen még megadóztatták amikor 12forintot adtak érte.
Na amúgy megvan a BYDé? Nem mindig követem itt az eseményeket.