Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én akkor nyertem az első közlekedésismeret versenyemet Budapesten, amikor Brezsnyev itt járt, nem tudom mikor, olyan 1975-80 körül. Mutter vitt fel, megnyertem a sok kis buzit lenyomtam, ebben volt bringás ügyességi szakasz is, aztán amikor mentünk utána valahová, jött a sok rendőr, mindent lezártak és jött a konvoj, ott ült a főnök. Ekkor olyan 7-12 között voltam, attól függ, melyik évben volt.
Az első úszóversenyemet 1974-ben, ekkor még csak 6 éves koromban bírtam lenni. Meg még voltak az életemben olyanok, amikor akkor nem volt jelentősége, de később már kiderült, hogy bazzeg, az volt Az az ember??? Én beszéltem még Berzsenyi valamelyik leszármazottjával, még Niklán voltam/jártam és jött haza az öreg. A patással is kezeltem már, meg a horn gyulával is, erre mondjuk nem vagyok olyan büszke, de akkor is.
:-)
Én mindig is úgy gondoltam, a közlekedési szabályok mindenkire vonatkoznak, aki a közlekedésben résztvesz. Aki baszakodni akar: a kisgyerek nem, a nagyon öreg meg már nem. a kisgyerekes meg külön védendő kategória. A többi meg vár a sorára, ha lelépett már, akkor mehet.
itt több hiányosság van a rendszerbe. Többször leírtam már de nem vagyok lusta leírom megint 😅
Nem nagy áldozat árán lehetne oktatni a tanmenetbe bele lehetne illeszteni mert nem hiszem, hogy nagy baj lenne ha heti egy hittan kimaradna és kresz oktatás lenne helyette(kezeit széttáró) Nekünk pl. gyerekkoromba volt ilyen. Bringából vizsgát kellett tenni csak úgy lehetett bringával iskolába járni (kezeit széttáró) Mert most az van, hogy a kreszt csak a gépi meghajtású járművezetőknek esetleg az állati erővel vont jármű vezetőknek kell tudni és vizsgázni belőle. Pedig a közlekedésbe mindenki részt vesz aki ott tartózkodik(kezeit széttáró)
A közlekedés szereplője a biciklis a rolleres és a gyalogos is. Mindenki hatással van a másikra tehát ha én mint gépjárművezető ismerem a szabályokat és betartom akkor joggal várom el akár ugyanezt egy gyalogostól is(kezeit széttáró)
Én egyelőre ott tartok, hogy az élet alapvetően igazságos, ha teszel valamit amikor nem kéne, illetve nem teszel amikor kéne, annak mindig lesz következménye, még akkor ha nem ott és nem abban a pillanatban.
Eddig én 35 év alatt levezettem úgy, hogy egyszer koccolt az autómnak egy másik, amikor én a pirosnál álltam, egyszer meg Simsonnal elém fordultak, azzal sem tudtam mit tenni. Sőt, igazándiból meg sem büntettek még, ha az egy tilos balrafordulás meg egy kézben tartott telefont nem számolok. És nem tartok fel senkit, nem alszom a zöldnél. Egyszerűen azt teszem, amit kell, nem bonyolult ez.
Én nem stresszelek, ez max. a tefajtád lehet, mert te el sem tudod képzelni, hogy indulat nélkül is lehet tenni olyant, amit a másikat esetleg idegesíti.
Hát, lehet.
""Természetesen előfordulhat, hogy Mari néni csak megállt sms-t küldeni a zebránál, de a biztonság érdekében azt mondjuk, hogy az autósnak le kell nyelnie a békát, hogy ezerből egyszer feleslegesen áll meg” – mondta a szakértő, ""

https://index.hu/belfold/2024/...

