Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Viszonylag sokat mert viszont az informatikában otthon van na meg nem biztos, hogy gyenge a fizikuma mert épp azért viszik, hogy odaérjen az összes különórákra, sporttevékenységre ezért nem elég, hogy okos még a sallerja is egetverő. 😆
Anyagtól fűggően kb. Felesbe lehet keverni a friss anyaghoz a használtat. PET az pont elég jól újra feldolgozható, de alapvetően a nagy része a műanyagoknak a hulladék égetőbe megy....szóval sokkal gazdaságosabb ha egyből a vegyes tüzelésűbe dobom be 🤣

Szerintem simán be kéne tiltani a műanyag palackokat, mert ahogy mondta mlas ez csak marketing fogás a greenwashing érdekében. Sajnos túl jó üzlet ez, mert alapból a műanyag olcsóm, de rátelepszik egy halom ilyen zöld baromság, akkor le lehet vele húzni a népet minimális munkával.

Ha valóban a környezetvédelem lenne a cél, akkor üveg és alumínium palackok lehetnének, és ezek 100% akárhányszor újra beolvaszthatóak. Sokkal normálisabb rendszer volt régen is ezekre, és ha valaki eldobja akkor sem mérgeznek meg semmit. Inert hulladék mindkettő.
két kotktél 47 ezer 😅
mer, hogy ez nem visszaváltós flakon még(kezeit széttáró) Azon rajta van, hogy 50 ft.
téged akkor állandóan büntetnének 😅
a termékdíj nem egy nagy összeg, bár nem túl rég változott emeltek is rajta, csak arra volt jó hogy még vékonyabb palackokat csinálnak
vannak olyan műanyag feldolgozók amik addig működtak amíg át nem adták, láttam olyan ukrán üzemet ahol az a bála benne volt még amit akkor tettek bele amikor átadták, aztán azóta is ott áll 10+éve
a legfőbb gond hogy nem nagyon van mire újrahasznosítani, ráadásul nem is minden műanyagot lehet, szóval ez az újrahasznosítás ebben a formában teljesen értelmetlen

ja és a pet palackra valami idióta miatt most már eltávolíthatatlanul rajta marad a kupak ami egész más anyag, ahelyett hogy külön gyűjtenék
Ja. Volt régen is ilyen PET palack feldolgozó üzem. Úniós pénzből, kiemelt projekt, valami nagy politikus vágta át a szalagot.
Tippelj, meddig működött az a cég?
Ha arra tippeltél, hogy addig amíg a pályázati feltétel megkövetelte, és egy perccel sem tovább, akkor jól tippeltél 😆
Kifizeted azt a termék árában vastagon, mivel a palackgyártók is fizetnek külön termékdíjat erre.
Inkább az a kérdés, hogy az aki annyira életképtelen, meg minden széltől óvnak, hogy nem képes maga elsétálni a közeli iskolába, az mennyit fog érni az életben ha anyuci nincs ott kitörölni a seggét? Nálunk már 7 évesen is ciki volt ha anyánk elkísért a suliba.
Mi a bajom?Semmi.Miből gondolod hogy bajom lenne?Soha nem írtam hogy maszekba autókat festek.És kit gyanusítok és mivel?
Akkor mi a bajod? nem viszi vissza a buzeráns? És? Egy kamera nézze, hogy ki vesz sört vagy kólát és ha a visszaváltónál nem látja a faszit két héten belül, akkor utalják el neki rózsaszínűn?
Vagy?

Emlékeim szerint te mondogattad régebben, hogy autókat festesz maszekban. Te ezek szerint mindent forintra pontosan bevallasz, hogy a másikat gyanusítod?
Na hát aztán ezt miből sikerült leszűrni?Nagyon tévúton jársz,talán én vagyok itt az egyetlen aki még soha nem tett kijelentést a lölö vagyonára,arra hogyan szerezte,sem arra hogy mennyivel emelkedett a benzin,hol mikor mit vesznek el.Pint leszarom,az én életem így nekem kell azt egyengetnem,és nem azzal foglalkozok hogy más mit csinál.Az pont a te szokásod.
Neked pont olyan rossz, mint MuZ- nak, az eltet, az foglalkoztat folyamatosan, hogy ki, hogyan akar meglopni teged, a masiknak mibol van tobb.
En pl. szabadon dontok, hogy eloszor es egyszer befektetek 50 forintot es utana csak vissza kell vinnem, vagy engedek a lustasagnak es kifizetem a lustasag arat.
Azzal ugye tisztában vagy hogy a szálak mindig ugyanoda futnak,mindig ugyanaz a főnök.De ez most nem is fontos.A lényeg,amit nem fogsz fel.Ha visszaváltom ha a kukába dobom,a sorsa mindkét esetben ugyanaz,az eltérés annyi hogy ha a kukába dobom akkor adok a főnöknek flakononként 50 forintot.Teljesen mindegy azzal után hogyan és mi történik,az én ötvenesemet megkapta.
Nehogy azt hidd már, hogy hasznosítják... az csak a marketing duma. Csak max. annyit, hogy ne lógjon ki a lóláb
A gugli neked is a haverod.

https://hu.wikipedia.org/wiki/...
már csak azt kell kitalálni mi legyen a pet palackból, mert ugye élelmiszeripari célra nem lesz alkalmas
Nem tudom eldönteni, ilyen butuska vagy, vagy csak a folyamatos kirekesztésed miatt baszakodással próbálod elütni az idődet?
tehát. A palackok 90%-t 2029-ig újrahasznosítás keretében kell felhasználni. Ez állami feladat, az, hogy csinálnak egy külön szervezetet, vagy valamilyen pénzügyi konstrukcióban kiadják egy cégnek, az most egy dolog. Ennek költsége van, hogy a felhasználó, az állam, vagy közösen viselik a terhét a környezetvédelem ezen egyik részletét, az megint egy dolog.
Tehát a hülye kérdésedre a válasz az, hogy a vissza nem váltott palackok bennragadt pénzéből (ergo a lusták), vagy állami keretből, az a MOHU-nak tök mindegy. Az államnak már kevésbé, de a környezetvédelem a véleményem szerint amúgy is közös ügy, így ha valaki lusta, akkor ennek ára van. Vagy igyanak csapvizet.
Majd ősszel.
✌️
Mikor járok jobban,ha adsz 1millát amit vissza kell adnom,vagy adsz egy millát de meg van határozva hogy mire költhetem.Ugye nem akarod azt mondani hogy az előbbi.
ha mindenki visszavinné akkor lenne 80 forint a befizetnivaló és adnának vissza 50ft
addig jó míg nem viszi vissza mindenki
Elég baj. Az mind 50 Ft a nernek ☹️
Hiszen pont ezt mondom... minden nem visszavitt palack 50 Ft nekik
....ezért nehezítik meg, hogy leadd...
Ugye te nem olvastad, amit írtam, hogy a vissza nem váltott palackok, korábban bevételezett 50 forintját is a rendszer üzemeltetésére kell, hogy felhasználják?
És nyilván van haszon benne, te mikor dolgoztál életedben akárcsak egy percet is ingyen?