Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

eon? most bakszták ki egy pecómat az eonból és kerültem át a mészi féle mvm-be(kezeit széttáró)
ez így van ahogy mondod
nem tud visszatáplálni
legalábbis az a típus mint az enyém mert egyből kihal ha az inverter kimenőt összekötöd a hálózattal
a balkon szolár rendszer meg megkeresi a hálózati frekvenciát szinkronizál és úgy köti össze a két hálózatot
ha nincs kinti frekvencia egyből leáll mint a betermelős rendszerek
Na attól mentsen meg az isten, akkor abból is lehúzás lenne.
Minél kevesebb mindenhez van közük annál jobb.
Szerintem az lenne a legjobb, ha a fogyasztás mérő a nekik szükséges védelmi berendezésekkel, az oszlopon lenne, aztán hozzám már a mért vezeték jönne be, amivel tényleg azt csinálok oda vissza amit akarok, aztán maximum leold a védelem ha valamit szarul csinál a lakó.
Ez sokkal biztonságosabb is lenne, csak akkor nem lehetne százezreket elkérni minden alkalommal amikor valamit változtatni akarsz és ők kitalálják hogy akkor szabványosítsd a mérőhelyet saját pénzen természetesen.
inkább azt mondjátok meg mi lett a tv-mel. Szabvány számok nem érdekelnek(ujjával nemet mutató) Tünetek: Szóval egyik bekapcsoláskor 2 db kb. 200 ft nagyságú folt keletkezett rajta. De nem sötét hanem világos foltok. Olyan mintha rávilágítanák a tv-re egy zseblámpával.(kezeit széttáró) Illetve 2 zseblámpával(kezeit széttáró)
Ez azért van mert a szolgáltató nem foglalkozik vele, nincs köze a magáncélú független hálózatokhoz.
Nem tud mit kezdeni vele, meg hát nem is akar. Még egy nyűg nem hiányzik nekik. Igy is azt is kirázzák már a nyakukbol amivel foglalkozniuk kellene
volt ismerős aki bement az áram szolgáltatóhoz hogy bejelentse a szigetüzemet(bejelentési kötelezettség van)
azt se tudták mi az, és minek jött ide evvel
annyit tudott csinálni hogy levették a havi általányt egy kisebb összegre
Ebben mondjuk egyetértek veled. Sajnos részben ez is az eu hibája.
Mondom minden lehetséges iránybó az engedélyes inverterek a büdös életbe nem táplálnak vissza, ergo nem kwll foglalkozni vük. Az összes lehetséges irány meg rajta van a hálózati terveken
ez a vicc hogy nálunk semmi sincs
itt vagy tiltanak valamit vagy nem engedélyeznek
ahelyett hogy lenne egy érthető és betartható szabályozás
de nincs mert nem csak a közlekedés felügyeletnél vannak idióták hanem mindenhol
na nem ettől lesz jó egy szerelő ha fejből tudja a magyar szabvány hd60364 😅
Ettől csak tudálékos lesz de semmiképen nem jó 😅
Tévedés. A szigetüzemre is pontosan azok a létesitési és érintésvédelmi előirások vonatkoznak mint a közcélúra, pont azért hohy ne legyen baj. Ellenben amig keritésen belül barkácsolod azt se tudják van olyan.
Ellenben ha mondjuk egy állattartó tanyán csinálod ugyanezt ahol jönnek mennek, vagy egy ipari területen (aggregátor ugyanez, hiába mondod hohy azzal nem törödnek) akkor onnan kezdve mindent dokumentálni, ellenőrizni, átadni kell.
most már akkor tapasztalhatod hogy bárhonnét jöhet egy kis extra áram szóval tessék szépen mindent is rövidre zárni
főleg felénk ahol kurva sok napelem van
egyetlen egyszer sem említette ini azt, hogy szabvány 😅 Én inkább úgy sejtem szeret a szabványostól eltérni 😅
a sziget üzemre nincs semmi előírás
egyedül annyi hogy a két hálózatot el kell választani
ezen kívül 50kw-ig bármit megtehet az ember
nem mondom hogy ez így helyes de ez van jelenleg

Pl kurva nagy könnyebbség lenne ha az áram szolgáltató embere kötné be az általuk bevizsgált és elfogadott váltó kapcsolót
aztán végre megnyugodhatna mindenki
Hát hogyne😀 vagy öt éve ezért halt meg egy szolgáltatós dolgozó a környeken. Akkor elmondom, a földelö rövidrezárót minden LEHETSÉGES betáplálási pont irányából kell felhelyezni, äs nem pedig nyolcvan darabot a hátára akasztva hordani és méterenként felrakni amerre halad. Ha egyszer megnézel egy ilyen munkát, látni fogod. A trafónál felbaszák aztán mennek mindenfelé az oszlopokra. Ha mi dolgozunk és feszmentsítést kérek nekem is csak annyit raknak fel ahány felől áram jőhet.
Mondjuk most eleg sok dolog történik a szlávok kozti nagy pofozkodásban is.
Az is erdekel.
van egy hálózatos villanyász ismerős, ő mondta hogy tuti nem fogja megbaszni az áram mert olyan dolgokat kell csinálni a feszültség mentesítésnél ami akkor is megvédi ha paks2 áramát tolnám befelé
lassan nyugger lesz szóval tuti nem hibázik mert akkor nem élne eddig..
sajnos én ezeket a dolgokat nagyjából abban a pillanatban elfelejtem amikor mondja szóval a sorrendet meg hogy mit kell csinálni nem tudom
Azért a biztosító meg fogja tagadni a kártalanítást,történjen bármi is.
Szlovák,azvan egynapos lőtávra.
Hát.....volt már hogy bilincsbe vitték el az illetőt,mert bár az áramtalanítás megtörtént de valahogy aztán mégis megrázott több kollégát is,
Melyik határ? Nekem most pár hét kilőve, jövő hét eljegyzés azt kővető hét esküvő, de másik.
Amugy ezt a feszmentwsítést fejtsd már ki mert mióta valamelyik okostojás a füledbe rakta hogy van ilyen és annak része a földelés rövidrezárás, kérdezd már meg hol kell elhelyezni az eszközt és mi van a mögöttes hálózattal ha megbontja.
Szóval ez ugyanaz mint amikor valaki szabványokkal puffogtat meg ugy tanitották vagy azt mondták. Részleteiben van a lényeg.
De itt nem hinném hogy ebbe kéne elmerülni, maradjunk a motorzásnál😄
Nem, ez nem így van. Nem csinálhatsz akármit, főleg ha másnak csinálod, pláne ha hivatalosan. De abban igazad van hogy a villanyszerelő szakik nagyon nagy része vagy hülye, vagy mellébeszél.
Magadat persze nyugodtan agyon baszathatod. Amíg nem hal meg senki más és csak saját házadat szereled addig nem fog senki megbüntetni.
Persze a hálózat felé érdemes szabvány szerint eljárni, mert arra érzékenyek a szolgáltatók, de házon belül függetlenített sziget inverterhez nincs közük.
Engem nem erdekel az ut,6 km robogo,bevasarlokörút,es vegre lancpucolas-motormosas meglett.Holnap indul a waze tesztelese kijelzon.
Hetvegen ha lesz időm ra tekergek a hatar kozeli oldalan egy fel napot.
Aha, értem. Szerinted ez igy jo lesz a biróságon is? Elég keményem mérik a gondatlanságbol elkövetettet is.