Ezt major róbert főfaszkalap buzeráns köcsög emberszabású fasszopó mondta, remélem, akit a legjobban szeret, az fogja legelőször meginni ennek a levét.
hát amikor én vizsgáztam akkor valami olyasmi volt,hogy a gyalogosnak akkor kell elsőbbséget adni ha már lelépett. Aztán finomítottak valami olyasmire ami talán most is érvényben van ha még nem lépett le de már ott ácsorog. (kezeit széttáró) Aztán az országos médiát bevonva kampányt indítottak az autósok ellen és belesulykolták a médián keresztül a gyalogosokba, hogy a gyalogátkelő az szent és sérthetetlen és minden körülmények között is a gyalogátkelőhelyen a gyalogosnak van elsőbbsége. (kezeit széttáró) Ezek elhitték mint a kovidvakcinát aztán szépen lépkedtek is lefelé az autók elé féktávon belül 😅 Azt hitték a zebra betonfal 😅 De kiderült, hogy nem mert fél év múlva amikor jó sokan meghaltak már a zebrán akkor ismét jött a média és próbálta visszalapátolni a szart a lóba 😅 Persze azoknak a családjait már nem vigasztalta akik túl voltak a temetésen. De elmagyarázták, hogy különösen alapos körültekintéssel lépjenek le a gyalogátkelőhelyre csak akkor amikor nem jön autó vagy meggyőződtek róla, hogy állnak az autók az átkelőhely előtt (kezeit szétáró) Szerintem meg ezt a vonalat kár feszegetniük, mostanába sétálgattam elég sokat meg gyalogátkelőztem is és teljes pozitív tapasztalataim vannak megállnak az autósok ha látnak gyalogost ácsorogni az átkelőnél úgy ahogy én is teszem ha autóval vagyok. (kezeit széttáró) Szerintem nálunk most ez már egy ideje beérett jól működő dolog lett amit kár piszkálni nem kéne végre a jót elrontani(kezeit széttáró)
Lehet hogy inkább neked nem kéne vezetned,ha tetszik ha nem,ezek a vezetők mindig ott lesznek.
De hiszen te is stresszelsz,csak te azért mert valaki nem indul el a lámpánál.
Aki stresszel, ne menjen egy másfél-kéttonnás vassal emberek közé. Az menjen manikűröztetni vagy valami ilyen.
Az ilyen problémás pont még a körforgalom. Valaki régen megtanulta, hogy kereszteződésben meg kell állni és meggyőződni, hogy problémamentesen átjut-e, térlátás nulla, rutin nulla, az ívet vagy egyenest csak akkor tudja tartani, ha odanéz, tehát nem tud lassan gurulva balra nézni, hanem megáll. Ez sem való közlekedésbe. Folytathatnám az index mellőzésével, illetve amikor a sok hülye kurva legjobb esetben is a sáv közepéről fordulna balra mert félti a szaros életét meg az apa autóját, így lehetetlenné téve, hogy ha behúzódna a felezővonalhoz, akkor jobbról mellette el lehetne haladni. A VÉDA alatti 44-el elhaladás a nyuggerek részéről a következő, nehogy a kisnyugdíját a rendőrök elvegyék és az Orbán stadion építsen belőle.
Millió olyan rendszeres történet van, ahol az arra alkalmatlanok az öntudattól vezérelve olyant tesznek, amire nem alkalmasok. Most írjam, amikor az egysoros utcában mindig szlalomozni kell, mert habár MINDEN háznak van udvara, de mindenkinek olyan sok dolga van és fáradt, és a vén kurvához hátha futni kell éjszaka, hogy basznak beállni a saját udvarukba, a közlekedők meg az útpadkán közlekednek, mert a faszkalapok az úton állnak? vagy amikor a télen a hídról a havat nem oldalra az árokba dobják - mint én meg még sokan - hanem mindig van pár buzeráns faszkalap, aki előre, az útra dobálja ki? Még szerintem nehezebb is amúgy...
