Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mert igy gondolod az érintésvédelem lehuzás, értelmetlen dolog? Akkor elárulom pont az ilyenek miatt lett kitalálva. Mert aztán mindenki csak azt hajtogatja nem az ő problémája, mindent jol csinált.
Nem tudok listát, szerintem sose derül ki. Viszont áramütéses rengeteg van. De gondolom neked ennyi a lényege az egésznek😄
feszmentesítési eljárás megvan? ha megbassza az oszlopon lévő embert az csak azért van mert hibázott, nem azért mert az inverteremből kimegy az áram, ha még ki is menne akkor se baszná meg ha a feszültség mentesítés megtörtént
de hogy nyugodtam aludj még egyszer leírom: nem tud kimenni az áram, ha akarnám akkor se, az inverter előbb halna(kimenő-bemenő áramot összekötöd elszáll a picsába a bele) meg mintsem ilyen előfordulhatna
de mivel nem akarom se azt hogy kimenjen se azt hogy meghaljon az inverter emiatt úgy van bekötve hogy nem megy ki semmi
Momdjuk én ma motoroztam. Meg is állapitottam hogy magyarországon csak szükségszerűségből. Idő hijján felmentem a mátrába , vissza szilvqsvárad és onnan bükkön át haza. A megtett szép meg jó vonalvezetésű ut 80 százaléka motorozásra csak enduróval alkalmas, a maradék 20 fasza. Zzr volt a hajtott gép, ugyhogy a karom vállam derekam seggem szétbaszta a magyar mogyoróscsokoládé szinvonalú aszfalt. Vagy tényleg csak autópálya koppon vagy egynaposakra is szlovákia mint eddig. Ott jok az utak és rengeteget ujitanak fel, jövőre sztem az egész alacsony tátra megujul.
a szigetüzemű pv renszerekhez a telepítők se nagyon értenek, sima villanyászok meg még annyira sem
a napelemes csoportba van egy villamosmérnök hölgy, elég jól ismeri a szabályokat, de nem fogom megkeresgélni az ide vonatkozó dolgokat
de a pv rendszer olyan mint az aggregát, ha nem megy ki az áram csinálhatsz bármit is
érdekes módon az agregát miatt nem volt aggoalom , pedig jó pár évtizede használja a nép
csak most divat lett a napelemesek fikázása, főleg a szigeteseké, mert őket nem tudják lehúzni nagy pénzekkel, pl érintésvédelmi vizsgálat és társaival
ez csak erről szól
de ha úgy gondolod nem, akkor írj egy listát a sziget üzemben bekövetkezett balesetekről
Épp te irtad, azért kellenek a szabályok mert a sok ostoba nem ért a szóból😁
Aztán te is ha levered a feszmentesitett oszlopról a szerelő embert csak.megvonod a vállad, mé nem figyelt oda😆
Amugy egyik szolgáltató se fohadja el, pláne hogy már csak másfél van😄 az eon mindent bekebelezett
Akkor már tudom hol laksz. Dobsinai jégbarlang. Az utolsó jégkorszak óta még nem olvadt el a jég 😆
Meg mindig milyen jokat motoroztok,asztaaaa..........😂
az átkapcsolás szürke zóna, állítólag vannak szabványos kapcsolók, de nem mindegyik áram szolgáltató fogadja el
magyarisztánban ezen nem kell meglepődni, a szabályokat még mindig a 0 szakértelemmel bíró őskomcsi vérvonalú emberek hozzák
pl a balkon szolárnak elnevezett rendszer se engedélyezett nálunk, ellenben a pedáns szabályszerető/követő németeknél meg igen, usában meg a barkács áruházakban árulják a mini rendszereket....
amúgy pont a szürke zóna miatt szüntetem meg az átkapcsolást, inkább vezetek külön vezetéket a fogyasztókhoz
a világítás kivétel lesz mert az kb semmit se fogyaszt nem éri meg a fáradságot
Mindenre van szabvány. Szerencsére minden minősítés letölthető egy normális gyártónál, meg rá is van írva.
