Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

...és mielőtt minden rosszindulatú balfasz megint lopással vádolná meg azt, amit nem is ismer, nemcsak a 400 m2 területnél nagyobb boltban a bolttal köt szerzőést, de az ilyennel nem rendelkező, de ezer főnél nagyobb településeken is kötelező egy ilyen visszaváltó pont létesítése és működtetése. Tehát azért van kiadás bőven.
Gondolkozzál már,megveszem 50 forintér a flakont,hogy nyernek vele többet,ha visszadják az 50 forintot vagy ha nem?Azt hogy azt a pénzt mire fordítják,teljesen mindegy,a lényeg hogy darabonként ott hagytam nekik 50 forintot és az a flakon így is úgy is náluk landol.
Én még egy darabot sem vittem vissza.
sokan nem tudják de minden visszavitt palack után 7 forintot kap az a bolt akinél a gép van
ezért üzemelteti és karbantartja(ami egyes számítások szerint nem nyereséges)
szóval ha visszaviszi az ember az a mohunak legalább 7 forint veszteség mert 57 forintot ad a flakonért
plusz neki kell elszállítani ami ismét nincs ingyen
Hülyeséget beszélsz. A vissza nem váltott palackok díját a MOHU-nak fejlesztésre, üzemeltetésre kell költenie. Az, hogy ezt ki- és hogyan tudja ellenőrizni, azt nem tudom, de szerintem közülünk más sem.
Amúgy meg az eu határozta meg, hogy növelni kell a visszaváltott göngyöleget, ha nem teljesül így, akkor majd - gondolom - növelnek a betétdíjon, de a cikkek alapján már most +50% emelkedésnél tartanak.
De te basszál ki a geci ner-el, vidd vissza az üvegeket és ne hagyd, hogy gazdagodjanak.
Erre irtam, hogy az erteke egy masik problema. Most azt latom, hogy akik mostanaban mennek el tolunk nyugdijba, azok jelenleg tobb nyugdijat kapnak kezbe egy kicsivel, mint amennyi az utolsó netto beruk volt. Igaz, nincs cafateria, de meg attol is tobb a nyugdij, mint a cafateria es az utolso ber egyutt.
Rosszúl látod,az a "geci ner" akkor gazdagszik ha nem viszed vissza.Gyönyörű szépen bele lett csempészve egy 50 forintos áremelés.Nézzük mi történik,ha visszaviszed,akkor 0 forintért megy az újrahasznosítóba,mert visszaadta az 50forintot,ha nem viszed vissza,akkor is ugyanott végzi az a flakon csak akkor 50forintal drágábban eladta neked a terméket.Tehát minél kevesebben viszik vissza és dobják inkább a kukába,neki annál jobb.
Ez így van, a szegény országokban is van nyugdíj csak a kormányuk állandóan elinflálja és nem emelik annak értékében így gyakorlatilag semmit nem ér mint itthon az alapnyugdíj ami még tán 50000 sincs, de 100000 alatt elég sokan kapnak, na abból éljen meg aki tud.
Az többet fog termelni aki km-et gyalogol gyerekként oda-vissza? Egy picsa faluban picsa értéket fog termelni és ha nem hal éhen jó esetben minimál tb/adóbefizetést produkál egész életében, a nagy bevételt az államkassszába a közepesen tanuló, de mindenhová beiratott középréteg termeli meg akinek van annyi esze, hogy sokat és jól dolgozzon, de annyi azért nincs, hogy máshová menjen többet keresve jobban élni na meg a nyomorban tartott alsók termelik meg, de városokban vagy azokhoz közeli gyárakban, picsa falvakból még a gyengébb képességű fiatalok is elhúznak csak a földesúr és helyi gazdagék maradnak bár azok kölykei is külfödre járnak iskolába.
azt nem értem hogy ha már minden flakon már 50 forintos akkor mindek kell baszakodni a vonalkóddal?
az elején biztos lenne pár százezer régi flakon, lehet pár millió, de utána lehet kaszálni keményen
az a bosszantó hogy ha már ott vagy be akarnád dobni, de lehalább 2 ember van előtted-utánad és a 3. próba után már teli van az ember töke
nem nagyon van itthon flakon de ezután leszarom a rokon kölyköket, isszák a dobozos siót, azt legalább nem kell visszavinni
Tiszta nevetséges, hogy ezzel kell szórakozni, csak hogy valami geci ner milliomos lehessen. Én mindig is jobbos voltam, de már kezd akasztós kedvem lenni....
En cellux-szal probalnam meg kifesziteni azon a reszen, annak a sulya elenyeszo. Egy-egy pici csik a cimke szelere.
ezeket hogy lehetne kivasalni?
van itthon vagy 5 flakon de ilyen gyűrött a cimke aztán visstadobja a buzi gép
majd egy ezres ez a cucc és ilyen szarul teszik rá a cinkét
Semmi gond nincs ezzel a szemlélettel, én még ezt is elfogadom.