Arra nem gondoltál hogy esetleg leteszi a lábát?A balatonnál így van,a sok hülye pesti bringás meg olyan vígan átteker rajta......
akkor nem lehetne mire büntetni(kezeit széttáró)
meg beszélget a zebránál 😅
Marisnéni mire terinéninek elmondja a meggyespite tuti receptjét addig befonhatod az orrszőrzeted a gyalogátkelő hely előtt várva az autódba 😅
Te erre gondoltál? Akkor igen.
hát, most, hogy csinálják nálunk az utat már 2 éve. Vannak stoptáblái a kerékpársávnak. Debrecenbe is, hogy voltunk pár napot ott is van egy csomó ilyen. gyalogossáv és kerékpársáv egymás mellett a kerékpársáv ahogy a zebrába torkollik van a kerékpárosnak egy stoptáblája(kezeit széttáró) Ha majd nem kell a bringáról leszállni akkor egyensúlyoz rajta állva amíg az autók elhaladnak az úton 😅
Na szoval szerintem az a lényege ami azért talán nem rossz autósként, hogy a kerékpásrsávon haladónak elsőbbséget kell biztosítani az autó számára(kezeit széttáró) Végre az erősebb bika baszik elv érvényesül talán kevesebb lesz az ilyen jellegű baleset (gondolkodós)
Az éremnek két oldala van.
Eh, vettem egy POE kamerát, IMOU márka, a meglévő rendszert akartam volna átépíteni POE táplálásra, hát de sajnos az IMOU az nem volt jó választás, ez csak a saját rendszerében működik, se webes felület, se FTP se lófasz. A tárolás vagy a benne rejlő kártyára, vagy ha veszek a gyártótól felhőtárhelyet, se semmilyen külső tároló.
Amúgy a képe az nagyon frankó 4 MP, de ennyi. Most vagy meghagyom játéknak, vagy továbbadom a POE injektorral együtt. A terv az ünnep alatti csere lett volna, de most akkor nem lesz.
Erre tudok egy jó példát, ami rossz.......
Még anno buszoztam, belváros főuton mentem. Jobbrol a sürü forgalomba ki akart fordulni egy nő. Nem rutinos, látszott. A mögötte álló vadbarom szétdudálta, erre kiugrott a forgalomba a többiek elé akik szintén dudáltak mint az ökör. Szerencsére nem tört senki és semmi de ha mégis azt basztam vokna orrba aki a dudát nyomta barommód. Keresztbe huztam előtte a buszt hogy a sok fasz ne tudjon bemászni még aztán a nő meg el tudjon valahigy streszesen haladni onnan. Szerinted ez a nő vajon mit tanult akkor ott meg?
Azt hogy sose menjen ki mert abbol kurva nagy baj lesz és még rá is fog stresszelni legközelebb.
Azt írtad,az oktatás elérte célját mert a következő lámpánál nem volt ilyen probléma,szóval de,írtad.
De mit tanulnál belőle ha kirángatnak?
Ilyent sem írtam. Neked ez valami perverz szokásod, hogy olyant próbálsz nekem tulajdonítani, amit én nem írtam?
Az látszik, hogy te fogalmatlan vagy mindennapokhoz. De nagyon. Ha valaki dudál, előtte nem végez családfakutatást, hanem nyomja. Aztán majd lesz valami, de az már egy másik történet, tehát amit kérdezel, olyan nincs, ezért mondom, hogy fogalmatlan vagy.
Szerintem ez megint csak ennek a baromnak okoz problémát.
Arra meg senkinek nincs szüksége. Én is tudnék sokmindent pláne a kibaszott jobbratartást de nem teszem mert értelmetlen.
Hát hogyne....feszülten fogok figyelni az ezer fontosabb dolgom és intézendőm között mint a mögöttem álló türelmetlen faszkalapnak. Én biztos kiszálltam volna aztán megkérdem mi a faszbajod van aztán álhhatsz mégegy pirosat végig de akkor a mögötted állok már téged fognak anyázni. És meg is érdemled
Többre senkit nem oktatok, mint amit én tudok. Kilinccsel előre nem tudok, nem is oktatom, sőt, még csak el sem várom.