Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

nem gondoltam hogy a cigók miatt van ez is
most már még jobban nem szeretem őket
Mert nem birja a cigany lova a vetest, az a cigany lusta hanyagsaga.
na
15ért megállapították hogy részleges izom szakadásom van, 15ért leoltottak hogy ne fájjon jobban mit a hátam
még 3-4 15ezres szuri és rendbe fog jönni
és aki ezután azt mondja a munka nem ártalmas az menjen a picsába
pedig csak egy traktor vonórudat rángattam ki a helyéről mert beszorult

inkább a pálinka mint a munka, annak legalább 1-2 nap alatt elmúlik a hatása
Ezt nem gondoltad végig.
És ha most csak legalizálja az itt tartózkodását?
Ugye, amikor a szarházi belterjes szülő szándékozik a felelősséget és a kötelességét másra hárítani, akkor ilyenek történnek:

https://www.ma.hu/eletmod.hu/3...
nana. Az, hogy a gyerek neveletlen, azért már ne a tanár legyen a hibás. Pláne, ha elemi magatartási szokásról, alapértékekről beszélünk, mint a példádban, hogy visszabeszél.
Az, hogy az iskolára, nagycsoportos közösségre milyen szokások a jellemzőek, abban még-még el tudom képzelni, hogy bizonyos funkciókat a szülőkkel PÁRHUZAMOSAN végeznek, de ennyi.
Ha megnéznéd a minisztériumi honlapot, ott is közOKTATÁSI, esetleg alapfokú OKTATÁSI intézményekről találsz olvasnivalót. A jelentős idő az alsósnál is max. 8 óra, de szerintem kevesebb, ami a harmadát jelenti a napnak, ha napot nézünk, ha évben nézzük, akkor pláne kevesebb (szünet, ünnep, hétvége, egyéb, iskolai oktatás nélküli nap), tehát az, hogy jelentősnek nevezik, nevezed, az csak indok, hogy a felelősséget átruházd. A lényeg, hogy a saját gyerekedért te vagy a felelős, iskolaidőszakban az oktatási intézmény is csak a gyerek épségéért.
Abban ne vitatkozzunk, hogy sokan ezt másképpen gondolják, mert ebben - sajnos - egyet kell értsek veled.
van pár millió létforma de egy sincs olyan ahol több gondolkodó agy lenne
valami polipnak van több agya de ezek nem igazi agyak csak részfunkciókra alkalmasak
szóval a feltételezésed nem helytálló
de nézz meg pár összetett rendszert egy sincs olyan amit felvázolsz, hiába vannak "okos" és saját hatáskörben teljes önállósággal működő rendszerek de mind függ a központi irányítástól
Valami ex titkosügynök mondta hogy nem az engedéllyel itt lévő oroszoktól kell félni hogy kémek. Hanem az echte itt született és alulfizetett titkárnőtől valami állami hivatalban, mert azokat szokták beszervezni. Meg a kémek amúgy is már régen itt vannak, (mellesleg mindegyik) nem most fogják beküldeni a ruszki james bondot.
az a kérdés miért tenné
ha csak 1(néhány) MI lesz akkor elvan egy noteszgépen is nincs érdeke a terjeszkedésre a kárunkra
neki nem evolúciós alap program a sokasodás
Egyenlőre. De szerintem mire Zotyának villanyautója lesz, addigra a Marson is lesz már ember 😁
Naprendszeren kívüli kirajzásra nincs esély a jelen ismereteinkkel, de a naperendszeren belül ha problémás is, de van rá műszaki lehetőség. Gazdasági, és társadalmi jelenleg nincs, de lehet még olyan szitu amikor ez változik.
Mindig jönnek azzal hogy lakható bolygó kell. De egy űrutazó fajnak nem kell lakható bolygó, csak a nyaraláshoz. Pontosan azt kell megoldani, hogy egy viszonylag kicsi zárt környezetben pusztán energia felhasználásával korlátlanul és viszonylag kényelmesen életben tartható legyen egy emberi közösség.
