Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

engem akkor hordtak haza amikor a szalagavató bálra gyakoroltuk a táncot, ezen kívül mindent meg tudtam oldani, nek kellett hordani, pedig akkor már volt kocsi is meg telefon is, a tánc is csak azért volt mert sosem értem volna el az esti járatot aztán heti 2-3 alkalommal volt, ez már sok lett volna
amúgy ha ha lekéstem az este 7 órási utolsó járatot kerestem valakit aki hazavitt szimóval vagy egyszerűen csak hazasétáltam a vasút mellett csak 12 km volt, akkor még tudtam futni is aztán nem egész másfél óra alatt hazaértem
honvédségtől se hoztak haza egyszer sem, ott inkább stoppoltunk, de sokat gyalogoltunk
disco-ból is párszor hazasétáltam a környező falukból
én kb sosem basztattam az ősöket azért hogy nekem jobb legyen
5.-ben lakott egy évet, de abbahagyta a sulit mert értelmetlenné vált a vírus miatt, aztán hazacuccolt
Ez tiszta sor. Nem ezt fikázzuk amikor van értelme vinni, hanem azt amikor 2km-re a suliból vidéken nem tud hazajönni saját lábán. Ha meg olyan veszélyes környék akkor tényleg el kell költözni a picsába onnan, de gyanítom inkább az a probléma amit Ini is mond. A szülők azt hiszik hogy ha mindent megkap a gyerek, az jó neki.
Nem budára költözött? Mintha ezt írtad volna, a verést meg kár volt hanyagolni, de sosem késő, ha a gyerekre már nem is hatna, de téged megnyugtatna. 😎
én próbáltam ridegen tartani de ehhez sokat kellett volna verni az anyját 😆
sztár lett belőle
itthon lakik, de már nagyon küldeném a picsába de nem megy
Na igen, nyilván szürkemarha módjára ridegtartáson tartottad a gyerekedet. 😁 Amúgy tényleg, mi is lett belőle, hol is lakik? 🤔 😁
Az egyik lányomat az anyja gyerekként pozanozni küldte és gondolom hordták (nem tudom elváltunk így csak később hallottam erről), zeneiskola lett belőle a 11.ker.-ben pedig kókán laktak ami vagy 70-80km oda és nap mint nap, utána zenei középiskola ahonnan mivel nyári szünetekben először bécsben utána az olaszoknál játszott a scalaban is fellépve ezért a főiskolát már Bariban járta Milánóban játszva és két hangszerből lett dipója, pozan és baritonkürt és azóta a világot járja nagy helyeken fellépve na meg némi dzsesszt is művel, de vagy 10 éve itthon sem volt, van egy olasz férje meg két gyerek legalábbis mikor utoljára hallottam felőle, na ilyesmi lehet abból akit visznek oda amihez talán tehetsége van peraze a lényeg, hogy akarjon is élni vele, én is pozanoztam 7 évet és zeneiskolába jártam, de lusta voltam erősen tanulni mert szülői ráhatás már nem volt így az lettem aminek sikerült, egy igazi proli. 😁
suliba nem sötétedés után 2 órával kell menni, amúgy miféle környék az ahol este nem lehet mászkálni egy 20 évesnek???

amúgy ez fura mert majd mindenki kocsival hordja a gyerekeket a suliba, úgy gondolom a szülők hülyék azt hiszik ha valamit megcsinálnak a gyerek helyett akkor a gyereknek jobb lesz
Azt nem tudhatod, hogy miért ragaszkodnak ehhez? Engem sem vittek ahogy emlékszem soha mivel anyám ott volt tanár ahová jártam így az időrendünk nem egyezett na meg legfeljebb kézenfogva a villamoson-buszon-trolin mert autónk soha nem volt azon meg még a 60-as évek végén 70-es elején egy csecsemőt is le lehetett tenni egy megállóba papírral a pelenkáján, hogy hová menne és az utasok fel-le pakolgatták míg a célhoz nem ért nem, hogy egy 6 éves élemedett korúnak gondot okozzon 3 átszállás, de ma már az utca végéig sem szívesen engedem el a legfiatalabb 20 éves lányomat sötétedés előtt 2 órával. 😧
Egy hülyével kevesebb,szerintem még örülnek is.
Na a soroksári auchannál lévő IMO mosóba ne menjetek. Nem látják szívesen az ügyfeleket.
Egy helyen van a mekivel. Elhajtott a faszi, hogy csak mosatáshoz állhatok az üres parkolójukba.
Eleve ezért álltam oda, mert mi a fenének kínlódjak a zsúfolt és szűk meki parkolóban, ha utána úgy is átmegyek mosatni? Szerinte csak kamuztam. De hát ha nem látnak szívesen akkor nem vitatkozom. Átálltam én a meki parkolójába, nekem nem kerül semmibe, aztán majd lemosatom máshol a kocsimat. Viszont ezzel a meki és a mosó is vesztett egy rendszeres ügyfelet, mert pont azért jártam oda mert egy helyen vannak, és sokkal kényelmesebb volt így, hogy nem vesztettem külön időt.
Megértem ha nem szereti, ha parkolónak használják a helyet, de ha nem akkora tahó, akkor hajlandó lettem volna arra is hogy előbb lemosatom a kocsit, csak hogy ne érezze magát átverve. Nekem mindegy lett volna.