Ami majd nem fog tetszeni - és most csak példákat írok - amikor majd a társasházakban nem lesz befizetve a közös kts., mert nincs arra pénzem, ugyanitt (bár ez régebbre volt jellemző) hogy az egy közös vízóra rá eső részét kénytelen volt a lakóközösség megfizetni, mert kikapcsolták volna, a gyereknél nincs befizetve az osztálykirándulás mert a szülőknek nincs pénze és hát a gyerek nem tehet semmiről de ne essen neki rosszul, ezért a többi szülő összedobja a rávalót (de csak a faszkalap szülői munkaközösség basztatása miatt) és többi hasonló. A cicás nénik félkosárnyi macskaeledel bevásárlása, vs. nincs pénzem csak hab a tortán.
De ezt ne vedd magadra, ezek csak az általam és tudom, sok mások által megtapasztaltak leirata.
Én speciel csak egy, többiek által puncimotorba fektettem, igaz, még ez is többet tud mint én a haladással kapcsolatban, a "ez már nem puncimotor" és a puncimotor közti különbséget meg félreraktam. Igaz ez persze a cigire, alkoholra, stb., vállalva a nagypofájúak véleményét, hogy minek így élni.
:-)
én már nem rakok előre/félre semmit, mert teljesen értelmetlen
anno kaptam a vasúttól egy egész szép végkielégítést, nem kellett semmire sem ment félre, a kamatait kiegészítettem a gyerek utáni 120 ezres adókedvezménnyel meg addig hogy legyen kerek szám
aztán elvolt a pénz vagy 10 évig aztán azt vettük észre hiába volt megtolva százezrekkel a vásárló értéke még akkor is csökkent
persze a nullától akkor is több, de nagyjából mindegy hogy májusban hal éhen az ember vagy októberben, kb ilyen szintű megtakarítás érhető el a 40+éves távlatokra
inkább beleteszem valami egyéb rezsicsökkentéses dologba még akkor is ha nem feltétlen"hozza vissza az árát"
pl a napelem bár a matematika azt mondja hogy nem feltétlen éri meg, de a rezsink csökkent minimum 30 ezret havonta, és ez pont jól jön mert kb nem keresek semmit
... öngondoskodás keretében rakom előre, illetve majd lesz az "állami" jelentsen ez bármit. Az, hogy lesz arra mérget vehetsz, egyik kormány sem meri megtenni, hogy elveszi. Hogy mennyit ér, az már a jövő zenéje.
Hogy miből lesz, az meg pont akkor már nem érdekel, a lényeg, hogy legyen, és lenni fog.
iskola...
szomszéd gyerek most megy 7.-be mindig az anyja viszi-hozza az iskolába
de úgy hogy ha valami miatt elmarad az utolsó(vagy több) óra akkor fel kell hívni hogy jöjjön a gyerekért, és várnia kell nem indulhat haza egyedül
egy picsa faluban kb 10-12 perc séta biciklivel 5 perc sincs
és ezek fogák a nyugdíjatokat kitermelni 😂
De,már akkor is kérdeztem.....ha nem emlékszel segítek Már akkor kérdeztem hogy mit csináltál,tele raktad neki hülyeségekkel,aztán csak annyit reagáltál hogy nem is rossz ötlet.Meg azóta még jó néhányszor.De válasz sosem érkezett.
Szarházi is mind. Amúgy az összes faszkalapnak egy az indoka, mint a neked, neki jó legyen, a többi le van szarva. Ha futni kell a tűz elől, a kosár maradhat az út közepén, ha zöld mellett pofázni kell a gyerekkel, mindegy, de neki megjár, fontos, és különben is, kinek-mi köze?

A szatyrosnál meg a nagy lófaszt kérdezted. Pláne nem tíz alkalommal.
...és az iskola előtt megálló autóst, ellenére a megállást tiltó táblának, nehogy a kis Down-kóros fatty 50 méternél többet gyalogoljon? Nyilván gyerekülés a másik oldalon, iskolatáska a csomagtartóban, kering a szülő az autó körül, a többi autós meg vár, ja, a búcsúpuszi el ne maradjon.
Kitérő válasz és mellébeszélés.Tehát szartál rá a környezetre, egy pillanatig nem foglalkoztál vele,egy volt a lényeg,hogy valamilyen módon reagálj arra hogy ő nem vette észre a zöld lámpát.Pintosan azt csinálod mint a kosaras sztorinál,kb 10x kérdeztem már hogy mi volt rá a reakciód,azon kívül hogy itt elhordtad mindenféle szarházinak,nem jött válasz.
2 számjegyű utakon van felette én büntetném aki folyamatosan lasan halad
beleértve a sok traktort is meg az egyéb szarokat
Gyalogátkelőről írtam.
Végre a héten a rendőrök azt hiszem a 2-es főúton vácnál kiszedtek egy belsőben lassan haladót és megtöcskölték, de jó lenne ha ez állandósulna. 😁