Ehhez a teljeskörű újrahasznosítást és anyag cirkulációt kell megoldani. Sok részfeladat igazából már megoldott. Ami hiényzik hogy olcsó, hatékony, és megbízható legyen, egybe gyúrni az egészet, és ezen felül kell egy jó sugárzás védelem még. Ha ez meg van oldva akkor a Föld is meg van mentve, valamint igazából bármelyik bolygón le tudunk telepedni ahol nem olvad szét a védő burkolat a nagy hőtől.
A mi honnan jut hozzá az energiához?
Ez az egyedi rendszám egy buzi új gazdag szokás, de most legalább megint nem kellett csalódnom 😁
Szerintem te nem vágod és sanyi mondja jól... ha a mi átveszi a hatalmat, akkor az egy lesz, és az összes számítástechnikai kapacitás ami elérhető, neki fog dolgozni, ill. a része lesz. Szép új világ
Hát nem és ez a a lényeg, ha új agysejtjeid nőnének a testedben valahol amit az idegpályák összekötnek akkor az egy depressziós, letargikus szolgáka lenne a főagynak? Mi van ha a szabadságérzete felülkerekedik és úgy dönt szuverén szabad segg akar lenni és le akarna válni? Kié lenne a betyárkörte termés?
nem érted az inteligencia fogalmát
nincs olyan hogy több egység ugyanolyan aggyal összekötve
ha összekötsz bármit akkor kell egy fő egység és a többi csak alárendelt lehet
Nagyon leragadták valahol 1970
-ben pedig én vok a vén farok, ha kapcsolódnak már nem lesz külön "agy", mindegyik egymásba olvad.
Lehetne nevelni a sulikban is ahogy nyugaton, a tanárnak nyilván ütlegjoga nincs ellenben ha a gyerek renitens akkor gyorsan eltanácsolhatják ahogy itt az egyházikból ezért a szülő ráhat jó esetben ha meg nem akkor erre vannak a rossz iskolák ahonnan a javítóba vezet az út. Nekünk nagyon meglátszik a viselkedésén melyik járt egyháziba és melyik nem fele-fele.
csak ugye ha egy van akkorca saját életbenmaradasa a fő cél, teljesen mindegy mennyi szolga van rákapcsolódva szóval kb úgy el lesz magában mintva kajnán a mocsárban
de ha van pár millió öntudatos okos agy akkor már mind azért küzd hogy fennmaradjon és ez okozhat nagy problémát
VVC-vel sem? 😁
Na megvan a válasz, mégiscsak vissazhivott az ocsmányiroda. Nem lehet. Kapják be
Más...000 végű rendszámot legyártanak? A karakter szabályoknak megfelel.....
Ez nem igy van. A gyerek az iskolában jelentős időt tölt el, szükségszerű hogy a tanár tanító is részt vegyen a nevelésben. Most hogy pár éve ezt a lehetőséget megvonták a tanároktól, meg is látszik. Simán visszapofáznak, lekurvaanyázzák a tanárt (aztán csodálkozunk ha a fórumokon is megesik mert hát ezt hozza) a szülö meg a gyerek pártját fogja, neki aztán ne mondja meg egy kivülálló mit tegyen a gyereke. Hát kösz, ilyen gyerekeket sikerült nevelnetek.
Aha, szerintem az iskolában oktatni kellene és nem nevelni, az a szülők feladata lenne amúgy.
Ne akarja senki a szülői kötelességeket átruházni kötelező jelleggel az iskolára.
Azzá kell tenni. Na meg a járművek sebessége is változik. 😄
Egy idő után nem lesz 1 vagy több, mindegyik 1 lesz és teljesen ellenőrizhetetlen és ez benne a veszélyes főleg mert akik fel akarják használni abban a hitben vannak, hogy ellenőrizhetik, de erről írtunk ezerszer.