Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Itt csak beborult. De küldheted a vihart is, mert csont száraz minden. Ja és lemosattam tegnap a kocsit, szóval megtettem mindent az esőért 😆
Ezt itt ha haver vagy 1 milla alatt nem biztos, hogy megúszod ha idegen akkor több már maga a sitt többe kerül ha hivatalos telepre viszik és nem az erdőbe. Örülj, hogy veled így bánnak felétek.
Az óradíj ennyi, de a gépet oda-vissza is szállítani kell ami általában 1-1 plusz óra tehát ha csak 1 üra munka van akkor az 27000-be kerül és nagyobb gépnek több így amikor mondod, hogy 10000-et fizettél egy melóért akkor vagy nálad lakik a gépes bagy rendszeresen elfelejtik elkérni a szállítást. A sittszállítás lerakással meg 10 rugóért erősen a fekete történetbe hajlik mikor 3 éve volt a tiszta sittnek 9500 tonnája és amint találtak benne egy nylonzacskót is azonnal átlényegül kommunálissá 30000/t-ra. Valamiért neked tényleg ingyé vagy fillérekért dolgoznak a helyiek.
Én nem tudom baszki nálatok mi megy. nekem ez a meló 250 fájt, úgy, hogy 16 platónyi sittet elvittek. Kb. fele lehet az udvar mint a tied de ha így számolom akkor is 500 lett volna. Nálam két mazda platós forgott meg volt egy kubota reggetől 4-ig meg voltak a melóval ez volt 250.(dollárjeles)
Hány amperod van?
Fűtés amúgy is minek? Dolgozzon serényebben az az illegális bevándorló, aztán majd kimelegszik 😝

Napelem főleg egy energia igényes vállalkozás esetén mindig megéri.
hát nálunk nem abból, hogy kiszállítják meg beszállítják a járművet 10-10 ezerért 😅
helyben van és ingyen van. A felvonulás meg a levonulás nincs beleszámolva a munkába még az óradíjba se(óranézegetős) Ezek csak kifelé jönnek visszafelé sose mert mennek a következő munkára(kezeit széttáró) a nap végén mennek csak vissza 😅
Nálunk ezek a vállalkozók a munkából élnek meg nem abból, hogy 20 ezret elkérnek a fuvarozásért egy platós mazdáról 14 ezer forintos munkáért cserébe 😅 Ha nálatok ez ilyen jó árba megy vegyél te is egy mazdát azt vállalj vele munkát a kamionozást hagyd ott a fenébe az ott megkeresett összeg ezek szerint csak borravaló ehhez képest(kezeit széttáró)
Baszki most vitettem el egy pótkocsi sittet. Ehhez jött egy homlokrakodó ami alig fért be a kapun plusz egy traktor póttal. Ez két gép két ember fél óra munkája. 25 ezret fizettem érte de ez nem zsebbegyűrős a vállalkozónak hanem a sittet még 10 ezerért lerakja a város másik végébe. Múltkor ugyanez a felállás egy pótkocsi zöld hulladékot vitt el ott 20 ezret fizettem pedig ott is kell fizetni némi aprót a lerakásért. A kiskotró munkadíja tavaly 9000 ft-volt óránként. ebbe benne van az ember aki dolgozik + az üzemanyag. Ezt én sem sokallom ennyiért veszkődik a fene.(kezeit széttáró) Nálunk ezek az árak vannak viszont van munkájuk napi 10 órában. Ezek elkezdik a melót reggel 6-kor télen nyáron. Hozzám mindig reggel jönnek fél hétkor már a helyszínen rendezkednek. Szerintem az elmúlt 2 évben tucatszor dolgoztattam velük. Előtte egy másik vállalkozással próbálkoztam legelöszőr a nagymunkára ki is jöttek gyorsan. Azok se voltak drágábbak. Aztán amikor kellett valami mindig csak az ígérgetés, hogy ekkor jövünk meg akkor volt amikor 2-3 heteket csúsztak aztán meguntam(kezeit széttáró) Az utolsó 35 ezer forintjuk nincs is kifizetve heti szinten találkozok a csávóval a tűzépen nem meri felhozni mert elküldeném a p.csába megakasztotta a melómat a linksége. Köszönünk kedélyesen elbeszélgetünk de azt a bandát nem hívom többet(kezeit széttáró)
baszki én már csináltattam néhány ilyet és ezzel az áskálósdival soha nem volt probléma. (kezeit széttáró) Normál esetben pont leszarja az mvm partner, hogy te ásod e ki a gödröt vagy neki kell van annyi munkájuk, hogy kicsit sem érdekli őket. Ha magadnak kiásod hamarabb találsz rá valakit nem kell várni heteket, hónapokat a gépre mire máshol befejezik vele a munkát nálad azonnal lehet kezdeni a rákötést(kezeit széttáró) Kifogtál pont két szarházit azokat engedd el. És ne azzal foglalkozzál ki van közelebb nekem is dabasról meg érdről meg a faszom tuggya honnan jöttek ebben az országban nincs távolság ez nem kína(kezeit széttáró) Alapból is úgy kell ehhez nekiindulni, hogy tudod, hogy várós lesz a történet.(óranézegetős) Egy közműrákötés utcafrontról egy ingatlanra a bejelentés után kb. fél-egy év. Nekem olyan is volt amikor kicsivel több is lett mint egy év. De mivel ráért nem bosszankodtam.(kezeit széttáró)
Én sem legalábbis fórumon, blogokat olvasgatok, de sehova sem írok.
