Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

én sem értem a dolgot
nyomatjáknezerrel hogy spóroljunk az energiával meg zöld enegia meg a többi faszság
de igazándiból csak a pénztől szól minden
nekem már 4000 kwh kitermelt ez a kicsike rendszer
és ez hiányzik a lőrinc zsebéből
persze hogy nem szabványos a rendszer....
Igazából nem elszámoltatni akarlak hisz semmi közöm hozzá pusztán csak a régebbi téma miatt hoztam fel illetve akartam megérteni.
tettem a panelohoz kapcsolót, szóval le lehet kapcsolni a pv áramot
ezt meg lehet automatán is csinálni vannak erre a célra készített tűzeseti leválasztó kapcsolók
nekem ilyen kapcsoló volt
3f 63 amperes megszakította a fázist is meg a nullát is szóval esély nem lett volna a 2 hálózat találkozásának
a kapcsoló teljesen alkalmas a feladatra de az agyatlan szolgáltatónak helyenként ez nem megfelelő ami fura hogy nem mindenhol
emiatt gondoltam arra hogy húzok ki új vezezékeket
meg amiatt is hogy az egész házban csak 1,5-ös vezetékek vannak
aztán 30m az óráig és 30 m vissza a mosógépig és van 10% veszteségem
most meg az inverzertől megy 4 vezeték a mosógéphez, a mosogatógéphez stb
a hűtő meg hasonló kis fogyasztókhoz 2,5-ös
így a termelt energiámból nem veszik el csak pár százalék ami akkus üzemmódnál/ felhős időben sokat számít
szóval megoldható de egyes állítások szerint nem megfelelő
de egy egységes állásfoglalás nincs erről
csak ilyen jó magyar félremagyarázások sorozata
akkor a blődi ég szét amikor lakástűznél hatástalanítani próbálja 😅
Bár ha fehér neoluxal gyorsan befesti a panelokat a lángoló tetőn akkor minden rendbe van(meghajlós)
Ok, de akkor minden nagyfogyasztónál átdugja a dugót az akkus dugaljba vagy a hálózatiba vagy két tök külön vezetékelés van az akkusnak és hálózatinak amit mikor átkapcsolja fizikailag is megszűnik a másikkal a kapcsolat? Anno is ugyanez volt a vita tárgya, hogy bárhol bármilyen módon a két rendszer összeér-e vagy nem? Azt nem tudom, hogy egy inverter, hogy kezeli az átkapcsolást, de ahogy kiveszem a szolgáltatók által elfogadott automata rendszer fizikailag is átkapcsol valahogy relékkel vagy mittudomén, de Ini az inverterre bízza mondván úgysem tud visszatermelni a hálüzatba mert akkor szétégne a bele........, de mi van ha nem?
volt neki. most kötögetett át mindent a nagyobb fogyasztókhoz. a világítással meg nem foglalkozik a ledes korszakban az kb. 5000 ft-ot fogyaszt 1 évben
Igen a kapcsolóval megoldható és neked ilyen van?
a 3 állású is jó ebből van kézi meg automata
de vannak átkapcsoló automaták is 2 relével időzítéssel
de nálunk a szolgáltatóknak ez valamiért nem megfelelő
pedig a 1-0-2 kapcsolóval lehetetlen összezárni a két hálózatot
teljesen jó az egy henger
vannak 800 ccm egyhengeresek is aztán azok is mennek 30 éve
nem vibrál vagy ilyesmi mert a régieknél voltak azért ilyen hiányosságok
Régebben vitáztunk ugyanerről amiből kiderült, hogy én vagyok a hülye hisz világosan leírtad, hogy nálad egy 3 állású kapcsoló van és vagy fullban akkuról vagy csak hálózatról mehet és semmiképp nem ér össze, de ahogy ezt a polémiát olvastam összezavarodtam, mégis össze tud érni és csak az invertereden múlik, hogy az akkud rányomja a hálózatra vagy sem ha kint
feszmentesítené a mester?
Köszi. A lány barátja gondolkodik benne, most is 125 duke van neki. Engem inkább az egyhenger zavar, mennyire jó az egy ekkora motornál. Állitólag jobban kell forgatni. Sztem itt a kéthenger már jobb lenne. Voltak bogláron aztán az adventure- t nézegette. Bár még először el kell adnia a 125öst hogy cserélni tudjon.
Akkor jó. 😁
nekem nagyon tetszett
egész jó szélvédelem nagyon kényelmes keveset fogyaszt
az én 160 kilós kis testemmel is jól ment bár visszafogottabban gyorsult mint a 640
azért a 640essel simán legyorsultam a gyereket a 390essel
Szerintem egy igazi mindenes motor, földutakon is egész jó meg aszfalton is
csomó kacatot lehet kapni hozzá doboztattó meg ilyeneket
árához képest szerintem nagyon megéri
egy hibája volt a lámpában volt egy kis pára, de nem lett több és el sem múlt addig amíg nálunk volt
Én beleöntöttem a boxerbe kb 4 éve, azóta nem eszi az olajat...
Az áram-feszültség fázis előjeléből lehet tudni merre folyik a váltakozó áram.
Igen. Elég egyszerű megoldani. A visszatáplálós inverterek általában tudják hogy ha felteszel egy szenzort a bejövő kábelre, akkor csak annyit termelnek be hogy pont ne menjen vissza semmi. De a te rendszered nem tud visszatermelni. Egyrészt le van választva, rendes kapcsolóval nálad (állítólag) másrészt ahogy mondod, azonnal lebassza magát ha összekapcsolódna valahogy mégis.
ja látom. A led dióda elől leesett a prizma.(kezeit széttáró) Javítható én tuti nem buziskodok vele(kezeit széttáró)
https://itech-tv-szerviz.hu/fe...
Pont ezt nevezik szabványnak. Ezt a szabályozást. Elég egyértelmű amúgy, csak gecik, mert ha meg akarod nézni akkor pénzért kell megvenni, nem is kevésért.
A napelemes szabvány pl. 17ezer forint volt asszem. Persze van előfizetés száz valamennyi ezerért évente, akkor mindenhez hozzáférsz.
Jut eszembe, milyen ktm volt neked, 390?
Azt most is tudja az okosmérő. De nincs ez se aktiválva, mert ehhez más műszaki feltételek is kellenének hogy ne maradjon áram nélkül a ház. Mer akkor megy a panaszkodás hogy nincs szolgáltatás.
ezt az érintésvédelmi vizsgálatot pont kawa csinálja szerinted miért kardoskodik mellette 😅
De azt gondolom te is sejted hogy rengeteg ali express meg tököm tudja milyen meg honnan inverter lóg néhány háztartásba.
mivel lehet mérni az áram irányát simán meg lehet oldani hogy ha visszafelé folyik akkor leold és nem megy vissza....
na ilyen nálunk nem lesz inkább betiltják a szigetet
De egyébként erre legjobb példa, hogy jelenleg sem érdekli a házad belső hálózata, a mérő elmenő kapcsai után a lakáselosztóig érdekli őket minden. Onnan minden a tulajdonos feleőssége, vagy ha az tovább tudja háritani egy kivitelezöre akkor az ővé. A szigetüzem pontosan ugyanez. Tiéd, ha van kivitelező és dokumentálva van minden, felülvizsgálat, kivitelezői nyilatkozat, átadási dokumentáció akkor fasza minden, felteheted a kezed van aki vigye a balhét.
A lakásoknál annyi változás már van,hogy amennyiben bérbe adják, eladják fülvizsgtatni kellene.
Led hiba