Pl. https://www.victronenergy.hu/i...
De a buzi virológusnak kell a paraszt vakítás akkor MSZ HD 60364-7-712 vonatkozik a napelemes rendszerekre. Valamint vannak még a Tűzvédelmi Műszaki Irányelvek c. katasztrófavédelmi kiadvány is tartalmaz ide vonatkozó előírásokat amit érdemes betartani. Ha érdekel mindkettőt át tudom küldeni. Utóbbi kicsit terjengős, a szabvány annyira nem vészes. De én csak egy OKJ-s vagyok szóval erről nem tudhatok 🤣
Nálatok legalább van ablak, nincs olyan sötét mint Béláéknál 😁
http://youtu.be/EHkRaE4-AQA?si=5v_XGM0_2lGrjtwR
Tulajdonképpen egymást váltották de szerintem a legjobban megfogalmazott és egyértelműsitett az 1600 sorozat volt. Azt váltotta a 2364, azt pedig már a harmonizációs 60364. Az msz 172 áthidalta az 1600 és a 2364 életét és az is a 60364ben kezdett uj életet. És akkor ebbe kavar bele az időnként szintén megujult OTSZ os és annak a még sürübben megujuló TvMI-k. Továbbá van még jó pár szabvány, rendelet ami bekavar.
De mivel mindent a létesités idején érvényes rendeletek, szabványok szerint kell nézni, vizsgálni, igy a régiek se hanyafolhatók el.
MSZ HD 60364 akart lenni
Egyik sem érvényes már szinte. Msz hd 60304 lapjai az érvényesek.
Az PV rendszerekkel az MSZ HD 60364-7-712 foglalkozik
Hát... ha nem tévedek nagyot, 1000V alatti létesítési szabvány az MSZ1600 volt, a 172 az érintésvédelmi.
Asszem az 1600 helyére az MSZ EN 2364 vagy valami hasonló számú lépett, de egyrészt annyira régen volt...
No meg nem tudom, említi-e valami frisebb melléklete a szolár eszközöket.
Az előzmenybe olvastam bele, ooj szinten az a sok szabványhivatkozás fogott meg, de konkrétan a szabványos átkapcsoló érdekel
nincs szabvány
ez úgy kell elképzelni mint a napelemes világítós kertitörpét, csak kicsit nagyobb
a kocsiba való inverterhez se kell szabvány meg sok egyéb kacat, ha megbasz meg vagy baszva, a hülyék elhullanak, ilyen az élet
ha otthon bármit teszel és hülye vagy akkor magadnak vagy hülye, ha védőfelszerelés nélkül fűrészelsz és levágod a lában így jártál, ha leesel a létráról mert csatornát tisztítottál akkor meg úgy jártál
ha az inverter basz agyon mert béna vagy akkor meg amúgy jártál
Sok egy kicsit ez a szabványos.....
Melyik szabvány emliti? Mert szép és hatásos szó amitöl mindenki komoly arcot vág, de amikor szabványszámot kell bekezdéssel együtt mondani akkor meg szokott állni a levegő.
Csak a zööőőőőőd ! 😜
Nalad is csak a ceizel dolgozott.
semmit(legyintős) Zotya nem veszélyes a nőkre(kezeit széttáró) Eddig nem okozott nagy kárt egyben sem 😅
osztom 😅
Az a tasi kedvence.
Használtam autóban, motorban és semmi különösebb jó hatást nem tapasztaltam, de nyilván én vagyok béna. 😁
Én is így használom nagy királyság, októberben kinyitunk ajtót ablakot és májusban becsukjuk így annyira áthül a ház, hogy októberig hideg marad mondjuk senki nem jön karácsonykor, de mi már megszoktuk a magányt. 😎
Csak a Xado 😆