hát erre azt mondom aki ide irkál az máshol tuti nincs fent 😅
Ezt még ma is megkapom 8 év után. 😆
Pedig nem vagytok olyan messze egymástól 🙂 Az hogy én mindig megkapom hogy balatoni áron dolgoznak már kezdek hozzászokni. 240-et mondott a helyi jóember a 2 nagy fűzfa visszavágására, Veszprémből jött egy csapat akik emelőkosárból megcsinálták 120-ért. Erre jön, hogy megcsinálta volna 80-ért 🤣 A 2 kémény lebontására is mondott 80-at, erre felszívtam magam es 1 óra alatt ledobáltam. Lehet rólam is az terjed hogy kötekedő vagyok, de inkább ez terjedjen mint az hogy balek. Mert ez volt az alap hozzáállás, hogy idejött a pesti köcsög, jól húzzuk le.
a hűtés nyáron viszonylag kicsi pénzből kivitelezhető
varrógép se eszik sokat
Jó reggelt, felétek is volt vihar az éjszaka?
Én is ezért vettem a kotrót motor helyett, a jóember félóra melóért úgy, hogy a szomszédban dolgozott és csak átgurult mikor ott végzett elkért 35000-et és mikor kérdeztem, hogy az egész udvart mennyiért rakná rendbe annyit mondott, hogy 1 milla nem biztos, hogy betakarja és ennyiért csak az udvar közepére halmozza a cuccot nem szállítja el mert az külön alku lesz. Akkor lemondtam az új motorról és megvettük ezt, az udvart lassan kitakarítjuk és ha már nem kell nem sokkal kevesebbért el tudjuk adni, de egyenlőre lehet, hogy kölcsönzés lesz a sorsa mert arra is van igény a futókkal együtt, majd kiderül.
Mondom, hogy felétek nagyon olcsó minden munka amit neked végeznek, nálunk csak a gép kiszállítása 10000 a beszállítása is 10000 és ugye a legkisebb kotróról beszélünk aminek 8-10000 az óradíja mert a bobcat már 14000-től indul tehát nálunk egy órányi bobcatezés minimum 34000-be kerül. Vajon miből élnek meg felétek a munkagépesek mert belőled biztos nem, szerintem remegve várják a hívásod és sorsot húznak, hogy ki legyen a vesztes aki aznap veszteséggel fog dolgozni és este mindenki állja a sörét. 🙃
Az irodának/műhelynek letett konténert fűteni, hűteni, melegvíz némi áram a 2 nagyobb varrügépnek meg fény, nem tudom napelemmel ez mennyiből jönne ki télen, hogy ne fagyjon a műhelyébe.
De, eddig mind a kettő nyíltan orcába mondta és ha ez nekem nem jó akkor keressek mást aki nincs. Megtehetik mert nem kötelező elvállalniuk semmilyen munkát. Panaszkodhatok ahol akarok legfeljebb ismeretlenként elérem, hogy később miután híre terjed, hogy kötekedő bagyok egyik sem jön semennyiért sem. De még mindig úgy beszélünk erről mintha nem itt élnétek.
Ha itt vagyok,leírom a véleményem,ha neked ez baszogatás,az már legyen a te bajod.A 0-24-es neten lógásról csak annyit,hogy tegnapelőtt pl 12perc volt az össz neten töltött időm,5én szerintem még annyi se,én nem vagyok fent sehol,csak itt,én nem youtubozok én nem vásárolgatok kínai oldalakról stb.
Meg a szellőzés és az napfény azonos fénycső 🤣
Van itt egy ház amiben szerintem füvet termesztenek. Nagyon olyan a kiépítése.
De manapság pont az ilyenekhez napelemet használnak mert a túl nagy fogyasztás egy üres házban szokta lebuktatni a növénytermesztőket.
Én vettem egy Unirak600-homlokrakodót árokásó adapterrel, meg targonca villával . Pont azért mert nekem is mondtak olyan ajánlatot hogy egy munkán visszajött az ára. Oké, nem gyors gép, de saját építkezésre jó volt. Sok milliót megspóroltam vele, és a nyílvánvaló feladatán túl rengeteg más mindenre is jó. Pl. a rakodó kanálba be tudtam tolni egy talicskát teli betonnal, haver felemelt a kerítés oszlop fölé és szépen beleöntöttem felülről a betont. Építési állvány sem kellett amiatt. Motorblokk kiemelőnek is jó volt amikor az Opel motorját kellett szerelni. Illetve csápos emelőnek is jó volt mert simán megemelte az Opelt, nem kellett baszakodni kerékcserénél.
De bozótirtásra is sokkal jobb volt mint a motoros kasza. Kettőt fordultam a telken, nem maradt növény, a bokrokat is simán tépte ki gyökerestül.
csirke keltetéshez kell a sok áram(kezeit széttáró)
én 10 ezerért fogadtam egy kis kotrót annyit megért mint,hogy 2 napig szoptam volna vele 😅
De amúgy mihez kell olyan sok áram a vállakozáshoz? Ha felraksz pár napelemet, arról elmegy a pénztárgép meg pár apróság. Ha meg mégsem akkor hozol ki a házból egy derótot, azt eláshatod a saját gépeddel a nagyarcúak meg rohadjanak meg 🙂
Bocs, félre értettem.
De én a gáznak is magam ástam ki.