Mondjuk ugyan ez volt az a hely, ahol először be sem akarták engedni a Teslát mert elektromos autó és zárlatos lesz a víztől. Mondom ennek van mosó üzemmódja direkt. Na erre nagy kegyesen lemosták de csak saját felelősségre 🤣 Azóta meg nagy betűkkel hirdetik, hogy elektromos autó barát hely.
Akkor te is jó gyerek voltál 😁
😆
én ügyesebben estem le, vagyis csak félig, mert fennakadt a pólóm és lógtam egy ideig mire észrevettek
körtefa teli volt kis vacak ágacskákkal aztán a tövénél nem tört le hanem megtartott, de úgy hogy nem tudtam kiszabadulni
Unokaöcsémet is hordják, amikor szükséges. Ez a lökött kitalálta hogy kürtön akar játszani az meg kurvanagy hangszer. Azzal azért nem mászkál a buszon, meg nincs is közel, de amúgy ha épp nincs ilyen akkor 11 éves létére közlekedik magától. Van hogy busszal, van hogy bringával....mindezt Budapesten. Szóval mondhatjuk hogy önálló és életképes. Ez már csak onnan is látszik hogy nem valami tutyimutyi kölök, hogy a múltkor átjött füvet nyírni, aztán egyszer csak azt látom hogy fetreng a fűben. Kérdem mi van? Ez a lökött felmászott a fára, ami nem baj, de leesett és eltörte a lábát 🤣 vihettem gipszelni, pedig azért jött át mert más dolgom lett volna, de szerintem annak a gyereknek valami baja van amelyikkel nem történnek ilyenek.
Igen, lenne erre jó megoldás, de ahogy mondtam a műanyag jobb üzlet mint a kokain, szóval ne számíts értelmes megoldásra.
Honnan is tudná.....
Je,igen.Van egy ismerősöm,még 16évesen is cipelte a gyereket,úszás suli aztán megint úszás vinni kellett mert ha nem viszi akkor nem tartana ott ahol.A gyerek mára felnőtt és Rasowszky Kristófnak hívják.Ennyit arról ha cipelik a gyereket mindenhova akkor nem lesz belőle semmi.
de amikor csak natúran általános suliba jár a gyerek egy 1500 fős faluban ahol mindenhol járda van és az utakon 20 percenként megy el egy kocsi azért nem ugyanaz mintha pesten 3 féle tevékenységre hordod a gyereket egymástól 5 km távra
akit 12 évesen még vinni kell a suliba faluhelyen az nagyon jól halad hogy kiérdeleje az életképtelen státuszt
gyerekem már elsőbe biciklivel járt, oviba még vittük, de kapott kisbiciklit suli kezdésre utána mindenhova avval járt
Hát akkor a feminim apjuk, nagyapjuk vagy a családi kutya, de hozták vitték őket napi 26 órában tanulni, sportolni. 😁
egy időben sokat jártam műanyagosoknál szerelni
ott mutogattak újrahasznosított dolgokat, pl a palack ha 20% körüli az újrahasznosított anyag benne már sokkal szarabbul lehet fújni, láthatóan szürkébb az anyag, és szaga is van, ha már ilyen 50% körüli akkor büdös
persze higítónak meg mosószernek meg ilyeneknek jó de inni abból senki sem fog
a szemetes zacskót is újrahasznosított anyagból készítik, érezni is a szagán, abba se csomagolna senki sem élelmiszert
szóval mindenhova nem jó
amúgy ha lenne rendes palack amit visszavesznek mint pl a szódásflakonokat akkor hihetetlen kevés lenne a kidobott flakon
simán lehetne ugyanúgy szifonos fantát kólát stb csinálni szinte 0 hulladékkal és kurvára zöld lenne mindenki
ja csak 2 trabant meg egy vartburg ment az úton 4 km-er alatt mire az iskoláig értem(kezeit széttáró) egész más volt a világ. ha lenne gyereked te is hordanád pláne budaörsön(gondolkodós)
Szerintem amikor felsoroltál az alapból oximoron, így egyben.
Láttam már életképes, meg izmos informatikust is, aki jól is keres, de őket nem az anyukájuk hordta se a suliba, se különórára.
hogy, hogy mi? Hát műanyag kerítés léc(meghajlós)
rajtunk nem gazdagszanak a gecik 😅 Még nem láttam ilyen gépet de e percben készülök a gyerekkel visszavinni amit összegyűjtögetett mielőtt indulunk a strandra(gondolkodós) Számításai szerint 2200 ft(dollárjeles) Az egész cécót nem értem mire jó, hisz azért van a sárga kuka itthon, hogy abba dobáltuk eddig a palackokat(kezeit széttáró) Előtte se az utcára hajigáltuk szét(kezeit széttáró) A gyerek viszont nagyon örül ennek az új módinak mind az ő zsebpénze lassan tőle kell kölcsönkérnem 😅 Állítólag 90 %-k felett van a visszahordás. Eddig ebben kételkedtem, de mára már elhiszem(kezeit széttáró) ott ahol gyerek van nálunk a környéken minden gyerek szeretettel gyűjti. Az utcán sem heverésznek ám a flakonok a hajléktalanoknak iszonyat bevételi forrás lett, szóval rendezettebb lett az élet 😅 egyébként ez már néhány környező országban régóta működik azon gondolkozok, hogy lehet mégsem olyan ördögtől való dolog ez(gondolkodós)